Sırf zengin diye biri ile evlenilir mi? Neden her şey para?

İnsanlar artık her şeyi para olarak görüyor birini öneriyorlar mesela iste tanış falan durumu iyi bilmem ne ya bu bakış açısı bana o kadar saçma geliyor ki bir ben miyim bunun önemsiz bişey olduğunu düşünen? İki insan bir oldu mu her şey yoluna girmez mi illa zengin biri mi olmalı ne mantıksız.

Ben sırf zengin diye biri ile evlenen kişileri kendini pazarlıyor gibi görüyorum yanlış mıdır bu?

1|0
18|44

En İyi Kız Görüşü

• valla çok haklısın benim kankam da öyle sırf zengin durumu iyi arabası var diye kendinden 10 yaş büyük akrabasıyla nışanlı eylüldede düğün var ve Ankarada yaşayacak çeyiz yapmıyor kesinlikle ev eşyasınıda çocuk kendi alıyor kız İstanbul'da yani evde düzmüyor her ay para gönderiyor ve okul masraflarını karşılıyor alişverişe gittiğinde saçma sapan şeyler alıyor amman nışanlımın parası o veriyo diyor gerçekten aklım almıyor ve inanırmısın isterken yüzük takılırken hiç heyecanlı değildi sevmediği çok belliydi

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 44

• Yanlıştır.. Maddi güce karşında kinin önem vermesi bir bakış açısıdır.. Nitekim aşığım ölüyorum bitiyorumcu çoğu kişinin de hayatta ki maddi zorluklarda birbirine kenetlenmekte başarılı olduğu söylenemez.. Ayrılık olmasına gerek yok.. Yıllarca birbirlerini yıpratan insanlar "yok para önemli değil" demesinin kabul edilebilir bir yanı yok.. Ayrıyetten sevgi aşk denen şeyin tamamen karmaşadan ibaret olduğu herkesin yaşadığı şeye "aşk" adını verip, bu kadar saf olarak dillendirilen bir şeyin bu kadar kirli yaşanmasının sadece kendini "aşk" diyerek tatmin etmekten öte olduğunu da sanmıyorum.. Ki saf ve salakça her şeye boyun eğerek tamamen teslim olmanın da aşkla alakalı değil saplantılı bir psikolojik durum olduğunu düşünüyorum.. Sonuçta kendinden sevginden aşkından ödün vermeden uzaktan da sevebilirsin.. Herşeyden önemlisi dünya üzerinde sözlük anlamı varlığıyla sevgi var mı sanmıyorum.. Buna aile sevgisi bile dahil..

0|1
    0|0
    • Severek evlenmekle bunu kıyas yaptıgımı hatırlamıyorum. Sevsin aşık olsun demiyorum para uğruna evlenilmemeli diyorum ilk kriter bu olmamalı diyorum ben

• Bu senin için ilk kriter olmamalı.. Ve ya çevrende kilere bunu öğütleyebilirsin.. Ama herkes için olmamalı konusuna katılmıyorum.. Başkalarının seçimlerine ki bizi zerre ilgilendirmeyen etkilemeyen olaylarda bu denli karışılmasını mantıklı bulmuyorum.. Eğer ki cidden bir metin hazırlayıp "bkz: böyle böyle" diye bir şeyler anlatır açıklarsan kabulüm bu altı dolu bir fikirdir.. Ama sadece olmamalı deyip kesip atınca kabul edemiyorum.. Olayı tam olarak her boyutuyla bir inceler düşünürsen tekrar konuşabiliriz..

• Hadi kizlar neyse de erkekler de paraya bakar oldu cok garibime gidiyor

0|0
    0|0
  • geçici huzur aramak isteyen bunu para da arayabilir elbette ama ruhen mutluluğu hiçbir zaman bulamayacaklardır öncelik kriterine para koyanlar

0|0
    0|0
  • Evlenilmemeli ama bu zamanda hayat şartları zor olduğu ve insanlar rahatlarına düşkün olduğu için bu şekilde karar alanlar çıkabiliyor.

0|0
    0|0
  • valla milyarder olursa evlenirim, hiç acımam.

1|0
    0|0
  • Maneviyata önem veren bir kadın olduğun için seni kutluyorum. İlişki, maddiyata dayalı olduğunda mutlaka bir gün bitecektir.

