Sizce Kapitalizm mi Yoksa Sosyalizm mi ve Ülkemizde Sosyalizm Neden Bu Kadar Kötüleniyor?

Sizce Kapitalizm mi Yoksa Sosyalizm mi ve Ülkemizde Sosyalizm Neden Bu Kadar Kötüleniyor?

• Kapitalizm (Sen Çalış Zengin Doysun Sistemi)
    22% (2)60% (9)46% (11)Oy Ver
  • Sosyalizm ( Eşitlik Adaletli Sistem)
    78% (7)40% (6)54% (13)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
3 kuruşa milletin sizi hamal gibi çalıştırmasını ne kadar da çok seviyorsunuz kapitalist beyinliler kesin 2'sinin anlamını bile bilmiyorsunuzdur.

0|0
2|11

En İyi Erkek Görüşü

• bence günümüz itibariyle ikisi de pek farketmiyor. kendimizi peynir için daha fazla koşmaya çalışan kobay farelerine benzetiyorum. Peyniri görüyorum, çok yakınımda ama ne kadar hızlansam da hiç bir zaman ulaşamıyorum. arkadaş Ölmeme de izin vermiyorlar çünkü onlara enerji üretiyorum tıpkı matrix filmindeki pil gibi daha da acısı isyanda edemiyorsun arkadaş biraz üflensek: şükret, isyan etme öbür tarafta hakkını alırsın bla, bla, bla... inşallah öbür taraf vardır bazen düşünüyorum da ya yoksa içim ürperiyor inanın... başka şeyler düşünüp, kafamı dağıtıp koşturmaya devam diyorum. Ne demişler cehalet mutluluktur :))

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Uzun bir yorum yapacağım için kusura bakma

Sosyalizm derken hangi sosyalist sistemden yana olduğunu da belirtmiş olsaydın keşke
    Çünkü 21 yüzyıla kadar bir çok sosyalist modeller çıktı ortaya
    Belki de Solun bölünmesi bunu tetikledi Çünkü hepimiz aynı şey için mücadele ederken Yeri geldi birbirimize silah çeker durumuna geldik
    Bunun en iyi örneği mao'cu Türk solu Kürt solu
    Demek istediğim ayrıntıyı fark ettiğini zannediyorum
    Türkiye de ne yazık ki sosyalizme geçmek için uygun şartlar oluşmaz oluşamaz oluşturulamaz
    Biz ne kadar Sosyalist devrim milli demokratik devrim vb Devrim diye bağırsakta
    Şartlar oluşmadan bu dediklerimiz hayalden öteye geçemez
    Kapitalizm insanları köle olarak çalıştırırken kimse buna karşı çıkmıyor
    Kapitalizm seni açlığa sefalete sürüklerken kimse yine ses çıkarmıyor
    Çünkü İnsanlar Sosyalist sistemleri sosyalizmin onlara neler getirip neler götüreceğini tam olarak bilmiyor Belki de bunda biraz suç bizde
    Biz tam olarak insanlara kendimizi istediklerimizi düşüncelerimizi
    Sosyalizmin ne olduğunu anlatamadık
    Kısacası birazda iğneyi kendimize batırmamız lazım
    Netice itibari ile solcu dediğimiz zaman bizi her türlü örgütle bir sayıyorlar
    Oysaki her örgütün yapısı ideolojsi ve vizyonları farklıdır
    Umarım bir gün Tam bağımsız Eşit demokratik bir ülke de uyanabiliriz

Ölüm nereden ve nasıl gelirse gelsin... Savaş sloganlarımız kulaktan kulağa yayılacaksa ve silahlarımız elden ele geçecekse ve başkaları mitralyöz sesleriyle, savaş ve zafer naralarıyla cenazelerimize ağıt yakacaklarsa ölüm hoş geldi, safa geldi...

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• bende sosyalisttim ama dünyadaki sosyalist ülkeler pek iç açıcı degil. sosyalist bazı uygulamalarla revize edilmiş bir kapitalist sistem daha uygun olur diye düşünüyorum.

