Aile baskısı yaşayan var mı?

Aile baskısı yaşayan var mı? Ben yaşıyorum mesela bir yere gidecekken bile izin almaya çalışıyorum izin vermiyorlar bu zamana kadar hiç bir vukuatım olmadı onların istediği şekilde büyüdüm, giyindim, konuştum. Ama artık yeter kendi kararlarımı vermek istiyorum benim hayatım ve ölüler benden daha özgür onlarla polemiğe girmek istemiyorum girsek cahil cahil konuşacaklar 😡 siz neler yapıyorsunuz beni ailem hep eziyor ne yapmalıyım?

0|0
10|12

En İyi Erkek Görüşü

• Hiç tecavüz vakaları okumadın galiba

0|0
    0|0
    • Konuyu hemen tecavüzle ilişkilendirmeniz ne kadar da saçma

• Hayır fakat insanlar damacanayada tecavüz ediyorlar mumyalara da tek konu bu olamaz evden vakitlice çıkıp vakitlice gelicem diyorum bir kaç saat izin yok yemek yerken bile izin alıyorum tuvalete giderken nereye gidiyorsun diye soruyorlar kötü işler yapacak bir kız değilim öyle olsaydım fırsat çıkarırdım kendime

• Haklısın öyleyse. al karşına konuş onlarla.

En İyi Kız Görüşü

• Benim ailem de oyle ama bazen karsi geliyorum onlara. Kimse de beni ayiplamasin bazen inadim inat oluyorum ve istediklerimi elde ediyorum gidecegim yere gidiyorum cunku her seye evet dedikce onlar bize emir veeye devam edecekler. Onlarla oturup konusuyorum, sen inadim inat dersen zaten onlar da bir zaman sonra yorulur seni kabullenir

0|0
    0|0
    • Direnmeye çalışıyorum sade bir dille söylüyorum fakat gülüp alay ediyorlar sonrada bağırıp çağırıyorlar

• Laf anlatmak zor o zaman. Bir sekilde sozunu gecirmelisin

Erkekler Ne Diyor 11

• Sen bu hayatı onların istediği gibi birisi olmak içinmi yaşıyorsun yoksa kendi istediğin gibi yaşamak içinmi. Böyle devam edersen hiçbir zaman mutlu olamayacak, hayatın gerçeklerini uzaktan izleyen pısırık, hayallerini cesaretsizliğine kurban etmiş biri olarak öleceksin.

0|0
    0|0
    • Ve bundan kurtulmak için gitmem gerekli

• Ben o baskıyı 21 sene çektim. Hayatimi bitirdi ailem. En son tartismamizda annem ağır bir laf etti. Siz ölun cenazenize bile gelmem dedim çektim kapıyı çıktım. Dahada gitmem

0|0
    0|0
    • Nasıl gittin en başından anlat paran pulum var mıydı nasıl yeni bir hayat kurdun vs..

• Rahatmiyim dersen hayır ama ordan iyi görünce tiksindigim insanlarla aynı evde yaşayamam. Eğer uni okuyacaksan maddi destek almadan okuyamazsin. Hayır çalışır hayatimi kurarım dersen bir gün bekleme. Ben o evde durdugum hergün için pişmanlık çekiyorum. Keşke 15 imde okuldan aldıkları gün gitseydim

• Üniyi bitirdikten sonra gideceğim

• Kucukken yasiyodum

0|0
    0|0
  • Var ama seninki gibi degil 2 turlu birincisi babam cok zeki (bunu acmak cok uzun surer)
    2 si ystune yuklenen sorumluluklar

0|0
    0|0
  • haklılar

0|0
    0|0
    • Niçin? İnsan kendi kararlarını kendi verebilmeli bence. Sen hiç evde bir sey yemek için izin alıyor musun her defasında? Tuvalete giderken bile nereye gidiyorsun? diyo bir soru yöneltiliyor mu size?

