Kapat

"Her yeni nesil bir önceki nesilden yüzde 25 daha zekidir" sözüne katılıyor musunuz?

Her beş sene de bir doğanlar yeni bir nesildir denilebilir.

Güncellemeler:
Kendi fikrimi söyleyim; Evet her yeni neslimiz (neslimiz diyorum, cünkü sadece zekasinin arttigini düsündügüm bizim gencler) daha zeki. Sorun zeka da degil zaten. Sorun genclerin kendi zekalarini baska yönlere kaydir (il) masi. Gencler dogru yönlendirilse ne kadar zeki olduklarini herkes kabul edecektir

0|0
9|11

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 8

• Katılmıyorum. Ki katılmamamın sebebi teknolojinin insanları aptallaştırması falan değil. Bak bir nikola teslaya, einstein'a, bunların hepsi bizden kaç yıl önce yaşadı ama tesla'nın zekasını tartışma gereği bile duymuyorum ve günümüzde de hala onu geçebilecek birisi olduğunu düşünmüyorum. Olsaydı zaten onun akrabalarının çocukları şu anda dünyada olağanüstü işler başarıyor olurdu. Şimdiki çocukların zeki olduğu tespitini tamamen anne babalar yapıyor. Üzgünüm ama çocuğunuzun daha konuşamıyorken tabletten angry birds açabilmesi onun zekasıyla uzaktan yakından ilgili değil. Bunu renkleri ayırt edebilen her insan yapabilir. Aileler olayı gözlerinde büyütüp çocuklarının zeki olduğuna inanmak istiyorlar bence sadece.

0|1
    0|0
  • Her yeni nesil bir önceki nesilden %25 daha robotlaşıyor deseydi kabul eder, katılırdım.
    Ama buna katılmıyorum..

0|1
    0|0
  • İlerleyen tek şey teknoloji, zeka değil. Bu devirde birşey icat etmek daha kolay birşey üretmek zaten kolay. Ama eski devirde hiçbirşey yokken telefonu bulmak ışığı bulmak işte buna gerçek zeka diyoruz.

0|1
    0|0
  • Bence doğru ama aptallaşıyorlar sonradan. Bizden beter oluyorlar yani

0|1
    0|0
  • Maalesef değil :(

0|0
    0|0
  • Katılmıyorum.
    Çünkü şu teknoloji saflaştırıyor.

0|1
    0|0
  • Turbo işlemcili bebekler

0|1
    0|0
  • Olabilir

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Maalesef katılmıyorum.

Bende gencim ama şimdiki gençler hakkında en azından bir kısmı için düşüncelerimi dile getireceğim.

Yetiştirmeyi bilmediklerinden mi olsa gerek yoksa kanımız mı bozuk bilemiyorum çok dar görüşlü ve rahat kişilikler türüyor.

Bilgisayara oturtturuyorlar, tamam hakkı eyvallah oturur ama hiç takip etmiyorlar.

Çocuk sosyal ağlarda küfürler öğreniyor, küfür ediyor. Dışarıda oldukça saygılı olan çocuk internet ortamında '' Ne olacak, beni kim tanır burada '' rahatlığıyla kendinden kat kat büyük insanlara küfürler yağdırıyor, ne ana kalıyor ne bacı.

Bu şekilde de çocuklar iki yüzlülüğü öğreniyor, ne olduğunu bilmeseler de.

Zeki olsunlar, olabilirler ama eğitirken yaptığımız bir çok yanlış şeyler ve bu onun karakterini belirliyor. Karakteri bozuk oldukdan sonra kimsenin zekasına bakacağını da düşünmüyorum en azından toplum içinde.

Bu sitede bir çok kişi benim gibi genç, ileride ebeveyn olacaklar.

Zeka'dan çok karakter daha önemlidir. Düzgün yetiştirelim, zeki olmasada olur. :)

0|1
    0|0
  • Tabi ki hayır değiller. Yanlış bir söz katılmıyorum. Belki bunun sınavla alakası yok ama her sene sınavlarda sıfır çeken öğrenci sayısı artıyor. Mat oranları düşüyor. Ki bunun radyasyonla alakası var. Telefon beyin hücrelerini öldürüyor. Telefonla konuşmayan insan mı var? Tv izlemeyen insan mı var? Tvnin önüne bir çiçek koyarsan radyasyonu kendi gözünle göreceksin zaten. Velhasılı kelam artık zeki olmuyorlar.

0|1
    0|0
  • hernesil kendine ait zamanın sunduklarıyla yaşar. şuandaki teknolojik bağımlılık ve alışkanlığı beynimizin çalışma şeklini değiştirdiği kanısındayım. zeka artıyormu bilmem lakin zekanın doğru eğitimle yönlendirilmesi daha iyi sonuçlar doğurur.
    Aslında herkes dahidir. Ancak bir balığı ağaca tırmanma becerisine göre değerlendirirsen, balık, ömür boyu aptal olduğuna inanacaktır...
    Albert Einstein

0|1
    0|0
  • Katılmıyorum. Mimar Sinan bundan kaç yy. Önce yaşamış adamın yaptığı camiler ve akustik sistemlerin eşi benzerini bugünkü gelişmiş teknolojiyle yapabilen yok. Her devirde zeki insanlar vardır fakat önemli olan zeki insanlara eğitim verebilmektir. Zeki insanlar günümüzde harcanıyor maalesef eğitim sistemleri yüzünden.

0|1
    0|0
  • Olabilir

0|0
    0|0
  • Hayır bence %22

0|0
    0|0
  • Tabiki katilmiyorum.

0|0
    0|0
  • Katılmıyorum

0|0
    0|0
  • Katılımıyorum. Teknoloji esiri çocuklar giderek aptallaşıyor.

0|0
    0|0
  • aslaaaaa

0|0
    0|0
  • Bence tam tersi bro herkes mal bu devirde

0|0
    0|0
Yükleniyor...