İnsan iyi mi doğar kötü mü?

Hangisi sonradan öğretilir? Ya da bunlardan herhangi biri genetik midir?

3|1
19|8

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 19

• Kıskançlık, bencillik, cesaret, dürüstlük vs. Hepsi içimizde iyi de kötü de biziz. Zamanla nelerin körelip nelerin gün yüzüne çıktığına bağlı iyi olup olmamak.

0|0
    0|0
  • Nötr doğar çevreden gördükleri büyüdüğü aile çevre arkadaşlar vs kişiliğini oluşturur tercih kendisinin

0|0
    0|0
  • İnsan iyi doğar ama büyüdükçe vicdanı merhameti veya kötülüğü vefasızlığı merhametsizligi kendi beyninde oluşur fikirleriyle beraber mesela cimrilik doyumsuzluk bunlar hep insanın kendi elinde olan seylerdir ve bana göre de doyumsuzluk en kötü yönlerden biridir

0|0
    0|0
  • iyi doğar ama çevresel faktörler, hayat şartları derken.. gitgide kötüleşir.

0|0
    0|0
  • hiçbir insan iyi veya kötü değildir ; nötrdur. doğuştan kalıtımlasmis bir özellikte değildir iyi ya da kötu olmak davranışlara göre bicimlenir. omrunce sadece iyilik yapmış bir insan bulamayacagimiz gibi kötülük yapmış bir insanda bulamayiz.

0|0
    0|0
  • cevabi bilinmeyen sorulardan biri insan bence neytral yani stabil dogar zamanla 4 5 yasina kadar iy ya da kotu olur yani nasil derler formalisr

0|0
    0|0
  • İyi doğar bunun hakkında çok deney izlemişimdir

0|0
    0|0
  • İyi doğar. Fakat kötülük de öğretilmez.

0|0
    0|0
  • İyi doğar melek doğar çevresel faktorler ve ailevi yapıya gore degisir

0|0
    0|0
  • ne bilelim bunu

0|0
    0|0
  • Kötülük sonradan öğrenilir.

0|0
    0|0
    • 2-6 yaş arası çocuklar inanılmaz bencildir. Sonra dünyanın onun etrafında dönmediği seve seve olmazsa başka türlü öğretilir.

Bencillik en iğrenç karakter özelliği.

• Tamam ya 🙄🙃🙃😘😘😘

• İnsan iyi doğar ama onu kötüleştiren nefsidir

0|0
    0|0
  • günahsız doğar

0|0
    0|0
  • Melekler kadar temiz doğarız. Kötülüğü dünyada öğreniriz.

0|0
    0|0
  • Soyut olan bişey genetik olamaz

0|0
    0|0
  • Boş doğar

0|0
    0|0
  • değil bence

0|0
    0|0
  • İnsan nötr doğar. Çevresine göre iyiliği veya kötülüğü seçer.

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Erkekler Ne Diyor 7

• İnsanlar ilk dogduklarinda tertemiz dogarlar daha sonrasında kendine bir yol çizerler bu yollardan biri iyi yol diğeri kötü yol İNŞALLAH sevap Terazimiz ağır gelir

0|0
    0|0
  • Yaptığı seçimler ile iyi kötü olduğu belli olur. Ama kendisine göre iyidir, topluma göre kötüdür. Mesela şu marvel ve dc comics kahramanlarına bakacak olursak, bazısı kendilerine göre iyi bir insan oduklarını biliyorlar. Ama topluma veya yasalara göre kötü insanlar.
    Düşğnce tarzı, yetişme tarzı, edindiği ahlaki görüşler, bunlar etkilidir. Göreceli bir şey yani.

0|0
    0|0
  • Doğuştan her insan içinde nefsinle doğar. Nefise vesvese vermekte şeytanın görevi... Nefse hakim olmakta insanın görevi... Bilmem anlatabildim mi

0|0
    0|0
  • bebekler masumdur aslında ebeveyinlerinin yaşayış tarzı değiştirir her şeyi

0|0
    0|0
  • görüşlere de baktım ikna olmadım kesinlikle kararım kötü , küstah , bencil aksine sonradan iyi olabileceğine inanıyorum bişeylerin farkına varınca

0|0
    0|0
  • Masum ve saf dogar

0|0
    0|0
  • Genetik değildir. Herkes neredeyse eşit olarak doğar. Çevresel faktörler kişiliği belirler.

0|0
    0|0
Yükleniyor...