• Valla bana bile sorarlar nereye gidiyorsun diye hele sen kızsın eee ailesi tarafından boş bırakılan kızların halide ortada hak vermiyo değilim ailene ama fszla sıkmakta iyi değil kız inadına yanlış yapabilir

0|0
    0|0
    • Yani eve yakın bir avm de kız arkadaşlarımla oturup khve içicez izin verilmiyor çok saçma ben yanlış yapacak bir kız değilim halbuki

• yok ya söyledim sadece eğer bir derdin falan olursa mesaj atarsan dinlemek isterim

• Anladım anladım😂😂 teşekkürler bir derdim olursa mesaj atarım aklımdasın😊

• Ezme değil sahiplenmedir bana göre seni çok sevikleri için. dışarısı pislik yuvası ve senin başına birşey gelmesinden korkuyorlar durum bu bence.

0|0
    0|0
    • Yok öyle bir şey değil. Evde tek kız benim abim nasıl tarif etsem halk arasında "t*p" denilen bir kişi onun yaptıklarına karışılmıyorken bana karışmak çok saçma

• Evet çoğu kez fakat gülüp alay ediyorlar ve bağırıyorlar kendi isteklerine beni zorluyorlar

• Anladım. diyecek birşey bulamadım Allah yardımcın olsun

• Aile Baskısı Yetmiyormuş Gibi Ailemin Pisliklerini Borçlarını Ödüyorum

0|0
    0|0
  • ben birşeyler yapmıyorum. Kpss kazanıp defolmak istiyorum

0|0
    0|0
  • Sabırlı ol. medeni bir şekilde karşına al konuş onlarla.

0|0
    0|0
  • Yaşamıyorum

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Hata sende. Onların istediği şekilde büyümeyecektin, giyinmeyecektin, konuşmayacaktın ki onlara uyum sağlamak zorunda olmadığın onlar tarafından anlaşılacaktı. "Onların istediklerini yapma"dan kastım, hayırsız evlat ol değil kesinlikle ama onların belirledikleri kurallara uyma. Uyduğun için, seni istedikleri kalıba sokabildiklerini anladıkları için böyle davranıyorlar. Artık kazık kadar olduğunu, kendin hakkında kararlar verebileceğini onlara ispat etmelisin.

0|0
    0|0
    • Konuşmaya çalışıyorum gülüp bağırıyorlar ne yapacagimi sasirdim lisedeyken okulumu bilemonlar seçti bana söz hakkı vermediler

• Kaç yaşında olursan ol ailenden izin almak zorundasın Tamam belli bir yaştan sonra insan kendi kararını kendi vermek istiyor ama en azından dışarı çıkarken şuraya çıkıyorum bir işimiz var mı diye sorması gerekiyor😊

0|0
    0|0
    • Sorun sadece bu değil diğer görüşlerde yaptığım yorumları okuyabilirsin.

• ben her zaman ailemi dinlerim çok sık boğaz etmezler zaten her aile cocuğunun iyiliğini ister

0|0
    0|0
  • hayır :)

0|0
    0|0
  • Bende ailen bir bildiği vardır ana Baba sözü tut derim onlar senin her zaman iyiliğini isterler

0|1
    0|0
    • Tuvalete giderken nereye gidiyorsun diyorlar tuvalete girince ne yapıyorsun doyorlar saçma sapan şeyler

• Bana olan güvenlerini yok edecek hiç bir şey yapmadım bu zamana kadar zamanla düzelecek olsaydı 18'me kadar düzelirdi artık onlara şu 4-5 yıl kadar yaşarım sonra çekip gidicem zaten CAN_01 ben pişman olacağım bir hareket yapmam.

• İnşşş

• Bu yaşta ne baskısı

0|0
    0|0
  • Psikolojik baskı var

0|0
    0|0
  • bu aralar bende aynı şeyler yaşıyorum..

0|0
    0|0
  • Yollari ayirdim evimi ayirdim

0|0
    0|0
    • En iyisi nasıl yaptın işin falan varmıydı anlatsana uzunca

Yükleniyor...