0|0
    0|0
  • Menfaât dünyasında yaşıyoruz artık böyle düşünen bir sürü gereksiz insan var.! Genelde kızlarına zengin koca bul salak mısın ne işin var onunla bununla diyen aileler bence bu tür şeyler insann karakter yapısını gösteriyo varsa çevrende böyle kişiler sevmediği kişiler le evlenmiş akıl yoksunu boş kişilerdir aynı benm çevremde olduğu ne yapıyoruz takmıyoruz bunları 😊

0|0
    0|0
  • Ben açım mesela. O yüzden paralı olanı seçerim yani.
    Ne yapalım. Hem beni sevmiş hem zengin. Ne güzel işte.

0|0
    0|0
  • Evlenilmez

0|0
    0|0
  • hayır

0|0
    0|0
  • Şimdi ki kızların mantığı şu şekilde... insanın babasının züğürt olması kendi suçu değildir ama kayınpederinin züğürt olması tamamıyle kendi suçudur... Hal böyle olunca zenginle evlenmek akıllı işidir... her genç kızın idealidir... Bunu yapmayanların yapmama nedeni ise tercih etmemeleri değil becerememeleridir.(Bknz. Halis Toprak, Ali Ağaoğlu)

0|0
    0|0
  • Burası dünya. Burası bu kadar işte

0|0
    0|0
  • muhasebeci olarak görüşüm, benle zengin diye biriyle evlenen kişi, envanter defterimde hep ticari mal olarak kalacaktır.
    fakat beni ben olarak sevip evlenen kişi, envanterimde demirbaş olarak kalır :) onunda amortisman süresi var ama neyse.. :)

0|0
    0|0
  • aşk diye bişi yoktur.. aklın varsa evlen gitsin.. rahat rahat yaşarsın.. aşk karın doyurmuyor

0|0
    0|0
    • Şükür çalısıyorum ben kendi karnımı doyuruyorum kocamda ben gibi çalısırsa aynı olur zaten ne alaka ya

• aşk karın doyurmuyor yani.. çalışıyorsan evlen.. çalışıyorsan evlenme evde kal.. ne bileyim işte kafana göre takıl

• Evet bende bole kizlari tespit ediyorum. zenginim imaji takiniyorum 1 haftada altindan giriyom ustunden cikiyom sonra poset gibi bir kenara atip birakiyom

0|0
    0|0
  • Son cümlene katılıyorum. Aynen öyle.

0|0
    0|0
  • geçim sıkıntılları baş gösterip kavgalar başladığında görürüm seni o zaman kendini satmak m kendi ve çocuklarının geleceğini garantiye almak m farkı anlarsn o zaman ;)

0|0
    0|0
    • Herkes hesabını bilir ve her iki tarafta çalışır ise sorun çıkacagını düşünmüyorum

• görürüm gerçek hayata atılınca işler senn dediğin gibi olmuyor. hayat toz pembe değil zamn bunu gösterecek zaten

• Almiim ben

0|0
    0|0
  • Eskiden helvadan put yapan sonrada acıkınca o helva tanrıları yiyen insanların yaşadığı cahiliye dönemine benzer bu zamanlarımız. Bu zamanda parayı insanlar icat etti ve para için neler yapmayacak insanlar var yani çoğu insan için din bile para 💰

0|0
    0|0
  • bir zengin kız bulamadım zaten

0|0
    0|0
  • Zenginim ve sırf para odaklı kadınlarla ilişki yaşamıyorum. Ya da yaşıyorum ya.

0|0
    0|0
  • evlenilmez

0|0
    0|0
  • Evlenilmez Asla !

0|0
    0|0
  • kızlar evlenir

0|0
    0|0
  • bende zengin bir kız arıyorum. ama parası için değil. egosunu yenip beni sevsin, bana aşık olsun diye...

0|0
    0|0
  • Kesinlikle doğrusunu görücü usulü evlenmeyi kabul edebilirim ama parası için evlenmek hayatını satmak gibi birsey

0|0
    0|0
  • Para için ben bir erkeğe bile veririm😀

0|0
    0|0
  • Benimle evlenmek isteyen çok oldu. Bende çaktırmadım ve istediklerimi aldım :D Hani sevdiklerini bilsem oynamamda kaşındılar işte. bende kaşıdım:D bu arada pek zenginde sayılmam. sadece istediklerimi yapabiliyorum hayatta

0|0
    0|0
  • Hayır doğru düşünüyorsun. Bende o tür kadınlara resmi nikahlı o... Diyorum

0|0
    0|0
  • evli insanların ettiği kavgaların %99 u para yüzünden oluyor. para herşey değil tabiki fakat önemsiz de denilemez. herkes dengiyle evlenmeli maddi olarak

