Borcunuza ne kadar sadıksın, alacaklarının peşine düşer misin yoksa karşı tarafın mı getirmesini beklersin?

Borcunuza ne kadar sadıksın, alacaklarının peşine düşer misin yoksa karşı tarafın mı getirmesini beklersin?1) Paraya ihtiyaç duyduğunuzda borç istermisiniz, evet ise kimden istersiniz?

2) Borcunuza sadık mısınız, alacaklarınızı ister misiniz karşı tarafın mı getirmesini beklersiniz?

1|0
12|32

En İyi Kız Görüşü

• İnsanları tanımak için en güzel yol onlarla ticaret yapmak ve beraber yola çıkmak.. :)
    Ben borcuma sadık biri olduğumdan, borcuna sadık olmayandan hemen soğuyorum.

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 32

• 1- Evet bankadan ya da çok yakın tanıdıklarımdan
    2- Alacakları isterim lakin sonuna şu kelimeyi not düşerim şu an üzerinde yoksa sıkıntı değil. Bunu 3-4 defa yapınca karşındaki suçluluk hissedip borcunu ödemeye can atıyor. Tabii bu durumda gerçekten parası yoksa, parası eline geçince hemen ödüyor borcunu. Şu da önemli sadece güvendiğin kişilere borç ver. Diğerlerinden alamazsın.

1|0
    0|0
  • çok zorda kaldığım da bile borç istemiyorum;babamdan istiyorum😅ama birisinden bişey istemek hep zor olmuştur zaten benim için

1|0
    0|0
  • Kiöseye borcum yok.. Alacağım vaktinde gelmese bir daha alamıyacağını bilir..😇

1|0
    0|0
    • Aslında biraz gururlu olmak lazım dediğin gibi ben alamadığımda yine verdiğim oldu :S

• sadece bankalara borcum var, onları da ödüyorum zaten. Kimseye borç vermekten yana değilim. Hatır çeki, hatır kredi kartı olayı hep yoruyor ve en yakındakilerinle aranı bozuyor. Ben borcumu öderim, namus meselesi benim için. Borç verip geri gelen bir elin parmaklarını geçmez.

1|0
    0|0
    • Hem de ne yoruyor ya.. Ben istemeye utanıyorum, ama onlar benim olanı bana vermemeye utanmıyorlar.. Arayıp mazeretlerini bildirme nezaketini bile göstermiyorlar. Böyle akraba eş dost olmasa da olur diyip arayıp içimi boşaltasım var yüzüne..

• valla sonunda sen kötü oluyorsun. verip kötü olacağıma, vermeyip kötü olurum. bu kardeşim için de geçerli

• insan namusu ve şerefi için yaşar. borç hem namus hem şereftir, kuruşu kuruşuna zamanında öderim.
    alacaklarımı ise işyerim olduğundan her cuma aratırım ve ödeme günlerini sordurturum ve o gün ödeme yapılmazsa ve telefon edilmezse bununla alakalı sinir olurum ve kırıcı konuşurum gerektiğinde.
    paraya ihtiyacım olduğunda bankalarla çalışıyorum onlardan isterim ya da ailemden

1|0
    0|0
  • Borcumuz borç ne verrim ne inkâr ederim 😅

1|0
    0|0
  • Güven limitimi doldurdum bundan sonra beş kuruş vermem kimselere arkadaşmış dostmuş hep yalan ama kendim bir sakız borcum olsa da rahat edemem herkesi kendim gibi sanıyordum yanılmışım.

1|0
    0|0
    • Doğru tespit ama nerdeyse herkes aynı cümleyi kuruyor peki bu devasal kalabalıktaki borcuna sadık olmayanlar nerde :D Ya saklanıyorlar ya da yalan söylüyorlar..

• Belki de borcunun olduğundan haberi yoktur (Hani bazı insanlar vardır borcunun olduğunu bildiği halde bilmemezlikten gelenler) :) En çokta onlara acıyorum...

