Sizce neden müslüman olmalıyım veya neden hristiyan olmalıyım?

Ailemin bir kısmı hristiyan ki onların yarısı ortadox yarısı Katolik, geri kalanı müslüman her iki kültürden de çok şey öğrendim ve ikisini de çok seviyorum hala tam olarak dinime karar vermedim peki sizce neden müslüman beya neden hristiyan olmaylıyım. Hristiyanlıkta bazı tezat şeyler var her iki mezhebin farklılıkları kuşku uyandırıyor ama aşağıdaki videoyu izledikten sonra müslümanlıktanda şüphem var yarım edin

0|2
9|28

En İyi Erkek Görüşü

• Hristiyan veya başka din. Sence gerçekten en çok zararı hangisi görmüş. Ben müslüman olmanı isterim. Çünkü en çok akla ve mantığa uyan din bu. Hristiyanlar artık pazar olarak görülüyor. Müslümanlık sürekli karalanma çabası içinde. Hangi aksiyon filmini açsam ortadoğuda geçen hepsinde ülkeyi bölmeye çalışan namaz kılan teröristler oluyor. Madem yanlış bir din niye bu kadar karalama çabası içindesiniz. Nedense kötü adamların çoğunluğu ya müslüman ya dinsiz olarak lanse ediliyor. Bir tane filmde hristiyan veya başka dini kötülediklerini görmedim. Sürekli islamı gömüyorlar.

1|1
    0|0
    • Haklısınız

• Bknz;13 Saat: Biingazi'nin Gizli Askerleri bu film'de Türkiye bayraklı T-shirt ne arıyor? Teröristler neden namaz kılarken gösteriliyor? Amerika Libya'da gerçekten düzeni sağlamak için mi üs kuruyor.

En İyi Kız Görüşü

• cevabı inancımın mutlak gerçek olması açısından değil tecrübelerimden vereyim ; herkes gibi bende hayatımda belli aşamalardan geçtim ve şu an ki inancıma beni yönlendiren şeyler yaşadım. Dünyadaki diğer dinleri araştırdığımda seçilecek bir din varsa İslam olduğunu gördüm. Bu çağda bile Kurandaki delillerden bir taneside metnin anlamını aşan belli bir MATEMATİKSEL DÜZENİN varlığıdır. Bu yeni bir keşiftir çünkü bilgisayar icat edilmeden önce böyle bir araştırma yapılması mümkün değildi. İncil hakkında da bu tür araştırmalar yapılmış ancak böyle bir düzen bulunmamıştır. Ama Kuranda ayet sayısı, kelime sayısı, rakam sayısı vb. birçok şeyde uyum vardır. Bunlar öyle sıkı örülmüş ve öyle uyumlu olmuş ki bu kitabın yazarının rakamlar hakında derin bilgisi olduğu ve Kuranın farklı şartlarla ve farklı zamanlarda parçalarla indiği 23 yıl boyunca bu rakamları takip edecek keskin birzekaya sahip olduğu açıkça görülür. KURAN bu özelliğinden bahsetmemiştir ve insanlar yeni keşfetmişlerdir. İşte bu da bana Kuranın ardında ilahi bir zekanın var olduğunu gösteren delillerden biridir. Mesela Kuran ''Hz. İsa'' nın Hz. Adem gibi olduğunu söyler ve her ikisinin de Allah yarattığını söyler. Ama Kuranda Hz. İsa Hz. Ademden bir başka yönden de aynıdır. Hem İsa hem Adem Kuranda 25 defa geçmektedir. Peygamberimiz bu ayetleri farklı zamanlarda, farklı koşullarda 23 yılda parça parça söylerken hepsini nasıl aklında tutmuş olabilir? Dahası Kuranda hem erkek hem kadın kelimesi tam 24 defa geçer. Hem şeytan hem melek 68 defa geçer. Kuranda dünya ve ahiret karşılaştırılır ve kelime olarak da ikiside 115 defa geçer. Bu olay nasıl açıklanabilir. bir yıl 365 gündür. Ve Kuranda gün kelimesi ekleri de olmadan 365 defa geçer ve o zaman bunu bilmiyorlardı. Bu bize Kuranın matematiksel bir hesap ve sayıma göre düzenlendiğini gösterir. VE KURANIN 72. SURESİNİN SON AYETİ: ALLAHIN HERŞEYİ SAYI OLARAK SAYDIĞINI VE HESAPLADIĞINI SÖYLEYEREK DİKKAT ÇEKER.(YAZARKEN TÜYLERİM DİKEN DİKEN OLDU

