Siz hangisine borç verirdiniz?

İki kişi benden 10 bin lira borç istiyor biri üç çocuğu olan kardeşim çok sıkışmış işi gücü kötü durumda kendini ve işini toparlayabilmek için bu paraya ihtiyacı var diğeri en zor zamanımda maddi ve manevi olarak en zor zamanımda karşılık beklemeden yanımda olan arkadaşım onunda aynı sıkıntısı var bu 10 bin liraya iki arada kaldım akıl verin bu parayı kime vereyim?

0|0
3|2

En İyi Kız Görüşü

• Kardeş önce gelir tabi ama arkadaşına da ayıp olur gibi sonuçta o zor zamanında yanında bulunmuş.. Onlarla konuş derim. En azından arkadaşına gidip olayı anlat ve öz kardeşininde yardıma ihtiyacının olduğunu söyle. Olmadı parayı aralarında paylaştır..

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Öğrenciyiz bize ver

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• zamanında sana yardım edene vermen daha mantıklı olur çünkü sana yaptığı yardımı helal etmeyebilir diğerine verirsen iş kurduktan sonra bidaha senin yüzüne bakıp bakmayacağı ne malum unutacak nankörlük edecek belki de o yüzden yardımcı olana ver derim

0|1
    0|0
    • Valla aile bireyleri olarak birbirimize bağlıyız ama öyle zor bir durumki çıkamadım işin içinden

• Ben olsam kardeşime verirdim. Ne kadar yakın arkadaş olursa olsun aile her zaman önce gelir

0|1
    0|0
    • Ama o arkadaşım ben zor durumdayken bana 20 binlira verdi geride istemedi

• Olabilir gerçekten iyi biriymiş anlattıgına göre haklısın ama empati yaparak cevap vermeye çalışınca kardeşimi üstün tutuyorum ben

Erkekler Ne Diyor 1

• Öncelik kan bağı olan kardeşiniz heleki 3 tanede çoçuğu varmış işleride kötü durumdaymış. Bence ona vermeniz daha hayırlı olacaktır.

0|0
    0|0
    • Arkadaşında 2 tane var bilemedim valla

• Özkardeş herzaman önce gelir. Madem rahat etmiyor gönlün 5 ona 5 ona ver.

• Şöyleki arkadaşım bu paradan daha fazlasını bana verdi hemde geri istemedi şimdi onun ihtiyacı oldu diğeride kardeşim bankadan kredi çekip vereceğim ama sadece 10 binlira alabiliyorum parayı böleyim dedim ama arkadaş bana yardım ederken araba almaktan vazgeçti napcam bilmiyorum böyle ihanet etmiş olmak istemiyorum

Yükleniyor...