• borç benim için namustur herşeydir bana güvenip borç veren birini mahçup etmem

1|0
    0|0
  • Borcuna sadigimdir ama alacagimi isteyemem kolay kolay

1|0
    0|0
  • Borcumu veririm alacaklarımında peşine düşerim. Para kolay kazanılmıyor. Bana saygısızlık yapana ben saygısızlığın kralını yaparım

1|0
    0|0
  • Borç isteme taraftarı degilim ama çok zorda kalırsa isterim
    borcuma sadıgım ilk fırsatta öderim..
    ama borç verince istemiyorum ben onlar ne zaman getirirse

0|0
    0|0
  • bu devirde kımse borcuna sadık degıl ne demısler arkadaslıgını bıtırmek ıstıyorsan borç ver.

1|0
    0|0
  • Universite hayatımdan sonra borc paraya ihtiyacım olmadı. Uni de de babamdan istiyordum ama borç sayılmaz o da. Borcuma çok sadık biriyimdir. Kredi kartı borcunu hep zamanında yatırırim. Borç para çok kişiye verdim çoğu da geri ödedi, hani kimseyi de borcunu ver diye zorlamadim. Sırf bana borcunu ödemedi diye biriyle arkadaşlığımi kesmem. Ama borcu olduğu halde hala borç istiyorsa tekrar vermem

0|0
    0|0
    • Borcu olduğu halde ve parasıda varken borcunu unutmuş ya da unutmuş gibi yaparak bir şekilde vermeyen birini nasıl ayırt ediyorsun peki

• "Sırf bana borcunu ödemedi diye biriyle arkadaşlığımi kesmem" diyen sensin. Bu yüzden sana bunu söyledim katılmadığımı söylemek istedim dediğine. Bazen borcunu ödemediği için arkadaşlığı sonlandırmak gerekiyor..

• Ya onu derken şunu kast ettim. Hani durumu musait olmaz zorda olur borcunu ödeyemez. Sırf bu yüzden gidip arkadaşlığımi kesmem. Ama durumu rahat oldugu halde odemezse tabiki tepki koyarim. Yani niyeti benim icin cok onemli.

• Borçtan nefret ederim..
    Borç almam..
    Borç vermem..

0|1
    0|0
  • borcuma sözüme sadığımdır gerçi şükür borçluluk durumu yaşadım desem zaten yalan olur alacak peşine düştüğümde söylenmez ben bekliyorum onlar bekliyor :)

0|0
    0|0
  • Borcuna sadığım ama benden alan getirmiyor

0|0
    0|0
  • Çok sadik

0|0
    0|0
  • 1:borç isticem 2yada 3kişi var. Onlardan başkasından istemem, isteyemem. Acımdan ölsem isteyemem
    2:borç namustur. Kimseyi kendime konuşturmam bu zamana kadar da konuşturmadım. Aldığımı gününden önce götürür veririm. Bide borç verdiğim zaman istemem. Zaten adam olan istetmez.

0|0
    0|0
    • 2. cevabında bir ayrıntı var ama. Bazen borç verdiğin kişinin karakterini tam olarak bilmiyorsun ve verdiğin borcu ya inkar ediyor, ya unutuyor, ya da salağa yatıp unutmuş gibi yapıyor oysa ki parasını denkleştirdiğini biliyorsun ama bir şekilde gelmiyor para. Bu durumda istemekle adam olmak arasında bir bağ kuramazsın işte.

• Ama ben borcunu ver demem. Amma laf denkli gelince çok büyük laf eder adamı oturduğu yerden kaldırmam. Öylede bir özelliğim var :-)

• kimseden borç almamaya çalışırım. alırsam da, ödeyene kadar gözüme uyku girmez

0|0
    0|0
  • Borç almıyorum. Borç vermiyorum.

0|0
    0|0
  • Alacağına yavuz, vereceğine sadık..

0|0
    0|0
  • Tarih belirlerim alacağım veya borcuma kesinlikle ertelemem ama geciktirene de bir daha para vermem

0|0
    0|0
  • Hiç borç alma gereği duymadım çok şükür. Borç veririm zaman zaman. geri getirene kadar sormam bile.. geri odemeyenleri de sevmedigim biriyse parayla kurtuldum derim aramam

0|0
    0|0
  • istemem isteyemem gerçi bir gün söylerim o zaman getirirse getirir getirmezse davranışlarımla çaktırmaya çalışırım.