1|0
    0|0
    • Evet bu dediklerinizi bir başka yerde de görmüştüm zatrn islamiyete daha sıcak bakıyorum sadece bu video çelişki yaratmıştı ama galiba anladım

Erkekler Ne Diyor 27

• ben bu torapklarda dogdugum ıcın muslumanım dıgerı ıtaltada dogmus htıstıyan ya da katolıg dıgerı musevı protestan vs vs. ben tumkıtapları okumus bırıyım kıyaslamak acısından. kılıseyde gıttım camıyede ınancın yer ve zamanla bır ılgısı yoktur amac ıyı bır ınsan ıyı bır beyınle bırlsmelı ve ınsan gıbı yaşama kuralıdır. kötülüklerden uzak durmaktır bu butun dınkede böyledır ve yeryuzndekı tum dınler ınsnları sömurmustur hala sömurur tun dınlerde bunlara oldukca fazla örenek verebılırım muslumanlık dahıl. bence sen hangı dını secersen sec sorun yok hıcbırne falz dalma sadece ınsan olmanı gerektırdıgı ölçülerde ıyı ınsan olmaya kötuluklerden kötu dusuncelerden kendını koru ınancına görede ıbaetını yaparsan ruh olarak kendını daha hzurlu hıssetmene ywdımcı olur. aslında tum dınlerın ana temelı bırdır hepsınde degısımler ya da ıslerıne gelen gıbı algılayıp uygulamaal vardır ıncılde tevratta zebur dada var bu.

1|0
    0|0
  • Bu dünyada rahat bir hayat yaşamak istiyorsan, Hristiyanlığı tercih et derim.

1|0
    0|0
    • Peki öteki dünyada?

• Orasını Allah bilir.

• -dünyada rahat etmek istersen hiristiyanlığı seç derim
      -peki öteki dünya?
      -ORASINI ALLAH BİLİR
      Ne yani hem hristiyan olup hem cennete mi gitmeyi düşünüyosun. rahatlıktan kastın nedir?
      islamın ilk dönemlerinde peygamberlerın sahabelerin diğer insanların ne eziyet çektigini okumadın mı hiç aç bırakılanlar zindana atılıp işkence edilenler toplumda alay konusu edilerek küçük düşürülmeye çalışanlılar.. sırf musluman oldugu için binlerçe çeşit işkenceye maruz kalanlar... sen şimdi rahat rahat evinde geçmişsin pc nın karşısına rahat etmek istiyorsan hristiyan ol diyorsun. . umutma ki müslümanların cehennemi dünyadır bu dünyanı bu kadar çok düşünürsen işin çok zor dostum.. daha yazacak çok sey varda zaman yok.

• Farkındaysan tüm dünya islamla uğraşır..
    Bir hristiyanın musaviyle-yahudiyle hatta hatta budistle uğraştığı görülmemiştir
    Müslüman aşağı müslüman yukarı...
    Benim telkinlerimle islamı seçeceksen ki zannetmem kalbinden gelmesi lazım
    Hoşgörü dini diye dalga geçenlere sadece şununla örnek vermek isterim;
    Gelmiş geçmiş tüm dinleri ve peygamberleri hak sayan tek din İSLAMİYETTİR..

1|0
    0|0
  • hristiyanlık müslümanlığın peygmberini müjdelediği için müslüman olmalısın
    rabbim seni islamla şereflendirsin
    hristiyanların yaşantısına bak aklına ytıyor mu hiç
    birde gerçek manada müslümanların yaşantısına bak
    ali amca fatma teyze değil bu kastettiğim kişiler
    hz muhammd a. s. a bak
    hz ebubekire ömere aliye dahdaha bilale sahabelere bak
    onlarınki mantığına yatacaktır bacım

1|1
    0|0
    • Pek çok incil okudum ve belkiden değiştirildiğinden fakat hiç birinde yeni bir peygamberden bahsermiyor sadece yüce isa'nın bir daah geliceğü var bu da zatem kuram da da var

• @YugoslavErkeği inanıp inanmamak sana kalmı 7 kere hatim ettim incili
      9 kere de kuranı
      sizin kitabınızda mucize falan yok örnek veremiyorsun rabbim islamla şereflendirsin seni

• İncilde Hz Muhammed'den bahsetmiyor mu sen baska birsey okudun galiba Yuhanna bab 16 olması lazım artık sizle ilişmem Cunku alemlerin reisi geliyor diyor baska bölümde feraklit diyor Ahmet demek İbranice karşılığı Hz Muhammed'in bir adı Ahmet Nasıl okuyorsun sen ya da nerenle okuyosun

• cennet, köşkler möşkler. iş yok, çalışmak yok, tasa yok. miss gibi hayat yav. islamın vaatleri daha bir güzel geldi bana.

