Türbanlı sözcüğünün kullanılmasından rahatsız olan var mı benim gibi?

Tesettürlü veya kapalı denmesi gerekirken bazı insanlar sürekli türbanlı kelimesinde ısrar ediyor

Sözcü gibi kemalist gazetelerin tesettürlülere karşı sürekli türbanlı demesi bu sözcüğün küçümseyici bir tavırda olduğunu anlatmak için yeterli

2|1
6|11

En İyi Erkek Görüşü

• Türban: ince kumaştan yapılmış, başı sıkıca kavrayan bir baş sargısı.
    Ülkemizdeki kapalı her 10 hatundan abartısız 6 tanesi türbanlı. Küçümseyici bir tavır değil bu. Artık mağdur ayağına yatmaktan vazgeçin. Dünyada İsrail, ülkemizde türbanlılar ne de güzel mağdur ayağına yatıyor arkadaş. Helal olsun valla.

Görüşüme yorum yazıp beni engelleyecek kadar korkak olduğunu bilmiyordum. Ben Balkir. Bana verecek cevabın yok sanırım. Hadi buyur bakalım. Görüşüme yorum yap, bana hakaret et ve engelleyerek egonu tatmin et.
    Not: Gizlenmem sadece alışkanlıktan.

0|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 10

• Bence anormal bir şey yok, sizde her şeyden nem kapıyorsunuz :/

0|0
    0|0
  • nesi yanlış türbanlının.

0|0
    0|0
  • Ha tesettür ha türban ne olur ki sonuçta başı kapalı bir bayan olarak görüyorlar... bunu küçümsemek ya da yadırgamak da kimsenin hakkı değil... saygı biraz saygı...

0|0
    0|0
  • Seninle aynı fikirde değilim

0|0
    0|0
  • merak etme zaten o örtünen örtü de türban değil...

0|0
    0|0
    • ayrıca gerçekten Allah için kapanan alır bir eşarp çene altından bağlar biter... one öyle şekil şekil bağlamalar 1 kilo boyalar... açık yakalar kısa kollar çorapsız ayaklar... bide şal modası var... kapananların %80 i hakkıyla kapanmıyor

• kelimelere değil içeriğe şekle takıl... tesettür desem ne olur o tarif ettiğime demesem ne olur?

• kapalı demekte bana saçma geliyor ona bakarsan... diğerleri çıplak mı geziyor?

• ben rahatsız olmam ama dediklerin de doğru

0|0
    0|0
  • hayırda neden rahatsız oluyorsunki. s

0|0
    0|0
  • bence abartıyorsun, sorun yok

0|0
    0|0
  • Türban: ince kumaştan yapılmış, başı sıkıca kavrayan bir baş sargısı.
    Ülkemizdeki kapalı her 10 hatundan abartısız 6 tanesi türbanlı. Küçümseyici bir tavır değil bu. Artık mağdur ayağına yatmaktan vazgeçin. Dünyada İsrail, ülkemizde türbanlılar ne de güzel mağdur ayağına yatıyor arkadaş. Helal olsun valla.

2|1
    0|0
    • Bunları yazarken çok korkmuş ve titremişsin belli ki gizlenmişsin. Korkma çocuğum fikrini belirttin diye dövemem seni zaten :)

• sıkmabaşda diyorlar

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Aradaki ayrımı bir söyler misin? Kapalı olsam emin ol hitap şekilleri umrumda olmazdı ben Allah için kapanmışım gerisinin bir önemi var mı? Nerelisin bilmiyorum ama egeliyim ve bizde çok sık kullanılır türbanlı bir teyzeye... gibi cümleler. Köylü kadınlara da genelde öyle söylenir ama onlar alınmaz. Onları küçümseyip kendini yükseltiyorsan evet haklısın kötü bir kelime.. tam teşekküllü kapanıp cafcaflı etekler eşarplar takınca ayrı bir havası mı oluyor? Zihniyetinizden seveyim.

1|0
    0|0
    • Küçümseyici bir kelime olmasa bazı çevreler üstüne basa basa bu kelimeyi kullanmazdı. İzmirlilerin tavrını az çok biliyoruz zaten. Kelimeyi dikkatli incelersen küçümseyici tavırda olduğunu anlarsın. Laikliği savunanlara laikçi denmesi gibi bir şey bu

• Sizin kesimden bir çok insan laikçi kelimesinden rahatsız oluyor. Sen tüm kelimeleri hoş buluyorsan yapacak bir şey yok

• En azından tüm kelimeleri boş bulmuyorum prenses..! Sizin gibi otu b*ku dert edinenler yüzünden sadece Allah için kapananlara da ters bakmaya başladı ne yazıkki bu millet.

• Hepsi ayni bana göre

0|0
    0|0
  • Son derece katılıyorum. Daha iğreti bir kelime yok bence

0|0
    0|0
  • sözcü ile alakası yok. kelimenin anlamı belli

https://tr.wikipedia.org/wiki/Türban

0|0
    0|0
  • Bizi ötekileştirenlerden nefret ediyorum

0|0