0|0
    0|0
  • Kimseden borç istemem genelde para verdiğimde sevdiğim kardeşimse geri beklemem ama yabancıysa istediği bir günü belirlerim ama o gün getirmezse sıkıntı çıkar

0|0
    0|0
  • Kimseden borç almadım, istemem de ama çok borç verdim geri alamadıklarım da oldu. Vermeyenlerle muhabbeti kestim. Borcunu kendi düşünüp getirmesi gerekir insanın. Ben isterken utanıyorum ya.

0|0
    0|0
  • 4 aydir alacagim var akraba diye biseyde diyemiyorum cekiniyorum

0|0
    0|0
    • Benim de başıda var böyle bir durum şu an.. :S Kim olursa olsun yapılan hareket büyük ayıp. Ben de kuzenimden borç almıştım veremediğim zaman da oldu ama aradım şu an sıkışığım 2 hafta sonra versem olur mu diye izin aldım mesela

• En iyisi bahana uydurup vermemek verip magdur olucagina ne hali varsa gorsun

• Genelde borç istemem zorbişey ama çok veririm şuana kadar 100 kişiden 20 si getirip vermiştir zamanında gerisi belki 2 ay sonra İstemeye sıra gelincede Asla isteyemem

0|0
    0|0
  • Borç çok sadığım hemen aldığım gün verrir

0|0
    0|0
  • Borcu hiç sevmem borcuma sadık kalır söz verdiğim gibi öderim

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    2

Kızlar Ne Diyor 11

• Nazar değmesin kimseye kasıtlı 1 lira borç bırakmamışımdır borç benim kişilk yapıma ters annem ve abim de bu felsefede baba hariç maalesef ben param yoksa yemem diyenlerdenim alacağım olsun borcum olmasın felsefem de var zamanında arkadaş ortamlarında para yedirmişimdir paragözlere artık yaşlandıkça hepten cimrileştim bir sadaka veriyorum tanımadıklarıma tanıdıklarıma sabrediyorum yeter.

1|0
    0|0
  • Paraya ihtiyaç duyarsam tabi ki babamdan isterim
    Ve uzun süre 1 yıl gibi verilmemiş paranın da peşinden koşmam. s

1|0
    0|0
  • Borç yapmam senet sepet olayında günü gününe öderim bana borcu olanıda arayıp istemem

1|0
    0|0
  • Getirmesini beklerim yüzüne vurmam

1|0
    0|0
    • Aynı ben.. Düşüncesiz insanlara denk geldiğinde o para gelmiyor bazen :S

• Ama çok uzun zaman olduğunda da söylerim ihtiyacım var sıkışığım diye. Zaten benden her para isteyene vermiyorum. Çünkü zamanında yattılar üzerine

• Kolay kolay borç istemem alırsam en yakınlarımdan alır, dediğim zamanda da mutlaka veririm.. Alacağımı isteyemem :/

0|0
    0|0
  • Borç istemem... ve verdiğim zamanda tam vadesinde geri isterim... vermezse inatla istemeye devam ederim..

0|0
    0|0
  • Elimde olsa bile biraz sallarim arada nolacaksa sanki saklarim

0|0
    0|0
  • Babamdan alırım alacağım borcu

0|0
    0|0
  • Beklerim beklerim vermiyorsa hatırlatırım yine vermiyorsa uyarırım. sevgilim arkadasına bin lira borç vermiş onunda peşine düştüm kaç ay oldu vermedi ara söyle diyorum sürekli :))

0|0
    0|0
    • Erkekler daha çok gurur yapıyor gördüğüm kadarıyla ya. O yüzden evli çiftlerde maliye bakanı genelde kadın oluyor zaten :)

• Aynen sevgilim de öyle bir de bin lira borç verilir mi çocukta vermiyor şimdi, kaç kere istettim artık sustuk

• Baba parası yiyoz

0|0
    0|0
  • elimde para varsa gününü bile beklemem. hemen borcumu öderim. kimseye de borç vermedim bu zamana kadar, ama versem isteyemem herhalde. :/

0|0
    0|0
Yükleniyor...