Sizce de zenginin daha zengin fakirin daha fakir olduğu ülke olmadık mı?

Sizce de zenginin daha zengin fakirin daha fakir olduğu ülke olmadık mı? Benim düşüncem öyle peki sizlerin?

1|1
9|12

En İyi Kız Görüşü

• Ülkeye bir robin hood gerek

0|1
    0|0
    • çıkarsa ilk destekleyen ben olurum herhalde bu ülke bunu çok hak ediyor

En İyi Erkek Görüşü

• Tabi ki oyle olduk son 13 yilda. Bak bakalim Albayraklarin 13 yil onceki durumuna bak bakalim simdiki Basbakanin 13 yil onceki duruma. Bir de bak bakalim son uc yilda olen isci sayisina. 300 liralik zam icin asgari ucrete halkina cok gorenler ihalelerle tonla para kaldirdi. Kendisinin acliktan nefesi kokar onlar cebini doldurur acliktan olenler olumune savunurlar onlari.

0|1
    0|0
    • Türkiye'de siyasetçi tutanın aklına şaşarım ben hiçbir partiyi tutmuyorum inanın bana siyasette berbat ve belediyelerde berbat ötesi yönetiliyor Türkiye'de paralar harcanıyor bir güzel belediye çalışanı tanıdığınız varsa sorun fark etmez hangi belediye olduğu az dürüstse ne olduğunu anlatır.

• 2023 de gor bir de sen. Bunlara sukur edeceksin sukur.

Kızlar Ne Diyor 8

• öyle olduğumuzu düşünmüyorum

0|1
    0|0
  • evet ortası pek yok

0|0
    0|0
  • Kesinlikle.

0|1
    0|0
  • olduk.

0|0
    0|0
  • Adam hala oy alıyor.
    Her b*k olduk bir zeki olamadık.

0|0
    0|0
  • Olduk ne yazikki...

0|0
    0|0
  • kapıtalızm

0|0
    0|0
  • Evet maalesef öyle olduk

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Bir toplumun ana yapısını orta kesim oluşturur. Orta kesim ne kadar geniş olursa, imkanları kuvvetlendirilirse o kadar başarılı oluruz. Ne yazık ki zenginler servetlerine servet katarken fakirler dar alanda sürünüyorlar. Bir tarafta adambaşı 10-15 TL verip sinemaya gidemeyen insanlar, diğer tarafta lüks içinde yaşayan insanlar. Bu çarpık düzen yanlış.

0|0
    0|0
    • aynen öyle geçenlerde arkadaşım asgari ücretle bile iş arayıp zorlanıp bulamıyorum diyordu ama yoldan geçen Lamborghini lerin sayısını sayamazsınız. size katılıyorum

• Bunlar iyi gunlerimiz inan

0|1
    0|0
  • Zenginin de fakirinde zenginlestigini düşünüyorum. Açıkçası bunu çevresine objektif gözle bakan biri rahatlıkla farkedebilir. İstanbul da arabamı park etmek için 15 dakika yer arıyorum ve buldugum yer evime 500 600 m uzaklıkta oluyor. 300-400 bin tl civarı ev arıyorum ama rezidanslarda 1+1 anca alabiliyorum ve evler kapış kapış gidiyor. Avm lerin durumundan falan hiç bahsetmiyorum bile. İstatistiki olarakta soyle söyleyelim. 2002 de asgari ücret 184 tl idi. Şuanki asgari ücret 1300 tl. Enflasyon farkına göre 184 tlnin bugünkü değeri 670-700 tl civarı ediyor. Bunu şimdiki asgari ücret oranlarsak alım gücünde yüzde 200 e yakın bir artışın olduğu hesaplanabilir.

0|0
    0|0
  • Koyden gelmis ayaginda giyicek terlik olmayan evi bile olmayan sonradan 4 evi olan insanlar gordum
    (Birazda kafanin calismasiyla alakali)

0|0
    0|0
  • Fakir dediğin bir ülkede herkezin elinde akıllı telefonlar var bizmi fakiriz?

0|0
    0|0
    • akıllı telefon olan zengin mi oluyor? saçma bir düşünce

• Fakirden kastın nedir? Fakir deyince senin aklına ne geliyor peki?

• Amerika'da da. Zengin olan çok zengin fakir olan çok fakir.

0|0
    0|0
  • Daha olmadil ama çok az kaldı

0|0
    0|0
  • Öyle oldu ne yazık ki.

0|0
    0|0
  • Herkes mi zengin olacaktı?

0|0
    0|0
    • hayır orta kesim korunacaktı elbette herkes zengin olmayacak ama fakirlik olayı da diplerde olmayacaktı yanlış yönetim.

• co k haklısın sitede cok farklı br konuya değindin

0|0
    0|0
  • Evet orta sınıf yok oldu

0|1
    0|0
Yükleniyor...