Neden Askerler Genel Olarak Polislerden Daha iyi Kalpli ve Daha Delikanlı Oluyorlar?

Sonuçta ikiside silah tutan kullanan ve yeri gelince savaşan bir meslek yapıyorlar ama tanıdıgım birçok poliste oldu komando da oldu ama genel anlamda polisler daha kibirli kendini beğenmiş ve sert oluyorlardı

0|0
2|7

En İyi Erkek Görüşü

• Her iki biriminde kendince bir temel yapısı ve temel prensipleri var. Askerin temel prensibi genel olarak şöyle. Ask Farsça ve arapçada temiz saf demek Er ise bildigin er. Yani temiz er saf savaşçı demek oluyor. Yani bir askerden sadece silah tutması degil aynı zamanda temiz dürüst onurlu olması mutlak surette beklenir ve emrolunur. Hatta asekerin bu saf yapısını korumak için askeriyede çok ciddi yaptırımlar uygulanır. Örnegin bir Türk askeri gidipde kumarhanelerde kumar oynamayaz hele hele oralarda borç felan yapamaz. Yapmaya kalktığı an ona kumar oynatan kumarhaneyi sahibiyle beraber uçururlar. Kumar oynayan asker ise hayatının geri kalanını askeri ceza evinde (Allah kimseyi düşürmesin) çürüyerek tüketir. Zaten asker bunu bildigi için ne cesaret eder ne de tenezzül eder. Hatta asker hırsızlık veya dolandırıcılık gibi şeylere tenezzül etmesin diye askerlik sözleşmesinin 24. maddesi şöyle der: Paraya sıkıştığımda durumu en yakın komutanıma bildireceğime ve ihtiyacım olan parayı ondan temin edeceğime... Ve paraya sıkışacak askerler için rutbeli askerlerin maaşına az da olsa fazladan para istihkakı yansıtılır. Polisiyenin temel prensiplerini bilmiyorum ancak askeriyeninkinden farklı olduğu kesin.

1|0
    0|0
    • Anladım açıklayıcı oldu teşekür ederim asker misiniz sizde

• Sorduğun anlamda hayır :) ama acemiliğin son haftası Türk bayrağna ve silaha el basarak bir yemin ederiz. Ve bu yemin bizi teskere alana kadar değil ölene kadar bağlar. Dolaysıyla her Türk evladı ölene kadar askerdir. Bakma sen herkes bilmez ya da sallamaz bunu :)

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 6

• polisler herzaman hırsızla katille içiçe olduğundan onlardan etkileniyorlar ama askerin oyle etkilenecek kimsesi yok bence bundan oluyor

1|0
    0|0
    • Onlarda sürekli teröristlerle uğraşıyor dağda bayırda taşta sürekli savaş stresi var onlardada ama.

• @tonyymontanaa güzel özetlemişsin :D arada bir döverler gerektiği zaman :D

• saol abi ama artık çoğu yerde bitmiş dayak , hukuk okuyorum staj yaptıgım yerde muvekkılerın suclarını falan okuyorum birkerede ümraniye cezaevine gitmiştik avukatla ordan gozetledım bana anlatmıstı

• Rütbelileri sen bir de Tugay içinde gör :D

1|0
    0|0
    • İllaki rütbeli olunca ego oluyor ama polislerde rütbesi düşüklerdede bir havalar artistlikler kendini beğenmişlikler var.

• cunku polisler okuyarak oluyo hemde onlar sürekli bu işi yapıyor ama
    asker acemidir en fazla 1 sene orda kalıcaktır eğitimi yoktur

1|0
    0|0
    • Asker dediğim Jöh Komando felan.

• Bence erkek yapalım derken öküz ve kaba yapıyorlar :D

• Polis görev gereği düşük seviye bigotların arasında görev yapmak zorundadır, asker öyle değil o konuda biraz şanslılar..

1|0
    0|0
  • askerler dagda polisler şehirde...
    asker mesgeli baskadir...

1|0
    0|0
  • Eyvallah

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Çok seviyorum askerleri

0|0