Neden farklı inanıştaki insanları islama önyargılı bir hale getirdik?

Evet sorum doğru. Neden önyargılılar falan değil kasdettiğim şey. Neden bu hale getirdik?
Toplum olarak bir çok konuda eksiğiz. Gerek bilgi gerek inanç gerekse değer bakımından.
Neden hoşgörülü bir müslüman kesim olup onlara doğruyu gösteremedik?
Biri görüşümüze uymuyorsa onu taşlamak mı lazım?
Ya da kesilen her kelle için "Allahü Ekber " diye bağıranları ciddiye almak mı lazım?
İnsanlar neye inanacağını şaşırıyor da, onlara gerçek dinimizi göstermek yerine hakaret etmek, tartışma çıkarmak ya da kendimizi haklı çıkarana dek muhalefet etmek mi lazım?
Niye bu hale geldi toplumumuz?
Herşeyin çözümü eğitim mi?
Artık geç kalınmadı mı?

Güncellemeler:
Konuyu tartışma çıkarın diye açmadım öncelikle. Şu cepheli kesim biraz olsa uysallaşsa? İslama öfkenizi kusun da demedim. Neden bu hale geldik dedim bana kusur saymayın. Toplumun yaptığı hatadan bahsedecekseniz bahsedin yoksa rica ediyorum susun.

2|2
4|14

En İyi Erkek Görüşü

• Öncelikle asla geç kaldığımızı söyleyemeyiz bu pes etmek olur. Aynı zamanda eğitimden çok tüm islam alemi olarak toplumsal bir evrim geçirmek kendimizi geliştirmek zorundayız. Bu yaşanan sıkıntılar kafamıza vurulan birer tokmak adeta.
    Neden bu haldeyiz? Kendi toplumumuzdan örnek veriyim. Çok hassas ve kendi kolay kaptıran bir yapıya sahip çoğu toplumdada bu var zaten. Üzerimize yapılan baskılar bizi çok yıprattı. Geçmişten bugüne neredeyse huzurlu geçen bir yılımız yok ve biz bu sıkıntıları islama Allah'a yaklaşarak O'ndan yardım isteyerek atlatmak yerine sahte kurtarıcıların, kişilerin peşinden gittik ve kendimizi benliğimizi kaybettik doğal olarak. Buda her türlü kozu vermiş oldu karşımızdakilere ve doğal olarak gevur gevurluğunu yapıyor bizde izliyoruz ne yazık ki.
    Hatta Yusuf İslam'ın güzel bir sözü var çok iyi özetliyor.
    ''Müslümanları tanımadan önce Kur'an'ı tanıdım. Eğer önce müslümanları tanımış olsaydım asla müslüman olamazdım.''

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Eğitimle ilgisi yok. Bir insan istediği kadar okusun bu onun karakterini etkilemez.
    Doğruyu gösteremedik diye bir şey yok herkesin kendi doğrıları var. Senin gösterdiğin doğru başkasına yanlış gelir.
    Benim içim rahat kimseye hakaret etmem inancından dolayı inanması ya da inanmaması beni ilgilendirmez.
    Amaa bana ya da genel olarak müslümanlara hakaret eden olursa bende susmam öylelerine. Bende hakaret ederim.
    Bana küfreden oluyo bende karşımdakine ederim.
    Herkese hakettiği gibi davranırım. Kimse kusura bakmasın.
    Üniversitede sevdiğim bir hocam ateistti, vardı bir müslüman sevmezdim onu açık söylüyorum.
    Yani bana ve insanlara saygısızlığı olmadığı sürece bende saygı duyarım ya da belki muhatap olmam.
    Ön yargı oluşuyor çünkü insanlar genelde çoğunluğa bakıyor. Benimde ön yargılarım oluyor bazen ama buna sebep olanlarda suçlu.
    Onlarda bizi önyargılı hale getiriyor. Sadece müslümanlar değil.
    Genelleme yapacak olursam ise ateistlerin müslümanlara saygısı yok, müslümanlardan da saygısızlar var ama ateistin büyük çoğunluğu böyle.
    Kimse kimseye vay sen öylesin böylesin diye küfürler söylemesin. Ama ateistlerde ya da başka inançta olanlarda müslümanlara demesin.
    Herkesin kendi hayatı, herkes kendinden sorumlu. Banane. Bizene.

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Güçsüz konumdayken "senin dinin sana benim dinim bana" deyip, çoğunluktayken "Ateyizlerin kafasını keselim"ci konuma gelmeleri sadece bir örnek.

