İftira atıldı polis savcı ya gitsem ne olur?

Arkadaşlar merhaba, hukuki olarak ve manevi olarak bir sıkıntı var, çalışmış olduğum. İş yerinden iftira atılarak çıkartıldım, atılmış olan iftiranın sonucunda bir süre tehdit telefonlarıda aldım, normal bir günde dışarı çıksam hep tedirginim, atılan iftiradan dolayı darp edilme ihtimalim var, bunla alakalı polise veya savcılığa gitsem nasıl bir sonuç çıkar?
( atılan iftira , bay müdür (yaş 60 evli) ve bayan yardımcısı (yaş 26 bekar) hakkında ilişkisi olduğunu söylüyomuşum, böyle bir ilişki var ama ben öyle bir şey söylemedim, ve bayan olan kişi ailesine benim böyle bir iftira attığımı söylemiş. Aileside beni tehtid etti.)

0|0
1|6

En İyi Kız Görüşü

• şikayet et savcılıga

0|0
    0|0
    • Savcılık sonucu Ne çıkar onu bilmiyorum ,

En İyi Erkek Görüşü

• Benimde bir davam var. Hırsızlık iftarı atıldı hırsızlık yapmadığımı kanıtladım. Çalışmaya devam ettim aradan geçen 2 aylık sürede baktım ki koordinatör mü i. netor mu belli olmayan cisimler benim hakkımda başka şubelierin müdürü arkadaşlarıma rıdvan şöyle yapmıs böyle yapmış demeye başlamışlar. Bunun üzerine bende konuşmaya gittiğimde olayı kapatmaya çalıştılar bende kendi isteğimle noter yoluyla sözleşme feshi yaptım. Dava açtım. Karşı taraf eğer senin bunu söylediğini kanıtlayamıyorsa işe iade davası aç hem tazminat alır hem işe tekrar alınırsın. Hemde dava sonuçlananan kadar ki aralıkta maaşını almaya hak kazanırsın. Savcılığa da ekstradan suç duyurusunda bulun telefonlarını falan dinlemeye alırlar. mesaj falan varsa bunları da gösterebilirsin. Oradan da bişeyler koparabilirsin.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 5

• Mobbing davasi acabilirsin isyerine, hakli oldugun tesbit edildiginde ciddi bir tazminat odemeye mahkum olurlar ve ayrica savciliga basvurabilirsin tehdit telefonlari ile ilgili, hattin takibe alinir bir sure, eger elinde sms olarak da tehditler varsa kullanabilirsin...
    Ama, iftira attigina dair bir ses kaydi vs varsa dikkat et, o zaman sen suclu duruma dusersin... Her durumda tehdit de ciddi ceza alir.

0|0
    0|0
    • Ben iftira atmadım bunların foyaları ortaya çıkınca benim üstüme attılar suçu,

• Tamam o zaman mobbing davasi acabilirsin...

• Öncelikle iş mahkesine git, haksız yere işten çıkarıldığını düşünüyorsan. Sonra tehdit edildiğini söyle onlar sana rica edeceklerdir şikayetini geri al diye

0|0
    0|0
  • is arkadaslarinin senin lehine sahitlik yapacagindan eminsen git polise savciya

0|0
    0|0
    • İlişkilerini ispat etmek gibi bir niyetim yokki ben bana atılan iftira ve tehditi bildirmek istiyorum, pskolajik olarak baskı altındayım,

• Duymadık diye ifade verirler, ama bu müdür kapatmasıyla başka yalakalara yalancı şahitlik yaptırtabilir,

• Demek istedigimde bu zaten.
      Söz konusu patron oldugu icin calisanlardan işsiz kalma korkusuyla yalanci sahitlik yapanlar cikabilir.
      gercekten iliskileri olup olmaması veya buna dair kanitlarinin olması seni hakli cikarmaz zaten.
      elinde kapi gibi kanitinda olsa insanlarin ozel hayatini ifşa ve iftiraya girer bu.
      sen senin boyle seyler anlatmadigina dair sahitlik edecek kimse bulabilecegine inaniyorsan git hakkini ara.
      Bundada soyle bir sıkıntı var.
      10 sahit bize anlatmadı dese karşı taraf tamam bunlara anlatmamıs ama şuna anlatmış deyip 1 sahit getirse yine uğraşırsın.

• adalet yerını bulur

0|0
    0|0
  • elinde kanıtların (telefon görüşmeleri vs) varsa hiç durma hemen git. ama kanıtın yoksa boşa uğraşma canın daha çok sıkılır.

0|0
    0|0
    • Kanıt olarak müdürün eşi yakalamış msjlaşmalarını , seni işinden ettiler dedi bana gönderdi msjları, değmicek insanlar diye.

• İşyeri genel müdürleri beni dinlemeyip tazminatımı verip çıkarttı zaten, benim derdıim savcılğa gitsem ne gibi bir sonuç çıkar iftira ve tehdit olarak bir yaptırım uygulanırmı

• evet uygulanır

Yükleniyor...