Yakilan insanlar?

Merhaba arkadaslar kafama takildi acaba yakilarak gömülen insanlarin kabir sorgusu ne biliyim kabir azabi nasil oluyo soncta bedenleri yakildi ve bir kabirleri yok

0|0
5|8

En İyi Erkek Görüşü

• Yanıp kül olan, denizde çürüyen, kurt veya benzeri vahşi hayvanlarca yenmiş olan kimseye kabir suali olur, kabir azabına veya kabir nimetine kavuşur. (Emali şerhi) Ölü kabirde çürüse de, ruhun bedenle olan bağlılığı bozulmaz. (El-mütekaddim) Beden kabirde çürüse de, Allahü teâlânın ilminde vardır. Allahü teâlâ, ölüleri diriltmeye gücü yettiği gibi, bedene de azap yapmaya gücü yeter. Allahü teâlâ her şeye kadirdir, Onun kudretinden şüphe eden kâfirdir. (M. Nasihat)

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Allah bilir

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Onlarin inanci yokki, bu sebeple zaten cehennemlikler...

1|0
    0|0
  • Bilmeden birşey diyemem.

1|0
    0|0
  • nasıl olduğunu kimse bilemez ama şu bir gerçekki herkes o azabı çekecek

1|0
    0|0
  • ben ateıstımde kabır azabı islama karsı bı soylem herkes odulu ve mukafatı mahser gunu alıcak onceen degıl

1|0
    0|0
    • Kiyamet kopana kadar cennet ve cehennem kapilari acik olmayacak kiyamete kadar herkes kabrinde cekicek iyi olana kabri genis olacak cennetteki yeri gorunecek kotu olana da tam tersi diye biliyorum

• Bu hıkayeyı herkes oyle bılıyor zaten sana yanlıs bılınen baska bı gercegı de soylıım ademın cocouklarını evlendırerek cogaldıgımız gercegı de yalan eger muslumansan lutfen gercekten uzaklasma korkma allah sorgulayan ınsanı sevıcektır ne okudugunu bılmeden inananı ya da yapanı degıl

• Öteki dünyaya bedenimiz değil ruhumuz gidiyor.

0|0
    0|0
  • Sorguya ruh cekilcek.

0|0
    0|0
  • iyide kabir sorgusu aten ruhen oluyo bedene ihtiyaçları yok yani

1|0
    0|0
    • Soyle bir inanista yok mu gunahi cok olanin kabri sıkıstirir daralir iyi insanlarin kabri genisler ferahlanir diye

• Kafama takildi ya ne biliyim tesekkur ederim

• yok ya kafana takıldığını bu şekilde güzelce sorman güzel bişey. ben şu sadece ruhen olduğunu bir araştırayım ama dediğim gibi beden ve ruhensede az önce söylediğim gibi olması mümkün

Kızlar Ne Diyor 4

• Olamaz olamaz sensiz yarim kabir azabından beter halim acılaar bütün derdim sensiz bir dünyayı neyleyim

1|0
    0|0
  • Yakılırsam oraya gidip gelir sana nasıl olduğunu anlatırım :)))

0|0
    0|0
  • Arkadaşım din alimi değilim ama eminim tanrı bedeninin hesap vermesiyle değil ruhunun hesap vermesiyle ilgileniyor

0|0
    0|0
  • Gömülen insanlarin bedenleri de çürüyüp gidiyor zaten sorguya cekilecek olan ruh

1|0
    0|0
Yükleniyor...