Babanızı kaybetmenin acısıyla nasıl başa çıkıyorsunuz?

Babamı kaybedeli bugün 1 hafta oldu ve içimin acısını dindiremiyorum. Babasını kaybedenler sizler nasıl başa çıkıyorsunuz?

0|1
17|34

En İyi Erkek Görüşü

• Başınız sağolsun.. Üzüldüm.. :/
    Bu acıyla başa çıkmak için yapabileceğin pek bir şey yok.. Tek ilacı zaman..
    Sürekli onu düşünmemeye çalış.. Hayatını devam ettirmelisin..
    Deden ve babannen de ölmüştür, eğer baban onlar öldüğünde yıllarını üzülerek geçiraseydi kendi hayatını güzel yaşayamazdı..
    Seni de şimdi yapman gereken şey, kendi hayatını güzel yaşamak..
    Gördüğün gibi dünyada ölüm diye bir gerçek var..
    Ne kadar ömrümüz kaldığını bilemiyoruz..
    Dünyadaki geri kalan günlerimizi mutlu geçirmeliyiz.. Çünkü ölünce yanımıza kar kalan tek şey mutlu geçirdiğimiz günler..
    Kendi babamla gezdiğimiz tozduğumuz ve mutlu geçirdiğimiz günleri hatırlayınca "iyi ki yapmışız" diyorum..
    Şimdi senin de yapman gereken şey bu.. Mutlu olmak..
    Bir gün ölüm senin de kapını çaldığında, boş geçirdiğin günler için pişman olacaksın..
    Mutlu olmalısın..
    Halen yaşıyorken, halen sağlıklıyken, gez toz yaşa, olabildiğince mutlu ol... :)

1|0
    0|0
    • Bu arada veraset işlemleri konusunda danışmak istersen az çok bilgim vardır..
      O yollardan iki kez geçtim..

• teşekkürler

• En iyi seçtiğin için ben teşekkür ederim..
      Havalar sıcak.. Bence ara sıra bakkaldan 5-10 tane dondurma alıp mahalledeki çocuklara dağıt.. Sevabı babana gitsin.. Ben öyle yapıyorum.. :)

En İyi Kız Görüşü

• basin saolsun ilk basta acini cok iyi anliyorum benim babam vefaat edeli 9 ay oldu ve acisi daha dun gibi icimde ve gun gectikce buyuyo ozlemi yoklugu. hic bisey yerini dolduramiyor eksikligi okadar buyuk anlatilmaz sozle. ben bol bol dua okuyorum bunu ruhuna gonderiyorum birazcik olsada acimi o an dindiriyorum ruhuna dua okudum icin orada rahat yatmasi uyumasi icin :(

1|0
    0|0
    • senin de başın sağolsun Allah rahmet eylesin babana sizlere de sabır versin. ben de dua ediyorum ağlama diyorlar ama ağlama krizlerine giriyorum sürekli :(

• amin cumlemize

• tskler eig

Erkekler Ne Diyor 33

• ALLAH (C. C.) Rahmet Eylesin, Günahlarını Affetsin ve Mekanı Cennet Olsun.

ALLAH (C. C.) İnsanlara Sabrını Verir Vermemiş Olsaydı Acıya Dayanamaz Ölürdü Herkes.

1|0
    0|0
  • Allah rahmet eylesin mekani cennet olsun. Sanada Allah tan sabır diliyorum gecmez ama alisirsin zamanla bu boyledir zordur.

1|0
    0|0
  • Allah rahmet eylesin, Nur icinde yatsin kardesim..

1|0
    0|0
  • ben babamı kaybetmedim ama 20 yıldır görmüyorum... 2 yaşındayken terketmiş bizi.. yaşadıgını bıle bılmıyorum

1|0
    0|0
    • yaşarken yok gibi olması da çok kötü o kadar sene olmasa da onu dabiliyorum. keşke insanlar yaşarlarken birbirlerinin kıymetini bilseler

• o acıyla başaçıkmıyorsun ki... onunla yaşamayı öğreniyorsun... Allah rahmet eylesin... Sen hiç olmazsa bu yaşına kadar onun sevgisini tatmış görmüşsün... gölgesin de serinlemiş kollarında ısınmışsın :) ben babamı 4 yaşında kaybettim... benim bir kaç hatıram dışın da hatıram da yok...