1|0
    0|0
  • Sosyalizmi tam olarak bilmeyen göremeyen kişiler tarafından sosyalizm çok güzel gibi görünür. Fakat bir düşünürseniz Sosyalizmin kölelik olduğunu farkedersiniz. Bir kölenin görevi nedir? Sahibi ne isterse onu yapar bunun karşılığında sahibi ödül verir. İşte sosyalizm de böyledir bir ev istersin evine göre bir süre seçerler 5 - 10 sene çalışırsın köpek gibi o evi alırsın ama sadece bu ev için çalışmış olursun başka şeyler istersen bunlar için ayrıyetten çalışman lazım. Kapitalizm de ise bu durum böyle değil bu da bir nevi kölelik ama bu sana bağlı bişey örneğin. Çok çalışırsın çabalarsın ve güzel miktarda bir gelir ile hayatını rahat bir şekilde devam ettirirsin. Fakat sen "yatayım bana çok para versinler" dersen afedersin ama köle olmak zorundasın. Kapitalizm de gelişmek daha kolaydır. Sosyalizm de ise sadece yerinde sayarsın.

1|0
    0|0
  • Kapitalizm. Sosyalizm fakirliğin eşit paylaşılmasıdır. İşçi haklarının korunduğu kapitalist sistem herkes için en iyisi. Robot devrimini gerçekleştirmediğimiz sürece kimse eşit refah seviyesine sahip olamaz, mümkün değil.

1|0
    0|0
    • Türkiye'de sosyalizm ile komünizm arasındaki fark bilinmiyor. Kendine sosyalist diyenler komünist, bundan dolayı senin sosyalizm demenden ben komünizmi anlıyorum.

• Putin sosyalist değil.

• Bende sosyalisttir demedim zaten çok bilmişlik yapma.

• Kuzey Avrupa Sistemi.

1|0
    0|0
  • maalesef soruyu bu kadar basite indirgemiyoruz.

keşke bu kadar basit olsaydı.

her iki sistemin de + ve - özellikleri var. ve birbiriyle çok komple yapılar.

yani basit düzeyde cevaplanamayacak bir soru. sadece şu var gününüzdeki ekonomiler karma sistemle yönetilmeye çalışılıyor ve sosyal devlet anlayışına önem verilmeye çalışılıyor. yani aslında bu sosyal devlet anlayışı kapitalizm ve sosyalizmin tabi esasında vahşi kapitalizmin bir sentezi olmuştur.

1|0
    0|0
  • 1|0
    0|0
    • Şeriatın ekonomik politikası nedir?

• Editör lüften yorumları kaldır daha fazla muhatap olmak istemiyorum bu insan ile.

• Kendim gibi bilseydim iyi bir insan oldugunu düşünürdüm ama küfürlerini gördükten sonra yanımdan bile geçemeyiceğini anladım. :)

• sosyalizm kötüleniyor cunku sosyalizmi temsil edenler kendilerini bu ideolojiye adamamış ve sosyalist yaşamın dinsizlikle alakasının olmadıgnın anlatılamaması

1|0
    0|0
    • Sosyalizm ile Rusya'nın zamanında yaptığı katı kominzim karıştırılıyor.

• Sanmıyorum.

• farkında olsalar durum bole olmaz artık insanlar ideolojilere katılırken ve gruplara dahil olurken ince elenip sık dokunmalı herkesin çizgisi belli olmalı

• Sana sosyalizmi çok yanlış anlatmışlar. :)))
    Ve Türkiyede sosyalizm = kürt milliyetçiliğidir.
    TİKKO, DHKP-C, DEV-GENÇ bunlar hep kaos ve anarşi için meydan kollayan örgütler. Birileri çalışırken biz rant sağlayalım misali.

1|0
    0|0
    • Asıl sen onlara bakıpta sosyalizmi yanlış anlamışsın bence birilerin anlatmasıyla sende öğrrenme insanların her çeşiti var.

• Rusya'daki sosyalizm ile Türkiye'deki sosyalizm arasında dağlar kadar fark var. Bu ülkeye yararlı bir fikir olacağını düşünmüyorum.

• Bence hiçbiri en güzeli İslami ekonomik sistemi

1|0
    0|0
  • Şeriat gelmedi Peygamberin uyguladıgı gibi olcak yalnız gerçeği

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Fakiri hör gören kapitalizm kahrolsun

1|0
    0|0
Yükleniyor...