Oruç Tutmamak İçin Bahaneler Başladı. Dürüst Olun Tutmak İstemiyorum Deyin ! Ya Sen?

Değerli Arkadaşlar ;
İşyerinde bazı arkadaşlar kendilerini müslüman gösterme gayesi içerisinde oruç tutmamak için bahane aramaya günler çok uzun , çalışıyoruz biz olmuyor işte.
Bahane üretmeyin Müslüman Sağlık sorunu yoksa orucu tutar. Allah güç kuvvet veriyor.

Dürüst Olun ve Tutmak İstemiyorum Deyin Bari. Bahane üreterek komik duruma düşmeyin.

• Oruç Tutacağım
    63% (29)55% (18)59% (47)Oy Ver
  • günler uzun ve hava sıcak tutamamam
    7% (3)6% (2)6% (5)Oy Ver
  • İnanmıyorum / Tutmak İstemiyorum
    30% (14)39% (13)35% (27)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

1|0
17|11

En İyi Kız Görüşü

• Müslüman olmadığımı bir kenara fırlatırsak, her yıl budala gibi 1 ay boyunca aç kalmak şeker ve mide hastalıklarına davetiye çıkarmak olur. Aynı zamanda kilo aldırır.

1|0
    0|0
    • bu fikir sağlık açısından kesinlikle doğru değildir lütfen araştırın.

• @IıITARIKıI
      Bir delinin hayal ve korkularını yazıp ''Allah indirdi, ben paygemberim lololo!''diyerek tanıttığı bir kitabın neyine soru sorayım?

• bizden istediği kötü ne varki... bizlerden başka neyi düşünmüski... deli dediğin peybengamberin yüzbinler emrindeyken hanı hamamı sarayımı vardı ondan günümüze kalan yırtık bir çarikdan başka ne varki firavun gibi ben tanrıyım demedi allahın kuluyum elçisiyim dedi... arkadaşim sana diyceim pek fazla bişeyim yok aslında sadece teşekkür ediyorum onu düşünmemi hayal etmemi sağladın

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 16

• İnanmadığım için oruç tutmuyorum ancak
    Bu sokakta sigara su yemek yeme hakkı vermiyor bize
    Bunları yapacaksan bile gizli saklı yapmak lazım
    Herşeyden önce inansak da inanmasak da birbirimize saygılı olmamız lazım

1|0
    0|0
  • Tutucam inşallah :)

0|0
    0|0
  • Çok tutmak istiyorum ve çalışıyorum. İnsülin bağımlısıyım, Allah yardımcım olursa niyetleneceğim.

0|0
    0|0
  • Ailem izin vermiyor o ayrı ama yine tutmazdım herhalde. çok sıcak

0|0
    0|0
  • Allahın izniyle tutucam

0|0
    0|0
  • Tutacağım

0|0
    0|0
  • Tutacağım.

0|0
    0|0
  • Oruç tutacağım tabiki

0|0
    0|0
  • 3 ilaç kullanıyorum ve sınavlarım var. Sınavlardan sonra tutacağım

0|0
    0|0
  • Kısmet olursa oruç tutacağım.

0|0
    0|0
  • isityorum

0|0
    0|0
  • Tutmak istiyorum.

0|0
    0|0
  • oruç saçmalığına kim uyar kendi bilir de şu yemek yiyenlere bişeyler içinelere mal mal bakmaynamk.

0|0
    0|0
  • tutcagim

0|0
    0|0
  • tutmucam...

0|0
    0|0
  • Tutmak istemiyorum. Hava da çok sıcak. Sağlıklı da olmadığını düşünüyorum. Bütün gün dışarıdayım, normal bir günde 3-4 litre su içerim. Su içmezsem de bayılır kalırım, bana sağlıklı gelmiyor.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Tutmamaları kendilerinin bileceği iş; herkes kendi bacağından.

Ama benim en çok ''üzüldüğüm'' nokta ise, tutmayıp tutanlara saygı göstermeyip önlerinde rahat rahat yemeleri. Bu gerçek manada insanlığın ve de saygının bittiği andır.

1|0
    0|0
  • Ben acıkıyorum tutmam

0|0
    0|0
  • inançlıyım ama ben tutamıyorum valla. gücüm yetmiyor da olabilir ama kötü bunalımdayım. sigara içmem lazım. düşüp bayılıyorum. strese gelemiyorum. belki hasta statüsünden yırtarım bilmiyorum valla sonumu.

0|0
    0|0
  • Ne demiş M. Kemal inanç ve ibadetler kişinin mabedinde gizli kalmalıdır günlük hayata karıştırılmamalı diye onun için tutan tutar tutmayan tutmaz

0|1
    0|0
  • dindar biri değilim, tutmuyorum tutmuyorsam'da tutmadığımı söylerim. bazılarına laf yetiştirmek zor gerçekten. niye tutmuyon neden tutmuyon boş boş laf dalaşına sebebiyet veriyoruz. o yüzden he he tutuyorum demekten başka çarem kalmıyor. sırf bana din dersi vermesin diye...

0|0
    0|0
  • elımden geldıgınce tutmaya çalışacağım , oruç ıbadetlerını yerıne getirmeyenlere tabı kı bır sey soyleme hakkımız yok , nasıl onlar bıze bır sey soylemıyorlarsa

0|0
    0|0
  • Sanane milletten? Millet sen kimsin ki sana izahat verecek?

1|0
    0|0
  • tutmayacam

0|0
    0|0
  • İnsanların inançlarına saygı duyarak oruç tutmuyorum. Bahanem yok. Tutmak istemiyorum sadece.

0|0
    0|0
  • ne zaman ramazan bu arada tutmıyıcam

0|0
    0|0
Yükleniyor...