1|0
    0|0
    • teşekkürler. senin de babana Allah rahmet eylesin, küçük yaşında kaybetmiş olman daha hazin :(

• rahmetli büyükbabam derdi ki: Sen ölmüşlerine oku ki sana da okuyan olsun çocuklarımız neyi görürse onu uygularlar...:) Umarım okuyanımız olur...

• Başa cikilmiyo kardeşim bastirabiliyosun sadece biraz...

1|0
    0|0
    • :( sen ne zaman kaybettin

• Ablam benim sıkma canını Allah verdi Allah aldı metanetini koru lutfen... Şükretki uzun yilkar beraber yaşayacak şansınız olmuş...

• Sağol canım

• bu dünyada tüm acılara onun ugruna katlandığım tek bir kızım var, ve tek istediğim kendi ayakları üstünde durmadan bana bir şey olmasın

1|0
    0|0
  • Başın sağolsun

1|0
    0|0
  • Başınız sağolsun ben kaybedeli 11 sene oldu hâlâ alışamadım bazen rüyada görüp yokluğuna alışmaya çalışıyorum çok acı

1|0
    0|0
  • Ben 1 yaşındayken çekip gitmiş bir adamın acısını çekemiyorum ne yazık ki, ama kaybetmek tabi ki kötüdür. Benim durumum farklı, yüzünü bile bilmiyorum

1|0
    0|0
  • Allah rahmet eylesin sabir versin.
    Vefat etmedi ama varligi da bisey ifade etmedi yok oyle bir kavram benim icin. Allah sabrini verir unutamazsin ama zaman acini alir buna inan

1|0
    0|0
    • öyle deme benimki de şahane baba-kız ilişkisi değildi, tersine olmasına rağmen sarsıyor insanı. elinden geleni yap baban hayattayken içinde ukte bırakma, öldükten sonra geç herşey için kendin için ne istiyorsan o şeklide davran bence.

• Allah sabır versin mekanı cennet olsun zamanla alışıyorsun

1|0
    0|0
  • Allah gecinden versin boslugu dolmayacak bir kisi anne baba ewlat kardes yapilacak sey yaradandan sabir ve bol dua

1|0
    0|0
  • 24 yıl olduu amaa değişik iğrenç bir şey.. bazı zmanlarr dahda çok hissediyorum yoklugunuu.. dışa asla belli etmedimm.. içime attım sanırım.. :((

1|0
    0|0
    • çok küçükmüşsün vefatında çok etkilemiş seni, üzüldüm. Allah sabır versin mekanı cennet olsun babanın

• Allah kızına sana tüm sevdiklerine sağlıklı uzun ömür versin

• amin senin içinde gecerlii dileklerinn:)) hanımefndıı

• Başınız sağoulsun
    23 Yıldır içime attım

1|0
    0|0
  • ölüm kaçınılmaz son diyip. çünkü hepimiz bigün ölecez zaten

1|0
    0|0
  • başın sağolsun zor bir durum bol bol dua et zamanla azalıyor ama hiç bitmiyor 5 sene oldu benim

1|0
    0|0
    • Teşekkürler. Allah razı olsun

• senin de babana Allah rahmet eylesin

• amin cümlesine inşallah bir evlat olarak bize düşen iyi bir evlat olmak. bir insan ölünce yaptığrdığı hayrattan yetiştirdiği iyi evlattan dolayı amel defteri kapanmaz elimizden bunun dışında bir şey gelmez

• Allah rahmet etsin, mekanı cennet olsun. Başınız sağolsun.

