Evlilik zaten zor dahada zorlamanın amaci nedir?

Kaynanayla ayni evde oturmayin. Yok anne baş tacı, yok iyi kadın, karismaz, anlasiriz filan fistan hikaye ayni evde oturupta cok mutlu olan kız sayisi bir elin parmaklarini gecmez. Kendinizi ateşe atmayin. Ben isteyerek bile oturmuyorum kaynanayla mecbur kaldim bastan kabul etmedim yani ama erkege inanip annem karismaz, yok 2 seneye ayri eve cikcaz diye yalanla kandirilip gitmeyin. Hayatiniz rezil olur.

Evliligin cicim aylarini 40 yillik evli gibi gecirirsiniz en guzel seneleriniz kaynana evinde harcanir.
Ne rahat giyinilir ne rahat romantik bisey yapilir. Eve beklenmedik zamanlarda misafir gelir , mutfak duzeni hic istedigi gibi olmaz. Surekli evi icinde dolanan biri lanet ederseniz onu gormekten. Yeni gelinlere hep ozenerek bakarsiniz. Yapmayin aptallik. Hala goruyorum anne sonucta, yok belki anlasirim vs diyenleri arkadaslar evlilik zaten zor dahada niye zorlastiriyorsunuz?
Ev ustune ev olmaz. Allah dogru yolu gostersin islah etsin

1|1
8|10

En İyi Erkek Görüşü

• Haklısın aileler ayrı olmalı

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Eşine karşı empatisi olmayan birine empati kurmuycam bu birincisi. İkincisi ise eşinin bakmakla yükümlü olduğu muhtaç insanlar ise eğer onlar yazık siz rahat rahat sevişeceksiniz evde dilediğinizi giyebileceksiniz diye yaşını başını almış insanlar yıllarca büyütüp evlendirdikleri çocukları bir kadın için kaybedecekler. üçüncüsü ise eğer dayanılamayacak insanlar ise kaynanan falan millete hayatınız rezil olur falan demen çok ilginç. Anneme saygısı olmayan karının yanımda zaten yeri olmaz bunu kaldıracak miğdeye sahip olanlara Allah doğru yolu göstersin ıslah etsin.

0|0
    0|0
    • Ayri eve cikti diye kimse evlat kaybetmiyor. Senin ananın babanin ne ozelligi varda kiz kendi ailesini evini birakip sizinkilerin dibine gelecek? Esim ailesiyle ayni evde oturma meraklisi bir tip degil dugun ustu işinden oldu cok dara düştük mecburiyetten geldik. İsimiz haloldun defolup gidecegiz zaten. Ben bile bile kendi istekleriyle kayinvalide ile oturmsyi kabul etmesinler diyorum evet kayinvalide melek olsada biyerden sonra cekilmiyor. Kaynanayls oturup gulluk gulistanlik hayat geciren kadin bulun bir tane? Bulamazsin olanda bir elin parmaklarini gecmez, Ben esim ile empati kurdugum icin hala bu lanet yerdeyim isleri bozuldu diye terk etmedim. Birlikte cabaliyoruz bu durumdan cikmak icin.

• İyi hoşta aynı şeyi eşin için de söylüyorum ailen bakım istiyorsa onlarla oturma kafidir düşüncesindeyim. Bunu tek taraflı yazmadım. Ve yinw aöylüyorum bakıma muhtaç ise benim babam yok annem eğer talep ederse bizimle kalır
      Kız arkadaşımda annesinin şeker hastası olduğunu kendi evinde ona bakamayacaklarını söyledi ona da bakarız ordan daha iyi ilgileniriz dedim mesela. Eğer bakıma muhtaç deüiller iae zaten aynı evde oturmayın ben durum mecburi ise diyorum. ama nolursa olaisuneşinin annesini kötülemen hiç hoş değil. Bunlar benim düşüncem ne akıl vermej gibi nede farklı bir amacım var benim sadece düşüncem. Herkezin hayatı kendinedir. Ama eşinde istemiyorsa o zaman kalınmaz yani

• Esim istemiyor tabiki ayni evde kalmak. Mecburi tek durum bizim işlerimizin bozulması. Zaten hasta olmus olsa bile kadinin 3 kizi var en kucuk kizi bile benden 10 yaş buyuk. Onlar dururken kaynanaya bakmak benim sorumlulugum degil.