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    14

Kızlar Ne Diyor 17

• Cok para kazanmasi onemli değil. Ailesini gecindirebiliyorsa ve az da olsa birikim yapabiliyorsa gelecegi icin bu yeterli. Bu zamanda cok kazanan zengin gibi gorunse de sadece cok biriktiren zengindir. gelecegi garantiye almak budur. Boyle biriyle evlensem biraz da ben biriktiririm zengin oluruz 😅😅🙈

0|1
    0|0
  • Para her şey demek değildir yazık ediyorlar bugün zengin olan yarın fakir kalabilir hayat bu mühim olan yanındakinin insan olması

0|0
    0|0
  • Cebe degil karektere bakmak lazm. Simdi bazi sazanlar cikicak sen sanki cebe onem vermiyomusun die.. hayir vermiyorm. Ben adamligina onem veriyorum nokta

0|0
    0|0
  • Parasız saadet olmuyor. Aşk o zaman çabuk tükeniyor. Çünkü tartışmalar başlıyor.
    Zengin biri ile neyi tartisacaksin ki tum gun alışveriş yapacaksın yemeğini temizliğini hizmetciler yapacak, bir yatmadan yatmaya yüzünü göreceksin neredeyse eşinin. Herşey para değildir lafı yalan bana göre.

0|0
    0|0
  • Benimle tanısmak isteyen bir insanda ilk baktığım şey yaşıdır. Benden en az beş en fazla 10 yas buyuk değilse elerim. Yaşı uyuyorsa ikinci baktığım şey Türk olup olmadığıdır. Uçuncu baktığım şey Türkçü olup olmadığıdır. Uçu de uygunsa, yuzune bakılıyor mu ona bakarım , yakısıklı mı demiyorum yuzune bakılır mı diyorum. O da uygunsa bir mesleği var mı ya da boşta kalmayacak bir bolumde okuyor mu ona bakarım. Burada da zengin mi demiyorum dikkatini çektiyse. Tabi bunlar tanımadığım benimle tanısmak isteyen biri için baktığım nitelikler. O yuzden karakterini hesaba katmadım

0|0
    0|0
    • elermiş bak hele yunan tanrıçasına birde kendisinden büyük olmalıymış sanki yaşla olgunluk doğru orantılıymış gibi , kendi çapında bir kombin yapmışın anlıyorum , umarım siparişin eline ulaşır

• @Andromega-Lı olgunluğun yaşla olduğunu ve düşüncemde ne kadar haklı olduğumu yorumunla ispatlamışsın tebrikler

• şu an beni elediğin için bunalıma girdim lütfen gelme üzerime...

• Biriyle parasi icin Evlenirsin ; Evlendikten sonra mal varligini kaybedebilir.
    Biriyle dis görünüşü icin evlenirsin; Kaza sonucu o guzelligini kaybedebilir.
    Biriyle saygin bir meslegi oldugu icin evlenirsin (polis, doktor vs.) ; Meslegini yapmasina engel olacak sorunları çıkıp işini kaybedebilir.
    Ama sevgi ebedi kalir.

1|0
    0|0
  • Toplumun kabulleri dahilinde bir pazarlık tek fark meşru olmadı işte.

1|0
    0|0
  • Para mutlu etmiyor.
    Veriyor parayı al harca diyor, yalnız yalnız takılıyorsun.
    Sıkıcı hayat, ben cebimde ki 5 lirayı bölüştüğüm zamanlarımı özlüyorum.
    Emek sarfederek aldığımız yaptığımız şeyleri.

0|0
    0|0
  • Hayır evlenilmez

0|0
    0|0
  • erkekler güzelliğe baktığı sürece kadınlarda paraya bakabilir kendilerini pazarlıyolar değilde alan memnun satan memnun hesabı

0|0
    0|0
    • Güzeliğe bakmak ile bu aynı değil sende erkeğin yakısıklısını istwyebilirsin insan yanına yakısanı istemesi ayrı para uğruna evlenmek ayrı

• mantık evliliği tam da bu işte söylediğin gibi yapan yapıyo tercih farkı

• Tabi ki sırf zengin diye evlenilmez ama insanların genel dusunceleri rahat hayat sürelim yönünde olduğu için her şeyi paraya bağlıyorlar birde tabi ki ahir zamanda çıkacak olan mal kavgalarının başlangıcı olabilir bu para meraki

0|0
    0|0
  • Doğru düşünüyorsun.

0|0
    0|0
  • dünya malı dünyada kalır kardeşim sevgi saygı olmadan hepsi boş

0|0
    0|0
  • Orta fuzeyde tahsilli caliskan olsun zamanla evde arabafa olur
    Fakirle zor

0|0
    0|0