1|0
    0|0
  • Zaman herseyin ilaci kardesim anliyorum seni guclu olun birbirinize destek olun her konuda

1|0
    0|0
  • allah sabır versin başın sağolsun

1|0
    0|0
  • Allah rahmet eylesin konuşmak istersen gel

1|0
    0|0
  • başın sağolsun toprağı bol olsun

1|0
    0|0
  • Kaybetmedik

0|0
    0|0
  • babam yaşıyor. gebersede porsche alsam kendime...

0|0
    0|0
    • :) deme öyle baba babadır yine de, porsche için mi yanındasın kazan kendin al, hem hangi mal bir canın yerini tutabilirki. benim ki de çok şahane baba olmadı ve ölüm başkaymış yaşadıkların başka oluyo onun artık varlığının olmaması çok başka

• anam babam candır benim ya. espirisine diyorum zaten. çalışıp kendim alırım arabamı ben. gerçi olmasada sorun yok. aynen ana babanın yerini hiç bir şey tutmaz...

• şaka bile olsa 'gebersede' demesen daha güzel olur ;)

• Çok zor bir durum Eğer birgün benimde başıma gelirse
    nasıl atlatırım bende bilmiyorum.

0|0
    0|0
  • Saçma sapan konuşma kızım insanın babası ölür mü hiç.

0|0
    0|0
    • :) toprak attım mezarına. Allah kalanların ailesine uzun sağlıklı ömür versin

• imanla

0|0
    0|0
  • Allah mekanini cennet eylesin insallah

1|0
    0|0
  • beni terk edip gitti arayıp sormuyo bile annemi aldattı ölüm haberini alsaydım daha iyidi beterin beteri en azından onuruyla ölmüş

1|0
    0|0
    • emin ol bu dediklerinle beraber daha beter şeyler de yaşadık ama ölüm başka

• Beklenmeyen bir olumse zor... Benim bir haber geldi 3 yıl önce üniversite de iken baban kendini asmış Nerdesin sen lan diye? O gün bugündür yaşamaktan zevk almıyorum hiç bir işimde yolunda gitmiyor

1|0
    0|0
    • canım yaa başın sağolsun senin durum daha acıymış. gençsin ve önünde uzun bir hayat var, kendini suçlama. mutlu olman gerek , babanın sonu hazin ve sen kaldın arkada giden gitti dönmez geri. senin suçun yok, mutlu olmayı hakeder her insan sen de kendini buna inandır ve umutlu olmaya çalış

• Öyle ama artık şu an hala bişeyler kötü olacakmış gibi her an

• Erkekler Devam
    3

2 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 16

• Ben kaybetmedim ama sana yardimci olacak bir kac sey soylemek isterim.

Insanda veya neye olursa olsun olusan hic bir hasarın telafisi yok. İlk anki gibi olmaz ama öncesi gibi de olmaz hic bir sey.

Ama bu gercek seni yıkmasın. Bunu bilir ve kabullenirsen senin psikolojine cok faydasi olacak. Gececek diye bekleme, azalacak ama gecmeyecek. Cunku omrunun kalaninda onu ozleyeceksin, ama bu acı nasıl tatli mutluluga donecek dersen mutlu anları dusunmek olmalı. Her sey gecip gittiginde geriye mutlu anılar kalıyor. Gercekten bunlarla hatırla onu bu sana guzel seyler getirecek. Aslında ne kadar dolu dolu yasadiniz belki de bunu fark edeceksin.

1|0
    0|0
  • hiç babamı tanıma şansım olmadı, ben çok küçükken vefat etti. ben neredeyse hiç tanıyamamışken bile bazen acı verdi. çünkü insan bir ağaç arıyor, sırtını dayanmak istiyor. korkmamak istiyor. bu his hiç geçmeyecek, o boşluk devam edecek. sabret. alışacaksın.

1|0
    0|0
    • senin babana da Allah rahmet eylesin. şunu bilki yaşayan var olan her baba ağaç ve sırt dayanan türden olmuyor, korkunda sığınacağın yer hiç olmayabiliyor. baban uzun ömürlü olsa seni kollardı tesellisi bile güzel. yaşarken yapmamış olması daha acı oluyor inan.

