Eğer ateistseniz inançlılardan uzak mı durmalısınz kızlar?

benim tecrübelerm doğrultusnda evet derim. çünkü böyle erkekler tanıdım. atıp tuttular: bunlar çok açık görüşlüymüş, her şeye kabulmüş, çok hoşgörülüymüş filan. fakat zaman geçtikce gerçek yüzlerini ortaya çıkarıyorlar. yani inançlı olup hoşgörülüyüm diyen erkegin iki yüzü oldugunu bilin.

Güncellemeler:
...
...,

0|0
4|12

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 11

• Senin durum bir kere kafadan sakat. Daha ilk ayakta kuponun yatmış. Daha inanç konusunda işi batırmışsın. Sana göre Allah yok, Muhammed yalan, ömür geçici, hal böyleyken sevginin veya sevmenin ne anlamı var. Nasıl olsa ölüp zerrelere ayrılacağız. Şu halde insanı insan yapan herşey sana göre anlamsız. İnançlı olduğunu söyleyip sana ters davranan erkeklere gelince maalesef her müslüman müslümanlığın temel prensiplerini kavrayamıyor. Zaten ülkem insanı hakiki islamı yaşayabilseydi bu tip sorunlar ve sorular hiç olmayacaktı.

1|0
    0|0
  • Eninde sonunda sizi ikna etmeye çalışacaktır evet..
    İnsanların ilişkiye başlarken malesef biribirlerini değiştirme niyetleri olabiliyor..
    Ama bu hem yılları boşa harcatan, hem de ilişkiyi zehir eden bir şey..
    Keşke yapmasalar.. Keşke herkes "ikna ederim" düşüncesini bir kenara koyup "kendi gibi birini" bulsa..

0|0
    0|0
    • evet değiştirmeye çalıştılar ve avuçlarını yaladılar. bundan sonrada hepsinden uzak olunca ayrımcı denilecek utanmadan

• Kim ne derse desin uzak dur kardeşim, uzak dur..
      Avuçlarını yalıyorlar ama senin de yıllarını çalıp gidiyorlar..
      Bu arada ben de inançlı biriyim, fakat burada haklıyı haksızı iyi ayırmak gerek..
      Sırf "şu kızı Müslüman yapabilirsem yaşadım, oh cennet garanti" diye düşünerek kimsenin senin vaktini çalmaya ve seni "kullanmaya" hakkı yok..

• Valla senin karşına cıkan beyefendi öyle diye hepsi aynı olacak degil ya
    türlü inanclara sahip arkadaşlarım var ve bana saygı gösteren herkese saygım var
    saygı karşılıklı olmalıdır bu baglamda

0|0
    0|0
    • evet hepsi aynı bence. zaten dogmatikler farklı ya da hoşgörülü dogmatiklik olmaz

• siz yobazlığınızı sergilerken iyi biz düşüncemizi söylerken kötü. bir de 500 tane nikle geliyor

• o nick bana ait degil üzerini basarak söylüyorum
      fikrimi söyledim soruyu kapadım
      sanırım arkadaş yanlışlıkla yorumuun altına kaynak yaptı..

• Zaten hosgoruluyum diyen insanin sonradan patlamasi normal.. (, nereye kadar mazur gorecek... senin saygı duyani bulman gerek gercekten oda.. inananla inanmayani ayni kefeye koyan insani (,

0|0
    0|0
  • Ne alaka

0|0
    0|0
  • inannlıyım ama kurana yalan peygambere kendi yazdı diye iftira edenlere hoşgörü duymam imkansızdır.

0|0
    0|0
    • duymadgını dilegetir yeter. zaten uzak olmaya çalışıyoruz.. ikiyüzlükle önce arkadaşlk kurup sonra gerçek yüznüzü çıkarmayn

• demedgni biliyorum keşke hepsi senin gibi ilkten belli etse de uzak dursak dedim

• valla bunun için allahtan korkması ve yalan söylemeye tövbe etmesi lazım ve kendini ifade edebilmeli

• ahahaha kullanıp attılar mı seni?

Öyle inançların da anasını seveyim samimiyetsiz olmayın picler.

0|0
    0|0
    • kullanıp atmayı mı çıkardın burdan. arazuş? beyin bedava galiba. bellki de iki yüzlülüğünü görünce ben atmışmdır ha? bu kadarını düşünecek beyin yok mu

• Hadi ordan sen sanki sudan çıkmış kaşıksın da

0|0
    0|0
  • İnançlı olup Humanist insanlar da var

0|0
    0|0
  • Bende sana inançlı biri olarak cevap vereyim. Açık görüşlülük her şeye eyvallah çekmek değildir. Bende ateist birinden uzak dururum. Türkiye ateistleri islam düşmanıdır. Bak dikkatini çekerim dine inanmayıp kendi halinde olan insan demiyorum. Bir Türk ateistim diyorsa direkt olarak islam dinine nefreti vardır. İngiliz ateist arkadaşımla neden ateistliği tercih ettiğini konuşurken adamdan islama ve dine hakaret eden tek kelime duymadım. Ayrıca islama çok ılımlı bakıyordu ki belki de müslüman olmuş bile olabilir. Kısaca bende senden uzak dururum. Çünkü ben sevdiğim kıza olan aşkımı ve sevgimi ahirete cennete veya cehenneme bile götürmek isterim. ilelebed sevmek isterim.

0|0
    0|0
  • Ateist kızla anca sohbet ederim sevgili eş olmam çünkü müslüman erkeğin Allah a inanmayan birisiyle evlenmesi haram

0|0
    0|0
    • aynen öyle yapın uzak durun

• Kızlar benle sohbet kurdu sonra konu konuyu açtı demekki Allah rahmetini üstlerinden esirgememiş müslüman oldular bir tanesinin başı kapalı şimdi namazında niyazında darısı senin başına

• anca hayal kurarsınız böyle

Kızlar Ne Diyor 3

• Tüm hayat tecrübemi kullanarak, köktendinci insanların ne kadar''yenilmez''olduğunu ve onlara bulaşmamanız gerektiğini söyleyebilirim.

1|0
    0|0
    • dogmatikler bu yüzden açık görüşlülükle ilgileri yok. kendi bildiklerni ötüp duruyorlar bu onları yenilmez degl kıt beyinli yapıyor

• Ben de aynısını dedim aslında.
      Kendi basmakalıp düşünceleri dışında hiçbir şeyi kabul etmiyorlar ve asla yanlış düşünüyor olabileceklerine inanmıyorlar. Bu yüzden ''yenilmez''ler.

• Bu ateistler içinde geçerli...

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...