Kapalı bayan doktor?

Hayat felsefem olarak herkes kendi dinini yaşasın kimse kimseye karışmasın derim. İsteyen kapansın isteyen açık gezsin. Sonuçta herkes kendi hesabını kendisi verecek. Ancak mesela bazı hastanelerde kapalı bayan doktorlar var. Geçenlerde bir haber okumuştum. Kadın doktor 15 yaşındaki bir erkek çocuğa namahrem diye bakmak istemiyor. Şimdi düşünüyorum benim oğlum var ve başına birşey gelse acile gitsem erkek diye bakmayacak doktorlar olabiliyor demek ki. İşte burada benim fikrim değişir. Eğer böyle sıkıntı olacaksa gitsin evinde otursun orada yer işgal etmesin derim. hele ki oğluma o bakmadı diye birşey olacaksa zaten o kadın elimden kurtulamaz. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?

1|0
14|10

En İyi Kız Görüşü

• işte laiklik bu yüzden var abiicm. ve evet benim çocuğuma aynı davranışı göstren o kapalı srtük elimden kurtulamazdı

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Haber pek inandirici gelmedi cok kapali doktorla karsilastim boyle bir durum olmadi yani yasanmaz boyle birsey yasanacagi varsa acik kapali farketmez yasanir vb olaylar.

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• Haber ne kadar doğru? Sen orada mıydın? Ben hiç sanmıyorum.
    Eğer gerçekse saçmalamış o ne demek yani isterse 25 yaşında olsun farketmez hasta bu öyle bir şey diyemez.

0|1
    0|0
    • İnsanlar kapalı ve açık diye ikiye ayrılmaz. Siz de kapalısınız diye hemen bence korumaya geçmeyin. İnsanlar ikiye ayrılır. İyiler ve kötüler diye. Haber illa doğru demiyorum. Böyle bir haber var. Siz bu konuda ne düşünürdünüz diyorum.

• SİZİNLE tartışmayacağım. Ayrıca doktor da değilsiniz kalkmış bana 1-2 yıllık sağlık geçmişinizle cevap veriyorsunuz. Ben hep bir kapıyı açık bırakırım. Kimse adına tamamen kefil de olmam.21 yaşında kalkmış bana ergen atarlılığıyla küstakça konuşuyorsunuz. Cahilliğinize veriyorum.(Cahil derken yaşınızın küçüklüğüne).

• 1-2 sene mi :D 6 sene sağlık okudum Hemşireyim+Paramedik. Sen kime ders anlatıyosun sana doktorum diyen mi oldu yaşın kadar aklın yok utan be utan.
      Ben ne diyorum sen ne diyosun. Senin algılamada sıkıntın var.
      Ya bu kadar olmaz yuh be yuh. Şimdi sen engel istiyorsun muhattap bile olmam senin gibilerle.
      Akıl yaşta değil baştadır bunuda unutma.

• haklısın bence. görevi neyse onu yapmalı. o görevi yapamayacağını düşünüyorsa da hangi sebepten ötürü olursa olur burdaki inancıyla alakalı tamam ama yapamayacağını düşünüyorsa hiç işgal etmesin orayı.

0|1
    0|0
  • Yolarim onu saglik bu

0|1
    0|0
  • Haberlerde her yazan habere inanıyor musun?
    Kapalı açık diye yapılan ayrıma çok karşıyım bır bayan doktor olduysa onun getırdıgı yükümlülükleri bilip kabul etmiştir. Yani Kapalı bir bayan arkadas okulda eğitim zamanı erkekler ile diyaloğu başlıyor kalkıpta namahrem diyip bir çocuğa neden bakmasın bu nasıl mümkün olsun?

0|0
    0|0
  • ya bu konuyu ben de çok merak ediyorum kimisi hani sağlık sonuçta caizdir diyor kimisi hani hastalar için söyleyim mesela ben bayanım bayan doktor varken erkeğe muayene olmam günahtır diyorlar bilmiyorum bu ne kadar doğru ne kadar yanlış bilen biri gelsin anlatsın hem hasta açısından hem doktor açısından

0|0
    0|0
  • cok haklisin panpa

0|1
    0|0
  • Bencede bu konuda haklısın.. Sağlık bu.. Yapamayacaksa dinini sağlığın önüne atacaksa. Yapmasın daha iyi.

0|0
    0|0
  • ben bunun doğru olduğunu düşünmüyorum zaten hipokrat yemini etmişsin daha ne mahreminden bahsediyosun adam hasta olarak gelmiş sen ona bakmakla yükümlüsün bakmıcaksan zaten orda işin yok

0|0
    0|0
  • Dinde hasta-doktor arasında mahremiyet yoktur ki Yasak yoktur
    Yani ben öyle biliyorum
    Kadın öyle yapmışsa ya bu konuyu bilmiyor ya da gerçekten vicdansız
    Ama şu da var ki biz anatomi derslerinde kadavra görüyoruz üroloji de falan da erkek ve disi organları ile haşır neşir oluyoruz O kafadaki birinin tıp okuyabilmis olması ilginc olur

0|0
    0|0
  • Al işte bir cahil daha. Yahu hipokrat yemini ediyorsun ne namahremi?

0|0
    0|0
  • Yandada erkek dr vardir ona gitseydi

0|0
    0|0
  • Evet sacmaymis kadinin sergiledigi davranis sonucta o bir hasta yani... ama hepsi de öyle yapmiyordur bu bir istisnadir bence...

0|0
    0|0
  • o saçma olmuş ya kapalılık açıklık saçma olur burada insan sağlığı önemli hem tıpta ayıp olmaz

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Sonuna kadar destekliyrm

0|1
    0|0
  • Yani bu tip problemleri neden "Kapalı, tesettür, muhafazakar" diye ayırt edersiniz? Toplumda sorunlu olan ya da sorun çıkartan tek tip insanlar bunlar mı? Aslında başlangıcında "İsteyen kapansın, isteyen açılsın" diyorsunuz ama sonrasında sitem dolu sözler. "Hastam var bakamam" deyip içeride dedikodu yapan bir sürü açık doktor var, neden bunlar problem değil, neden böyle bir durumda ne yaparsınız ne düşünürsünüz demiyorsunuz da, doğruluğu bile tartışılır bir konuda "kapalı bayan" lafzını kullanmaktan geri durmazsınız? İnsanlar ikiye ayrılır, iyiler ve kötüler. Kapalılık kişiyi iyi yapar diye bir şey yok, açıklar kapalılardan daha masumdur diye birşey hiç yok.

2|0
    0|0
  • o kapalı doktor salak galiba. ulan ben fizik tedaviye gitmiştim kapalıya randevu verdiler kadın elimi tutup tedavi etti.

0|1
    0|0
  • Ya bunlar pis zihniyetli.

0|1
    0|0
  • Katılıyorum.

0|1
    0|0
  • he zaten ortalıkta doktor doluydu 2023'e kadar dolmaz

0|1
    0|0
  • Ülke bölünecek eninde sonunda. Solcular bir yere, dinciler bir yere, kürtler bir yere :)
    Çıkabiliyorsan yurt dışına çık.

0|0
    0|0
  • dini duygularını mesleki duygularının önüne geçirirse zaten o kişiden hayat kurtarmasını beklemek saçma olur

0|0
    0|0
  • Kapalı bayan doktor da diğerleri gibi işini layıkıyla yapan biriyse namahrem falan demez bakar. Bunun kapalılıkla değil karakterle ilgisi var. Nice açık saçıkların da doğru düzgün muayne etöediği oluyor.

0|0
    0|0
Yükleniyor...