1|0
    0|0
  • bak arkadaşım kuranın bilimsel ispatını yapayım mı sana ama çok uzun mesaj atmanı bekliyorum sadece bilimsel olarak kuranın sana ispatını yapıcam ateistlerin cevaplarını bile yazdım zebur varken tevrat indirildi zeburun hükmü kalktı tevrat varken incil indirildi zebur ve tevratın hükmü kalktı kuran-ı kerim indirildi zebur tevrat incilin hükmü kalktı ilk indirilenleri zeburun tevratın incilin allahın kelamından şüphemiz yok

1|0
    0|0
    • biz yahudiler museviler katolikle hz. muhammedi inkar ediyolar kabul etmiyolar diye isa a. s mı musa a. s mı davut a. s mı inkar edersek kafir oluyoruz ama onlar muahmmed s. a. v efendimizi inkar edince olmuyolar? onlara göre olmuyolar

• incilde diyor ki isa a. s ın söylemesini belirletiği bir yazıda isa a. s diyor ki '' benim size anlatacağım çok şey var fakat siz buna hazır değilsiniz, gerçeğin ruhu geldiği zaman beni size övecektir'' diyor ama haham papazları bu kelimeleri değiştirip oynattılar hepsini yok edip kendilerine göre yaptılar bazı haramları günahları sabit kıldılar inanmaları için kendilerine çekmek için ama itikatı meseleleri bozdular mesela ''allah gökleri ve yerleri 6 günde yarattı diyor incidede kurandada ama incile ekledikleri yer 7. günde haşa ve kella isitrata çekildi diyor incilde ama kuranda allaha bir yorgunluk bitkinlik zor gelme dokunmadı dokunmaz diyor allah yorulmaz diyor yani itikatı meseleeri bozuyolar değiştirilmiş incil tevrat ve zebur gerçekten isa as. a musa a. s a tevrata incile zebura inanan kişiler zaten müslümanlığı seçer çünkü allahın dinidir sadece şeriatlar farklıdır kurana inanmayan kafirdir. cennete giremez

• Kuran değiştirilmemiştir kıyamete kadar da değişmez videoyu bende izledim eski bir kuran bulmuş şimdikinden farklı olduğunu iddia ediyor şimdi şöyle düşün islam ın ilk zamanında peygamber olduğunu iddia eden sahte kişilerde türemiştir yıne aynı dönem sahte farklı kuran yazma denemeleride olmuştur. hatta ülkemizde de bir matbaada bu deneme yapıldığı sonra yanlış basılan kuran ların toplatılıp ımha edildiği söylenir.

1|0
    0|0
    • Çok çok çok teşekkürler ilk defa biri bana hakaret etmeden imanımı sorgulamadan düzgün bir şekilde açıkladı. Ve dediğini çok mantıklı teşekkürler

• Çok teşekkürler

• rica ederim islam alimi değilim ama size tezat gelen hususlarda yardımcı olurum

• Tüm dinler insanlığa kan göz yaşı savaş getirmiştir sence bu kadar olumsuzluğa neden olan bir şey tanrı tarafından gönderilmiş olabilir mi üstelik kurana inanmak ap açık tanrıya hakarettir

1|1
    0|0
    • Tarihe bak yüzyıl savaşları haçlı seferleri 2. dünya savaşı hepsinin temeli din tüm din kitapları saçmalıklarla dolu okuduğunda göreceksin dinsiz bir dünya mutluluktur iyi insan olabilmek için dine gerek yok japonlari araştır çok şaşıracaksın

• Ya müslümansındır ya da değilsindir. ole ben hala din seçemedim hangısını seçmelıyım demekle olmaz ne yani şu an dinsizmisin? yani senin bir yaratıcın yok mu? her insan doğarken müslüman olarak doğar zaten daha sonra kendi aklı ve iradesiyle de müslüman olur ya da olmaz. yani kısaca din seçme hakkımız yok..

