Sevgili olmak haram midir?

Arkadaşlar sevgili olmak haram midir? Haramsa neden toplumca sevgili merakindayiz nasıl bir zamandayiz? Dipnot 23 yaşındayım

0|1
932

En İyi Erkek Görüşü

• Evet haramdır. Dinen bakıyorsan ki çok fazla önemseyen biri değilim ama haramdır. Ailelerin bilip onaylamadığı niyetin belli olmadığı şeyler dinen uygun değil. Sen dini nikahın olmadan senin için bütün erkekler haramdır. Sende bütün erkeklere haramsındır.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• ahir bir zamandayız... ve haram.

1|0
    0|0
    • Nasıl bir zamansa hersey normal geliyor be bacim

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 31

• sevip sevilmeye haram demek ahmaklık olur. tüm kainat sevgi ile kurulmuştur. sevin ve sevilin. sevmek sevaptır. sadece ileri gitmeyin bunun kuralları kuran da mevcut.

3|0
    0|0
  • evet dogru değil toplumca ne kadar namaz kılıyoruz ki sevgili olmayalım

1|1
    0|0
  • Flört Müslümanlarların lügatında yeri olan bir kelime olmadığı gibi, ifade ettiği mânâ da Müslümanlarda hayat bulan bir olay değildir. Flörte kimler ne mânâ yüklerse yüklesin. İslâm böylesine hissi bir konuda erkekle kadına sınırlar çizer ve Efendimizin meşhur ikazı iki tarafı da kesin ölçülerle korumaya alır, muhafaza eder.

Nedir Efendimizin kesin ve çok makul olan ikazı?

– Yabancı bir kadınla bir erkek iki ikiye, baş başa kalırlarsa üçüncüleri şeytandır!

Evet, biribirine yabancı iki karşı cinsin tenha bir yerde baş başa kalışları; hislerinin isyanına, yaratılışta var olan duyguların ayaklanmasına vesile teşkil eder. Cinsi hislerin ayaklanması ve isyanından sonraki safhaları ise kimse kestiremez. Nerede başlar, nerelere kadar gider. Zaten toplum hayatındaki pişmanlıkların, hatta cinayetlerin ve kötülüklerin büyük çoğunluğunun bu ikaza kulak asmayıştan, aradaki sınırı aşıp taşmaktan kaynaklandığı da yaşanan günlük olaylarla sabittir.

0|1
    0|0
    • Çok doğru ben bile opustum ayrıldım çünkü devamı kotu bitebilirdi

• detay çok ama yol yakın her zmn ;)

• En güzeli : bayan bir din görevlisine sorun'ki detaylı ve doğru cevap bulasınız..!

0|0
    0|0
  • Haram olmayan kismini ele alalim bir kimse allah icin ciddi niyetlerle birkimseye sevdigini ve evlenmek istedigini soylese bir sorun yok oturup kahvede icilir yani amaler niyetlete gore lakin bunun disinda olan biseyi aciklamaya luzumyok ates barut timsali sakata gider.

1|0
    0|0
    • Ne zaman ciddi yaklassam hepsi sapık çıkıyor inanki anlamiyorum

• İşte asıl cevap budur.

• @Killingjoke-tg neden inananmiyayim dogrudur kiz icinde erkek icinde bu boyle sahsi gorusum evlik teklifi yapicam kizdan baska biriyle ne yonelmek istemiyorum once okiza karsi icimde bu teklifi yapip kendisine soylemek bir kiza yaklasma seklim osebepten sende teklif yapamican icin teklifi bekle ve gerisini salla

• Haram tabiki bak herkes seks yapiyor

1|0
    0|0
  • Evet o yüzden tanımadan flört etmeden, direk evlenip, koca dayağı, çeşitli tacizler vsvs maruz kalmak gerekiyor.
    Lütfen uyalım kurallara

0|1
    0|0
    • Salak salak konuşma. Tamam dindar biri değilim de dediklerinle ne alakası var. Benim öz ablam 4 sene beraber olduğu öküzle evlendi 7 ay sonra boşandı. Kuzenim ise ailesi dindardı diye görücü usulü neredeyse tanımadığı adamla evlendi 6 yıldır mutlu mesut yaşıyorlar. Erkekle görüşmek haram değildir. Evlenme niyetin olmadan evlenmeyeceğin adamla/kadınla sevgili olman haramdır. Bir insanı tanımak için el ele tutuşman sarmaş dolaş gezmen 2-3 günde bir yatman mı gerekir.

• Nikah düşen her erkek ve kadın birbirine haramdır zaten sadece nikah bu haramı kaldırır aradan gerisi hikaye kimi eskort adı altında kimi sevgili adı altında kimi dost kimi kanka kimi kuzen kimi metres adı altında oluyor ama işin sonunda hepsi zina ve hepsi haram

0|0
    0|0
  • İslama göre ZİNA dır... şu an gördüğümüz el ele tutuşmalar biz sevgiliyiz evleneceğiz gibi konuşmalar görüşmeler zinadır.

0|0
    0|0
  • Toplumca bazılarımızın bile yapmadığı ama çoğumuzun sadece oruç tutup erkeklerin sadece cumadan cumaya gittiği doğrudan başka ki bu yaptıklarımızı bile doğru yapmazken başka bir doğrumu var mı ki?

0|0
    0|0
  • Haramdur

0|0
    0|0
  • haram yanarsin yapma!

0|0
    0|0
  • Ne onemi var? Hayatini yasa. Sevdiginle olmak cok guzel bir sey.

0|0
    0|0
    • İste buna inanmıyorum bakirelik gittiğinde kusura bakma kimse sana bakmiyor

• Etrafindaki kisiler oyle demekki. Ben bakiyorum, benim tanidigim cogu kisi de bakiyor. Bu tip seylere takanlara da ciddi bakamiyorum. Aptal bir zarin sevgi kadar yuce bir sey yaninda hic bir onemi yok.

• soran hanımefendi illa sevgili olupta ilişki yaşanmaz o karektersizlerin işi karşılık da sevgi vardır dürüst insan sevdigine dokunmaz saten

• Haram denildiğini duymadım

0|0
    0|0
  • Evet

0|0
    0|0
  • Sevgili olmak güzel bir şey olduğuna göre haramdır. Biliyorsun ki hoşgörü dininde güzel olan herşey haram.

0|1
    0|0
  • Eğer sevgiline karşı cinsel birlikteliğe kadar ilerlemişse veya bunun olması gerektiğini düşünüyorsan haram olabilir ama bir insanı sevmekten zarar gelmez onu kullanıp atmayı düşünmediğin sürece.

0|0
    0|0
  • evet sevgili olmak değilde el ele dokunmak haramdır kadın erkek konusunda sevgili olarak dokunmak daha çok haramdır

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    11

Kızlar Ne Diyor 8

• He haram

1|0
    0|0
  • Birbirini sevmek neden haram olsun ki? Sevgi adı altında onu bunu şunu yapanlar ile yani sevgili var sevgili vaar şimdi.

1|0
    0|0
  • Haram.

0|0
    0|0
  • Her şey haram

0|0
    0|0
  • Ayet zina yapmayın değil, zinaya yaklaşmayın şeklinde. Yani sevişmeyin demiyor sevişme potansiyeli olan bir ilişki içersinde bulunmayın, sevgili olmayın diyor. Haram yani ama Allah affetsin herkes de manita derdinde cidden.

0|0
    0|0
  • ahsgdfajhda sana haram güzel kardeşim :D

0|0
    0|0
  • He haram mk

0|0
    0|0
  • Bunlar hep iman zafiyeti hastalığı...

0|0
    0|0
Yükleniyor...