Bu toplumda ateistler neden dışlanıyor?

Ben insanları Müslüman, Yahudi ya da Hristiyan diye dışlamıyorum ama insanlar bizi ateist olduğumuz için dışlıyorlar. Bu da bizim inancımız, saygılı olmak zorundalar!

0|0
18|18

En İyi Kız Görüşü

• Yorumları okudum ve geneli seni yargılamış, keşke yargılamak yerine bilgilendirseniz, bildiğiniz dogruları ona da öğretseniz. Çünkü İslam bilmeyene öğretin der ve inancımıza göre şehadet getirmemiş olan bu arkadaş cehenneme girecek vs ama sizdende helallik konusunda dert yanacak " neden anlatmadınız " diyecek ve sizde cevap veremeyeceksiniz. İnsanları yargılamayın eleştirmeyin, güzel dille anlatın abi. Yorumlara aldırış etme... Bu arada saygı duyuyorum inancına.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 17

• Çünkü bilmiyorlar. İnsanlar bilmedikleri şeylerden korkarlar.

2|1
    0|0
  • Dışlamaya çalıştıkları için.
    Dışlanmaktan şikayet edeceksen önce dışlamaya çalışmayı keseceksin, saygı duymayı bileceksin

0|1
    0|0
  • İktidarlar aç mı kalsın, tecavüzler aklanmasın, kadınlar Kuran'a göre izinli dayak yemesin mi?
    Biz onların işlerini bozuyoruz.

0|1
    0|0
  • Cahillik. Öğrenmekten korkuyolar.

1|1
    0|0
  • Haklısın bro :)

0|1
    0|0
  • Kesinlikle !

0|1
    0|0
  • Yanlış yoldasın kardeşim , Allah sana Türk olduğunu sevdiğin kadar imanımızida sevmeyi nasip etsin.

0|1
    0|0
  • Sen kendini dislamisin. Napsinlar

4|1
    0|0
  • Aynen öyle

0|1
    0|0
  • Cahillik yobazlık olarak görüyorum.
    Biz onlara saygı duyarız ama onlar duymaz işte.

0|0
    0|0
  • Saygılı olmak zorunda değiliz burası müslüman bir ülke ve bizim kurallarımıza uymak hal ve hareketlerinize dikkat etmek zorundasınız ! Burada müslümanların sözü geçer. Hepiniz ölün umrumuzda değilsiniz

0|0
    0|0
  • Bu kadar açık deliler varken inançsızlık hayret verici doğrusu.

0|1
    0|0
    • Bu kadar açık adaletsizlikler varken, tanrının adaletli olduğunu sanıyorsunuz!
      Bu ağır adaletsizliklere de imtihan diyorsunuz. Bu nasıl imtihandır ki, inançlı ve zengin kişi de cennete gidiyor, inançlı ve sefalet içinde yaşayan kişi de.
      www.yozgatgazetesi.com/.../...4%B0M_uHywRlo18W.jpg
      galeri7.uludagsozluk.com/.../...yen-kiz_405055.jpg

• @psychoparadıse bak arkadaş bir sürü örnek vermişsin bunlara ne gerek var anlatmak istediğini direkte anlatabilirdin ama bu dindarlardaki örnek ve hikayelerle anlatma hastalığı sanada bulaşmış anlaşılan. ama yinede mantık hatası var anlattıklarında. bak sorum gayet açık ve net allah geleceği görebiliyormu evet bir insanın aklını okuyabilir mi evet. bir insan 1 yaşındayken bile 20 yaşında ne düşüneceğini ne yapacağını tercihlerini biliyor mu evet. peki o halde bütün bu tiyatro niye. ? sınav yapmak niye zaten sonu biliyorsun. zaten tercihlerini biliyorsun. ve bunların sonucunuda biliyorsun.