1|0
    0|0
  • Kendilerine evlenmeyi ve cocuk yapmayı yakıştıramayan papazlar, Allah'ın oğlu olduğunu iddiaa ediyorlar (Haşa).
    Diğer tarafta ise Allah'ın peygamber aracılığıyla insanları uyardığı ve aydınlattığı bir din. Biri cennet diğeri cehennem yolu. 1400 senedir aynı kitabı takip ediyoruz.
    Onlarda ise hangi kitap takip edildiği belli değil.. Elini vicdanına koy.. Ve şehadet getir :)
    #Derviş

1|0
    0|0
  • Benim iknama kaldıysan olma

1|0
    0|0
  • https://m.youtube.com/watch?v=holMfX6dgEk Kuran'da 1 tane bile çelişki yoktur çelişki beyinlerdedir okumak ile bakmak farklı bir sey

1|0
    0|0
  • Birilerinden fikir dayatarak veya başkalarının direktifiyla o dine inanacaksan bu senin hür iraden dışında kalmış olur. Site müsliman ağırlıklı dolayısıyla seni İslama davet edecekler. Fakat kendileri o dine ne derece bağlı asıl konu bu.

1|0
    0|0
    • Haklısınız ben sadece neden inandıklarını merao ettim belki bana da bir yardımı olur diye

• Sana özelden mesaj atılmıyor, olsa konuşurduk мой друг

• Burdan da konuşabiliriz özele gerek yok. Merak ettiğin birşey varsa sorabilirsin.

• Müslümanlık olu bir din. Ne gerek var ölmeye

0|0
    0|0
  • Ne olursan ol gel demiş mevlana. Bize kaldıysan insan ol gerisi önemli değil.

1|0
    0|0
  • Bak moy drug çevremde Arapça dili ile ilgilenen insanlar var Kuran'ı Kerim o kadar hatasızki çoğu Arapça dil bilimcileri gramer kitabı olarak kullanır o tarihte bu kadar hatasız bir kitabın ezbere yazılması imkansızdır.
    Ayrıca içinde yazılanların şu zamana kadar %85 i bilim tarafından ispat edilmiştir yüzde 15 lik bir kısım ise emin ol bilim ilerledikçe ispat edilecektir ör: güneşin bir yörüngesinin oluşu.
    Ayrıca senin fikirlerini değiştirecek bilimsel açıklamalı videolar biliyorum

0|0
    0|0
    • Ayrıca bu videoda anlatılan teoriler çürütülmüştür bazıları bizzat ortaya atan bilimadamları tarafından 😉

• Ve belirtmek istiyorum hayattımda içkinin tadına bile bakmadım beni burda eleştiren müslümanların acaba kaçı hiç içmemiştir

• Müslüman aleminin çektiği dertler belkide dinimizi tam olarak yaşayamayıp mangalda kül bırakmamamızdan kaynaklı okuyan hoşgörü sahibi olmaktan uzaklaşan bir görüntü çiziyoruz. Hiç unutmam Çinli bir arkadaşa Türkiye deyince aklına ne geliyor demiştim Atatürk ve Mevlana demişti...

• Tabi ki Müslüman olsan senin için daha iyi. Ama bazı hristiyan misyonerlerin İslamın yanlış anlaşılması için yayınladıkları video, yazı vb gibi yayınlara inanırsan müslümanlığa şüpheyle bakarsın. İslam'ın dışında diğer dinler; insanlar tarafından uydurulmuş dinşerdir. Yani ilahi bir din değildir. İnş yardımcı olmuşumdur.

