Ev hanımlarını köle olarak gören zihniyet gerici değilde nedir? (Detay) ?

Kadın okumuş veya okumamış olabilir. Evlenmeden önce eşi olacak insanla bu durumu konuşup anlaşmışlardır olabilir. Erkek bir işte çalışır eve para getirir, kadında ev işlerini yapar olabilir.
Yani o kadın ev hanımı olmayı istemiş, kime ne?
Ayrıca asıl çalışan kadının köle olduğuda gayet ortada. Bir işte çalışır, sonra eve gelir kocası odunluk yapıp yardım etmez yine ev işleri ona kalır. Ondan sonra sadece evinin hanımı olanlara imrenerek bakar ve bu damgayı yapıştırırlar.
Kadın ister ev hanımı olur, ister çalışır size ne?

0|0
1|3

En İyi Erkek Görüşü

• Ev kadını olmuşsa zaten eziktir-- yeni nesil için--

1|1
    0|0
    • Evet ya çok anormal düşünüyorlar , resmen zeka seviyesi yerlerde

• Aynen okumamışsa eziktir işte okusun napıyım

Kızlar Ne Diyor 1

• Çalışan kadınları köle olarak gormekte saçma olmuş. Kadında çalışıyorsa ev işleri ortak yapılmalı. Eskisi gibi yok öyle erkek dediğin ev işi yaparmilar. Çok geride kaldı bunları aşın got devirip yatmak yok. Hayat müşterek.

0|1
    0|0
    • ben zaten dikkat edersen öyle erkekleri odun diye belirttim. Yani olmaması gerektiğini belirtmiş oldum öylece ama malesef ülkemizde durum bu. Ayrıca bu durumda kadın malesef köle durumuna düşmüş oluyor çünkü bütün yük üstlerine kalıyor.

• Artık o odunları yontmakta bize kaldi. Duzelicekler yavaş yavaş

• inşAllah bakalım : )
      yani demek istediğim, aralarında anlaşırlar biri ev işlerini yaparken biri eve para getirir.
      veya aralarında anlaşırlar ikisi birden hem para getirir hemde ev işlerini yaparlar.
      Her iki durumda kimseyi ilgilendirmez eşlerin kendi kararıdır

Erkekler Ne Diyor 2

• Öyle zaten şahsen ben eşim olacak kadın çalışsın isterim ama yormam onu birde ev işleriyle niye köle olsun ki sevdiğim kadın

0|1
    0|0
    • Bende onu diyorum ya, kadın ev hanımı olmak isteyebilir ya da kocasıda evinin hanımı olmasını isteyebilir kendi aralarında anlaşırlarsa kime ne yani dimi : )
      ya da senin istediğin gibi anlaşırsınız ikinizde çalışabilirsiniz o da olur bu da kimseyi ilgilendirmez

• Hala kafası basan insanlar olduğunu görmek umut veriyor

• 👍👍👍

0|1
    0|0
Yükleniyor...