• @free_1920 Ben mi anlatamadım. Neyse sormak istediğin noktaya geliyim. Bizler zaten ruh olarak başka diyarlarda varız. Allah buraya rızasını almadığı kimseye beden verip göndermemiştir. Diğer diyardayken her kim dünyaya gider ve bana vefasını gösterir ise ona daha fazla ödül vardır. Ama kim giderde ona hediye ettiğim dünya hayatında kendini kaybeder ve bana şirk koşarsa ona benden ceza vardır. Dünya herkeze ödül arkadaşım. Şimdi nasa çıksa sana dese ki yeni bir boyut keşfettik orada tonlarca elmas ve altın var oraya gittiğinde neyle karşılaşacağımızı bilmiyoruz ama gider ve taşıyabileceğin kadar altın yakutlarla sağ olarak geri dönersen bu dünyada hem zengin olmuş olacaksın hemde o boyutta heyecan yaşamış olacaksın koşa koşa gidersin. Ya da ben giderim. Bu olay da böyle. Bunun din ile ilgisi yok olayları örneklendirip anlatarak belki esas konularda söylemyi es geçtiğim kelimeleri bu örnekle pekiştirebilme çabasındayım o kadar.

• Arkadaşım, Türkiye burası islam ülkesi. %99 u Allah 'a inanıyor. Ne bekliyordun?

1|0
    0|0
    • %99 müslümandır yalanına hala inanan kaldı mı?
      bir sürü hristiyan varken bu yalana hala inanmak saçma

• Saçma falan değil.
      Fark ettiysen çoğu ateist ya kendini rahat hissetmek için avutuyor ya kulaktan duyma ya da araştırarak.
      Ama çoğu ilk ikisi.
      Ayrıca hristiyanlar da Tanrı ya inanıyor.

• Sizin inancsizliginiz yani xksbodja
    Haklisin kardes ne diyelim

0|0
    0|0
  • Yanlış olan birşeye saygı duymamı kimse bekleyemez.

0|0
    0|0
  • Durup dururken ben ateistim ateistim diye gezinirsen tabii ki tepki alırsın, ama lafı açılmışken söylersen çok tepki alacagını sanmıyorum. Büyük tepki veren zaten yobazdır öylesinin yanında işin ne?

Bir ateistin ben ateistim ateistim diye gezmesi aslında onun ateist değil din düşmanı oldugunu gösterir. Bu aynı mühendis olmayan birisinin ben mühendis değilim demesidir sürekli. Değilsen değilsin neden tekrarlıyorsun derler adama.

0|0
    0|0
    • sen ne diyon ya. kendini ifade etmekten acizsin gelmiş burada utanmadan birde yorum yazıyorsun

• çünkü sizinle sohbet edilemiyor normal söylediklerini bile inkar ediyorsunuz sizinlemi uğraşacak insanlar

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• bogulup denize batmış biri eger birinin elini yakarlarsa asla bırakmaz.. bütün baltıl inançlar böyledir kendilerini kabul etmeyenlere her şeyi yaparlar eskiden öldürülüyordu ateistler baltıl inanç yavaş yavaş kaybolmaya başladıgında da verilen tepkinin şiddeti azalır.

0|1
    0|0
  • Türkiye kolayca ateistlerin ne biliyim deistlerin yaşayabileceği bir ülke değil küçüklükten beri ailemizin etrafında yaşadık onlar müslüman diye bizde müslüman olduk büyüyünce tercih yapmak istedik şahsen ben deistim ama dışarıdan birine ben deistim desem tepkisi ''o da ne la?'' olur ama ateist deyince çıkarın şu dinsiz imansızı buradan derler bu tamamiyle ülkemizin tutumundan kaynaklı sen istediğin kadar saygılı ol onlar olmayabiliyor ülkemizdeki yobaz insanların başkalarını da yobazlaştırmasından kaynaklanıyor bu yapacak bir şeyimiz yok kendi dinimize imanımıza kendi içimizde devam edeceğiz.

1|1
    0|0
  • Ateistler çoğunluk olsa müslümanları dışlardı. Türkiye çoğulcu değil çoğunlukçu bir ülke. Türkiye'de sünni, türk ve erkek değilsen insan değilsin.