1|0
    0|0
  • islam kötülükler içeriyor da ondan...
    kadınları dövün diyen, cayır cayır yakacağım diyen bir kitap var karşımızda... bunu adam gibi okuyan zaten müslüman olmaz

0|1
    0|0
  • Normalde İslam Hoşgörü dinidir ama nedense bir "Ötekileştirme" çabası içerisinde insanlar.
    Bırak neye inanırsa inansın, insanın ibadetine kimsenin karışmaya hakkı yok , o inanır sen inanmazsın buna da karışmaya hakkı yok kimsenin.
    Ama nedense Hoşgörü toplumu yerine , Linç toplumu olmaya başladık.
    Yok bu Ateist , yok bu Katolik , sana ne adam ne olursa olur sana giren çıkan?
    haksız mıyım?,

0|0
    0|0
  • Ben eğer hristiyanlığı kötülemek istesem, "hıristiyanlık kötüdür, gelin başka dine inanın" demem. Terörist bir grubun eline İncil'i Hac'ı veririm, özellikle de hıristiyanları kesin, doğrayın, çarmığa gerin, patlatın, insanlara kan kusturun derim. 3 sene sonra Hristiyanlık dendiğinde milletin tüyleri diken diken olur.

0|1
    0|0
  • benimde inancım farklı bu ülkedeki müslümanlarla bir yabancı olarak karsılassam aynı onlar gibi düşünürdüm. facebookda allahla dalga gecen birsayfa var adamlar adres vern öldürelim dövelim asalım keselim diyorlar. çok vahşice. sende islam sayfası aç milleti kendi dogruna cagır . adam orda paylastıklarıyla kime dogrudan zarar veriyor ki. onu öldürmek istiyorlar.

0|0
    0|0
  • biz müslüman gibi müslümandık , onlar kafir gibi kafir olamadılar ondan

biz müslüman gibi davranıp saygı duyardık onlara saygı duysalardı bize

biz sizin inancınıza saygı duyuyoruz diyip hemen peşine ; egoist Allah a neden inanim diyo

ve bu onlara göre hakaret değil :D

0|0
    0|0
  • ALLAH'u ekber deyip kelle kesenlerin amacıda bu zaten islâmiyeti terörle cinayetle lânse etmek ama kimse Kur'an-ı Kerim'e bakıpta bırak insan hayatına gereksiz yere öldürülen hayvanın bile canına kastedmenin günah olduğunu yazmıyor

1|1
    0|0
  • o insanlar herseyde allahi sorumlu tuttuklari icin olmasin madem allah var neden ortaya cikmiyor neden savaslari durdurmuyor ulna savasi cikartan insan allahmi

0|0
    0|0
  • diğer dinlerdeki gibi kendimiz okumadık söylenelere inandık asıl islamda kendin okuyup anlayacaksın aracı yok ama bizde ne yaptılar hacılar hocalar cemaatler türedi yani ruhbanlıktan farkı kalmadı

0|0
    0|0
  • Cok haklisin kardesim musluman muslumani olduruyor allahu ekber diyo ve aptal gibi buna da cihat diyebiliyor yaziklar olsun onlara

0|0
    0|0
  • Seriattan acilir bu konu seriati bile dogru duzgun bilen yok seriat diyince bile insan asmak kesmek saniyor

0|0
    0|0
  • Allahu lilah illah billah illallah

0|0
    0|0
  • Inanmamak için aptal olmak gerek

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Muslumaniz adi altinda barbarlik yapan kesimden dolayi. Ve de Muslumanligi sadece patatesin ustundeki Allah yazisina Allahuekber demek sananlar dolayi, Islam ilim, hosgoru dinidir. okumuyo insanlar koru korune inaniyo, bilgileri olsa bu kadar olmazdi

0|1
    0|0
  • İslamiyet hoşgörü dinidir aslında.. Lakin İslamı çoğu müslüman bile doğru yaşayamazken başkalarına doğru düzgün anlatmaları imkansız. Herşeyin çözümü kaliteli eğitim diyelim. tek düze sistem ve at gözlüklü eğitim olmaz birçok yerden birçok şekilde araştırmak gerekir başkalarının söylediğini benimsemek yerine doğruluğunu vicdana kanıtlamak gerekir.

0|1
    0|0
  • Bombalar patlıyor dini kullanarak yapıyorlar bunu 😉

0|0
    0|0
Yükleniyor...