Hassan sabbah kimdir? Dünyanın İlk Suikastçileri Hasan Sabbah ve Haşhaşiler Sizin bu konuda düşünceniz var mı?

Koca osmanlı sultanı bile vazgeçmiş onunla uğraşmaktan
Neyse iki video ile daha güzel anlatalım :)

Ayrıca dayıdan da dinlemek lazım :)

Güncellemeler:
Düzeltme osmanlı değil selçuklu...
Yanlış yazım için kusura bakmayın

0|1
1|12

En İyi Erkek Görüşü

• Hasan sabbah tarihin ilk terör ve istihbarat örgütünü kurmuş Dünya'ya Ordu'nun değil istihbaratın önemini öğretmiş, tarihte ilk defa haşhaşı tıp alanında ameliyatlarda kullanmış, tarihte ilk defa bu haşhaşları Batı'ya ilaç olarak satmış/ ismaili menshebinin bir kolu olan batini tarikatını kurmuş
    Bilinenin aksine suikastçilerini alamutta değil nişabur kalesinde eğitmiştir. Selçuklu devletini tek bir askeri olmadan sıikast be terörle yıkmayı başarmış, şu an ki mossad gizli servisine örnek olmuş
    1200 sene hiçbir ordu ve devlet tarafından yıkılmamış fakat Moğol istilasında yıkılmış ve kütüphanesi yakılmıştır bu nedenle Hakkı'nda söylenenlerin çoğu yalandır

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Haşhaşiler dikkatimi çekiyor ya pek görüşüme uymasada

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Osmanlı döneminde yoktu bildigim
    Selçuklu olmasın o..
    Sultan Sencer sanırım..

1|0
    0|0
  • Haşhaşiler hep ilgimi çekmiştir. 😂

1|0
    0|0
  • Assasins creed denilen oyunda bahsi geçen kişiler, haçlı seferleri sonunda haçlı komutanlarına suikast düzenlediler diye biliyorum

1|0
    0|0
  • Hassan Sabbah dünyadaki ilk can bomba eylemini yapan ( organize eden ) kişidir. ayrıca ilk teröristlerden olarak da bilinir.

1|0
    0|0
  • Assassination kelimesinin tureme sebebidir.

1|0
    0|0
  • Alamut kalesi defalarca okudum gerçekten hasan sabah çok zeki bir adamdi

1|0
    0|0
  • Inanisini tasvip etmiyorum ama adamın sosyal yetenekleri super

1|0
    0|0
  • selçuklunun yıkılmasında rol oynayan devlet adamı

1|0
    0|0
  • Hasan Sabbah sii dir kendisi Alamut kalesi yuksek bir dagi tepesinde bulunur sukastcilarini buyuk seyler vaad ederek kandirir hadim ettirir herulkenin icinde acanlari bulunur hasan Sabbah la ozaman kimse ugrasamamis dini kullanmis Şu an ki parelelcilerin politikasiyla ayni

0|0
    0|0
  • ev arkadaşım daha yeni bu konuyla alakalı youtube da video izliodu burdada karşıma çıktı... hayırdır yaa

0|0
    0|0
  • Kafası güzel aşiret 💃💃

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...