0|0
    0|0
    • Çok teşekkürler evet yardımcı oldunuz

• kesinlikle maksatlı çeklmiş bir video bu tarz videolarla islam ı öğrenemessin semavi dinlerin sonuncusu islamdır ki diğerlerinin hükmü kalmamıştır hristiyonlık dediğin dinin sadece usada bir eyalette 4 adet resmi incili vardır luka yuhanna papazların uydurup yazdığı kitaplar hepsi birbiriyle çelişirken buram buram masonizm kokan bu videoyu bazalıp islama şühheyle yaklaşmak nekadar doğru bilemedim arkadaşım

0|0
    0|0
    • Zaten başta belirtmiltim hristiyanlık tezatlık dolu, sadece bir çok kültür görmem ve bu video kafamı karıştırdı umarım yüce yaradan doğru kararı verememde bana yardımcı olur

• İNŞALLAH arkadaşım ben umud ederimki bu saçmalıklara inanmassın çok hassas bir konu maksatlı tanıtımlardan uzakdur takib etmek istersen bazı kaynaklar tavsiye edebilirim

• tüm dinler kan ve gözyaşı getirmiştir diye üfleyen bir arkadaş var alt yorumlarda kız çocuklarını diri diri gömen cahiliye devrine islam son vermedimi sen kimseye bakma

• acıkası bunu ben söyleyemem. eğer birini seçmek istiyorsan her ikisi hakkındada kapsamlı arastırma yapmalısın
    en azında kuranı ve incili okulmalısın. Kulakta dolma bilgilere bakma
    cunku her iki dinin içinde de sadece din değil geleneklerde var.

0|0
    0|0
    • Dediğüm gibi incili hatta incilleri ve kuranı bir çok kez okudum ailemden dolayı iki kültrüde benimsemiş durumdayım ama galiba karar verdim en mantıklısı ислам

• İslam yazmissin okuyabildim

• Şüphen mi var Pardon da sen kimsin ki sen Nesin ki aciz bir kulsun kulluk dahi yapamıyorsan Neye yaşıyorsun kendini as gitsin. Gerçi senin de suçun yok kendini bilmez beş para etmez bir ailenin kuruş etmez bir ferdisin

0|0
    0|0
    • Öncelikle müslümansınız fakat bana hakaret ediyorunuz, asmak her iki dinde de yasaktır ve siz nerden biliyorsunuzki ailemi, böyle laflar ancak narrowminded insanlara yakışır. ve belirtiyim babam da annem de müslüman babamın ailesi hristiyan babam kendi iradesiyle olmuş.

• @YugoslavErkeği bak keko işine bak öyle boy anasına geçip resim çekinmeye benzemez boş konuşma şurda bir zik ten anladığın yok üçüncü kişi olma bak işine bak!!

• Keko görmek istiyorsan aynaya bak delikanlı :D

• essegn sknnnnnden dolayı

0|0
    0|0
  • değiştirilen kur'an değil incildir
    300 den fazla çelişki vardır.
    hakk din islamdır

1|0
    0|0
    • Örneğin
      Bir Müslüman kaç kafire bedeldir?

Enfal-65. Ey Peygamber! Mü’minleri savaşa teşvik et. Sizden yirmi sabırlı kişi olsa, iki yüz kişiye üstün gelir. Sizden yüz kişi de kâfirlerden bin kişiye üstün gelir;çünkü onlar anlayıştan yoksun bir güruhtur.

Bu ayeti okuduğunuzda geçerli olduğunu düşünmeyin. Çünkü değişmiştir. Bu ayeti hükümsüz kılan ayet:

Enfal-66. Şimdi ise Allah sizde bir zaaf bulunduğunu bildiği için, yükünüzü hafifletti. Bu durumda, sizden sabreden yüz kişi olursa, iki yüz kişiye üstün gelir. Sizden bin kişi de Allah’ın izniyle iki bin kişiyi mağlûp eder. Çünkü Allah sabredenlerle beraberdir.

• hristiyanlıktaki kutsal ruh 3'lemedir.
      hristiyanlar diyor ki ;
      baba tanrıdır oğul tanrıdır ve kutsal ruh tanrıdır fakat
      onlar 3 tanrı değil 1 tandırıdr baba oğul kutsal ruh hepsi herşeye kadirdir
      fakat 3 kaadir olan değil 1 kadir olan vardır
      devam ediyor baba şahıstır oğul şahıstır kutsal ruh şahıstır
      fakat 3 şahıs değil 1 şahıştır? zihninde 3 şahıs var ama tek olduğunu dile getiriyorsunuz
      buna nasıl inandınız?
      musada isada peygamberdir ama son peygamber hz. muhammed s. a. v'dir.
      ve peygamberlerin en yücesidir. mucizeleri olan bir kitabı nasıl red edebiliyorsunuz
      ayakta su içmeyin , misvak kullanın, şu yaşadığımız ahir zaman hakkında hadisler bilgiler vardır gibi madem o peygamber değildi bu gibi binlerce şeyi bilim bile 1400 yıl önce olmadan nereden bildi düşünmek gerekir..

