Neden ideolojilerini uygulamayıp şiddetle benimsetmeye çalışıyorlar?

Gerçekten uzun zamandır düşünüyorum ve hep aklımın bir kenarında. Bir insan sosyalizmi savunuyor ya da işçi sınıfını savunuyor ama iş kendi işçilerine geldiğinde köle gibi kullanıyor. Ama aynı adam polislere karşı olmasını sosyalizme vs. bunlara bağlıyor. Bunların gruplarına yardım ediyor.

Bir grup mesela kapitalizme düşman. İnsanların onlar yuzunden acı çektiğini savunuyorlar ve polislerin onları engellediğini söylüyorlar. Aslında tüm insanlar artık neyin ne olduğunu çok iyi biliyor ve ülkeyi halkın seçimi yonetiyor. Eğer insanlar ideolojileri doğru kabul etse onların ideolojisi ülkeyi yonetecek. İnsanların istemediği bir sistemi neden o insanların polislerine işçi sınıfının çocuklarına saldırarak şiddet uygulayarak benimsetmeye çalışıyorlar. Polisin bir ideolojisi olsa tamam diycem kendi ideolojisi için savaşıyor. Ama polis kanun ne derse onu yapıyor nasıl dersen polisler eylem yapan diğer polis arkadaşlarına kendi hakkını savunduğu için acımıyorsa gaz sıkıyorsa ne için milliyetçi, sosyalist vs. düşüncesindeki insanlara tolerans tanısın.

İdeolojilere sahip arkadaşlarımın hiç biri ideolojileri uygulamıyorlar ama şiddetle uygulatmaya çalışıyorlar. Tıpkı sozde muslumanlar gibi yapıyorlar. Burdada şu aklıma geliyor karakterinde eksiklik olan insanlar. Hep bu tarz insanlar bir ideolojisin arkasına ve gucune sığınarak statü elde ettiğini düşünüyor. Tıpkı reislerin arkasına sığınanlar gibi.

Benim düşünceme göre ülkeler ideolojilerle yonetilmemeli tam aksine halkın koyduğu kanunları sert bir şekilde ideolojisiz uygulayan polis sistemi gerekli. ABD vs. ülkelerde olduğu gibi. Tabi bunu yaparken polislere de kapsamlı eğitimler verilmeli. Tüm polisler yanlış olmadığı gibi hepsi de doğru olmuyor. Bunun için de yaptırımlar getirilmeli.

Benim şahsi düşüncelerim, eğer beni aydınlata bilecek hata yaptığı anlatabilecek biri varsa eleştiriye hunlarca açığım.

0|0
1|1

Kızlar Ne Diyor 1

• halkın koyduğu kanunlar sert bir biçimde kime uygulayacak bu polisler?

0|0
    0|0
    • Bencillik yaparak diğer insanların hakkını gasp edenlere karşı. İnsanlık yerleşik hayata geçti geçeli hep aynı sorun vardır bencillere karşı ortak kanunlar.

Erkekler Ne Diyor 1

• ilk satırı okudukdan sonra gerisini okumadım. tatlı su sosyalistlerini pek takma. düzgün dururlar bakma , eli kafaya takma , tek sağlam baş bırakma :) vatan için ayrıca ideoloji karmaşası yaşayan insanlara dur de.

0|0
    0|0
Yükleniyor...