• kısmen haklısınız ancak sizin çocuklarınızında böyle yetiştiği ortamda ilerde sis red edeceğini unutmayın

0|0
    0|0
    • Ayri evde yasamayi aileyi redetmek olarak nasil goruyorsunuz ya bu neyin kafasi evlenen kiz ailesi redmi ediyorda geliyor erkegin yanina? Ozaman cumbur cemaat kizin anasi babasi erkegin abasi babasi kabile seklinde ayni evde duralim? Bumu yani?

• yalnız bırkıyorsunuz

• okadarda değil

• şu an yasadigin şeyler hakkında bir fikrim yok evli değilim, vede durumunu bilmiyorum. O yüzden ne derecede yorum yapabilirim bilmiyorum.

0|0
    0|0
  • haklısın

0|0
    0|0
  • evlilik insanlar boşanır mı

0|0
    0|0
  • Hm işin zor o Zaman

0|0
    0|0
  • İşin zor gaa

0|0
    0|0
  • Bak ev senin olurda onlar sende kalınca sorun olmaz ama sen onlarda kalırsan harbi sorun

0|0
    0|0
    • Ev bizim degil. Mecburen burdayiz iş bulalim defolup gitcez. Nefret ettim yuzlerini gormek istemiyorum artik butun psikolojim yerle bir oldu evliligim yiprandi. Ben mecbur kaldim ama bile bile ayni evi kabul edecekleru Allah islah etsin

• Oofff off cok haklısın :/ insallaş kurtulursun yaa cok iyi anlıyorum seni inan empati yapıyorum agır geliyor

• yeni türkiyenin kuduruk yellozları mutlu olsun diye ana babaya sırt çeviren adamı kendime karı yaparım !

0|0
    0|0
    • Kiz anasini babasi birakip erkegin yanina geliyorda annesini babasini atmiş mı oluyor?
      Sen kendini ne saniyorsun seninki ana baba kizin ki bostan korkulugumu? Kimse kendi ailesini birakip sizikinyle yasamak icin can atmiyor.

• ana babadan terbiye almamış çoğu kadını kocası yontuyor ana babayı bırakamam diyenler 3 gün geçince koca koca diye inliyor !!!

• Once okumayi ogren Allah seninle evlencek kadina bin sabir versin hatta insallah kimse evlenipte omrunu yakmaz.

Kızlar Ne Diyor 8

• Allah kurtarsın da e be kızım madem istemedin neden evliliği kabul ettin o zaman?

0|0
    0|0
    • Biz kiraya cikacaktik hersey planliydi tam dugun ustune onca masrafin icinde esim işinden oldu. Ondan geldik bu lanet yere. Tekrar is bulsa duzgunce gidecez zaten bende is ariyorum.

• Hmm kötü olmuş. Allah yardımcınız olsun.

• haklısın

0|0
    0|0
  • yaşınızı öğrenebilir miyim?

0|0
    0|0
  • Biraz geç olmuş senin için bunu anlamak. Allah yardımcın olsun

0|0
    0|0
    • Gec degil ben bastan beri kabul etmedim. Esi issiz kaldi bende issizdim mecbur buraya geldik neyle ayri evde yasicaktik. Is bulalim hemen defolup gidecegiz buradan.

• Yine de beddua etme ya onlar zaten bulurlar bu ahı almışlar inşallah gönlünüzce olur bundan sonrası

• Sagol

• Evet anlattıklarında kısmen haklısın.

0|0
    0|0
  • Katılıyorum çok doğru

0|0
    0|0
  • Ev üstüne ev olmaz. Kimse burda laylay yapmasin :D

0|0
    0|0
  • Haklısın yaşayan bilir. Benim annem de senin durumunda. Benim için de aile büyüğü oluyor. Gerçekten ne demek istediğini çok iyi anlıyorum Allah sabır versin.

1|0
    0|0
Yükleniyor...