• Evet bende sizin dediğinizi savunmuştum fakat bunu yeniden belirtiyorum bütün mezheplerde teslis yoktur. bazıları islamiyetin kabul ettiğü bütün peygamberleri sayar HzMuhammed (sav) hariç

• Sana dini burdan mi ogretecez

0|0
    0|0
  • Müslümanlıkta ki şüphelerin neler?

0|0
    0|0
    • İlk kuranın ezbere göre yazılması ve peygamber öldükten yıllar sonra yazılması

• Kuran-ı Kerim ezbere göre yazılmamıştır. Bunu araştırmış olman lazım. Vahiy ile Peygamber Efendimiz e ve insanlara aktarılmıştır. Ve Yüce Allah'ın kelâmıdır. Peygamber Efendimiz in sünneti ise (yani yaptıkları) Kuran-ı Kerim e göredir. Ve kıyamete kadar hükmü geçerlidir.

• O videoyu izlemedim ama sana yardım etmek isterim😐

0|0
    0|0
    • Nasıl?

• Annem ve babam müslüman, babam sonradan müslüman olmuş, baba tarafım hrisityan

• Çok şey bilmiyorum ama yardımcı olmak isterim. Eğer doğru kaynaklardan araştırırsan doğruyu bulursun her zaman. İnsanı insan yapan aklıdır. Sen de aklını doğru kullanırsan doğruyu bulursun

• Sana kimse Müslüman Hristiyan ol demiyor zaten.

0|0
    0|0
    • Evet dinsizde olabilirim sadece merak ettim. insanlar ne yönüyle savunuyorlar

• Allaha inanıyorum Müslüman olarak doğdum bu.

• Değiştirilmemiş tek kitap kurandir... Diğerleri değiştirilmiştir ve birden çok vardır... İslam güzeldir ama yaşamayı uymayı bilirsek

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• İlla bunlardan biri olacaksın diye bir şeyde yok.
    Senin kararın kendin düşün, karar ver.
    Kimsenin etkisinde kalma.

2|0
    0|0
  • Kuran degistirilmeyen tek hak kitaptir. Neden musluman olmalisin sana soyliyim. Seni her dk koruyan bir yaraticiya inanmak bisey kaybettirmez. Sana merhamet eden senin hayirsiz bildiklerine mucize yaratan ALLAHa ibadet etmende bir zarar gozukmez. İslam insanin icine ferahlik verir. Ben bir kere kildim sabah namazina kalkip kilmayi bir denesene. İcine dogan o huzurun ne anlama geldigini biliomusun. Hristiyanlarinda bir eylemini yap ayni huzur doguyor mu icine. Neden musluman olmalisin? Sonsuz cennete her sartta layik olmak icin. İnanirsan elinde sonunda hakettigin yer orasidir. Sana orda ne nimetler vardir.

1|1
    0|0
    • Çok teşekkürler bir çok kez namazda kıldım ve insanı çok rahatlatıyor biliyorum

• Allah sonunu hayir etsin kardesim senin icin dua ettim 😊

• Hepsi sahte, hepsini insanlar yaratıp yüceltmiş.
    Ne fark var?

2|0
    0|0
    • bu KS sayfasında gördüğüm en güzel yorumdu dinler hakkında. demek ki mantıklı düşünen insanlar hala varlar, iyi ki varlar. ağzına sağlık.

• Bence eğer Allah'a inanıyorsan hangi yoldan ona ulaşmaya çalıştığın hiç önemli değil yeter ki bu konuda çaba göster

1|0
    0|0
  • sadece dört farklı incil olduğu için bile müslümanlığı tercih edebilirsin

0|0
    0|0
    • İkisi arasında bir kaear vemek için dememiştim sadece videoda kuranında değiştirkdiği gösteriliyordu kafam karışmıştı ama açıkladılar

• Bana ulaş sana butun gercekleri anlatayim

0|0
    0|0
  • birini seçmek zorunda değilsin. belki ikiside yanlıştır? o zaman ne anlamı kalır? bence iyice araştır. sırf ailenin diniyle kalma

1|0
    0|0
  • Muslumanlik cok huzur verici ve arstirdigin da en mantikli din bizim dinimiz

1|0
    0|0
Yükleniyor...