• Allah rahmet eylesin Rabbim sabır versin sizlere 😔

1|0
    0|0
  • Allah sabir versin mekani cennet olsun.

1|0
    0|0
  • Oncelikle Allah rahmet eylesin Allah sabir versin insallah. Babami kaybetmedim cok sukur ama bunun dusuncesi bile beni maffediyo. Canimdan can kopardi herhalde... Gercekten Allah sana sabirlar versin

1|0
    0|0
  • Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşallah. Allah sana ve diğer geride kalanlara sabır versin Âmin.

1|0
    0|0
  • başın sağolsun Allah sabır versin

1|0
    0|0
  • Zaman gectikce cogaliyor o aci.. hayatta yalniz kalmis hissediyorsun.

1|0
    0|0
    • off yapma yaa. senin baban ne zaman vefat etti

• Giysilerini dagit ama bir tane ozel esyasini sakla.. biz babam olunce o evden ayrildik dayanamadik 😕

• ben ailemle değilim zaten ve sanırım annem de durmaz o evde

• Başin sağolsun.

1|0
    0|0
  • Allah sabır versin..

1|0
    0|0
  • Ben amcami kaybetim babam gibiydi 6 ay oldu hayla olu gibiyim cok ozledim kokusunu gulusunu 😔

1|0
    0|0
  • Biz çok küçüktük Babam bizi terketiginde ve keşke ölseydi diye dua ettim gecelerce o zaman Allah onu yanına aldı diyecek ve mezar taşına sarilacaktim. Babam bizi terketti istemedi demek daha ağır ve ben 15 sene sonra yeni yeni kendime geliyorum...

0|0
    0|0
    • ona benzer durumlar da yaşadım ama inan ölüm başka bişeymiş

• Allah sabır versin bir an düşündüm babam ölse ne yaparım diye hiçbişey yapmam uzun uzun dalarım galiba. Basın sağolsun güçlü kadın olma yolunda daha da güçleniyorsun.

• Teşekkürler genç arkadaşım. dilerim baban sizi bulur ve yılları bir nebze olsun telafi eder ve mutlu anılarınız olur

• Babami hic tanimadim terk etdi. Yani aci degilde ofkeyle basa cikmak cok zormus

0|0
    0|0
    • umarım hatasını anlar ve seni bulur gecikmiş babalığını yapar canım

• ne diyim babadan daha bab olacak insanlar göndersin Allah sana yokluğunu hiç hatırlama dilerim

• Tesekkurler canim Allah razi olsun 😊

• Babanı kaybedeli 1 hafta olduysa burda ne işin var? Gözün buraları nasıl görüyo?

0|0
    0|0
    • yaşa da gör o zaman insan nasıl oluyormuş

• ne kadar kolay değil mi acımasız eleştiriler, kınama kınadığının beterini bile yaşatır Allah

• Zaman ve sabr doğmak varsa ölmekte var.16 yaşındaydım babasına aşık kız ve ani genç ölüm. İlk Zaman'lar herkes yanınızda olur sonra herkes kendi yuvasına çekilir işte o Zaman herşey başlar.. Dua, sabr zaman

1|0
    0|0
    • senin için daha zor olmuştur gencecikken. Allah sabır versin ben bu yaşta kaldıramıyorum sığamıyorum hiçbiyere, acıyı benzer acı çeken bilir diye bu foruma yazayım dedim ama acımasız yazanlar da var maalesef. Allah ölenlere rahmet kalanlara sabır versin...

• Tabiki herkese zordur ama genç ölüm daha zor oluyor ve hiç Mutlu bir anımda yanımda olamıcak şu an evlilik yolundayım ama hep buruk

• herşey kısmet tatlım. kısmette yoksa yeri geliyor 1 yudum su bile nasip olmuyor. sen mutlu olmaya bak

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...