1|2
    0|0
  • Kimseyi inancına göre yargılamam, dışlamam. Yobazlar yapar onu yua

0|1
    0|0
  • Ben dışlamıyorum. Bişeler öğrenirmiyim diye uğraşıyorum.

0|1
    0|0
  • Ben kimseyi dışlamam saygı duyarım

0|1
    0|0
  • Çünkü hepiniz mantk hatası yapan ve IQ su düşük olan insanlarsiniz hic düşündünüz mü bilmem ama lan bir patlamadn hic su veya insan veya hayvan nasıl oluşabilirki şu mantıga bak hic bisey yokken herşey kendi kendine nasıl olabilir bu nasıl bir mantiktr

1|1
    0|0
    • sen bigbang olayını gerçek patlama sanıyorsan biz bişey yapamayız

• Bana en başı anlat anlatsana ben anlatırım ama sen donar kalirsin çünkü bunun mantik dışı ve bukadar kurulu bir şekilde kendi kendine olmayacağını cocuk bile bilir bak bir bilim adami bir olayla müslüman olmuştu adını hatırlamıyorum adam dunya ile güneşi araştırmış gunes eger 1 santim dunyadan uzak olsa dünya donarmis eger ki yakın olursa dünya yanarmis sen şu kurulu duzenin kendiliğinden oluştuğunu iddia ediyorsun simdi kim daha mantıklı

• Benden bukadar kardeş artk sen karar ver ama egerki hala düşüncen degismediyse sen bilirsin saygı duyarım

• İyide ateistlik inanc degil inançlarin ve inananlarin reddi

0|1
    0|0
  • toplumun ayarı bozuk normaldir dışlamaları

0|1
    0|0
  • çünkü ateistciklerde Beyin henüz bulunamadıda ondan
    kimse sizi ateist olduğunuz için saldırmıyor dövmüyor
    sadece ortamlarına almıyorlar çünkü zekasız insanlar her daim zararlıdır

1|1
    0|0
  • Ben beni ilgilendirmezler diye düşünüyorum. Arkadaşlarım da var.

0|0
    0|0
  • Komünizm parayı buluncaya Feminizm kocayı buluncaya Ateizm uçak düşünceye kadardır kardeş

0|0
    0|0
  • Ateist kişiler inancımı saçma ve salakça bulduğu için arkadaş olmuyorum.

0|0
    0|0
    • mantıklı bulsaydık zaten inanırdık değilmi. ayrıca salakça bulmuyoruz. bize mantıklı gelmiyor ve inanmıyoruz. bütün mesele bu. vede saygı duyuyoruz inananlara. aynı saygıyı karşı taraftanda bekliyoruz.

• @free_1920 İstesen de kuramazsın zaten :)

• gerekte yok zaten. devrik cümle kurmak yazım hatası değildir :)

• saygılı olmayan saygı göremez

0|0
    0|0
  • olm bu ateistlerin hepsi kendi çapında evde oturan bilgisayar başından kalkmayan dünyayla hiç bir alakası olmayan asosyal beyni olmayan insanlar yok bigbangdan oluşmuş dünya yok başka bişeyden tamam herşey dediğiniz gibi oluştuysa hislerimiz nası oluştu korku mutlu olma üzülme bunları düşün dünyada o kadar canlı var ay nası oluştu dünyada yaşam var ayda niye yok hayvanlar nası oluştu herkesin bir görevi var dünyada hayvanların bile bunlar nası oluştu bir düşün. şimdik dediğin soruya gelince bende istemem beyinsiz biriyle ticaret yapmak arkadaş olmak gezmek tozmak konuşmak.

0|0
    0|0
  • ateistler dışlanmazlar da herşeyi çok bildiklerini düşünüyorlar. Haliyle bu aşırı ego antipati uyandırıyor. Bunu sizi tanıyarak söylemedim. Bu etrafımda gördüğüm ateist ve agnostik arkadaşlarıma bakaram edindiğim bir izlenim

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...