Sevgilinin bunu kıskanması normal mi?

Gerçekten bıktım artık. Sevgilimle farklı şehirlerdeyiz. Ben de ailemden ayrı okuyorum. Eve gideceğim ama bir sürü eşyam var. Birden fazla valizi de tek başıma taşıyabilecek gücüm yok. Sınıfta da konuştuğum bir tane erkek arkadaşım var. Ondan yardım isteyeceğimi sevgilime söyledim, bana kızdı. Kargoyla gönder ailene paran yoksa ban göndereyim diyor. Sanki ondan para isteyen var! Kız arkadaşım yok zaten, bir iki arkadaşım var, onların da o gün sınavı var. Ne yani, ne olmuş sanki 15 dakikalık yolda benimle birlikte valiz çekse? Kötü bir şey mi yapıyorum ben? Üstelik bunu yapmadan önce sevgilimden de izin istiyorum. Ben kötü mü oldum şimdi?

1|0
9|8

En İyi Erkek Görüşü

• İzin istemen güzel; anlayışla karşılaması lazımdı.

Aslına bakarsanız; ne kadar kıskanç olursam olayım, kıskançlık ile boşuna abartı arasında ince bir çizgi var. Mesela benim sevgilim olsa, benden izin istese yahut kıskanabileceğim bir durumda benim rahat hissetmemi sağlasa, hiç kıskanmam. Çünkü rahatlarım; ama arkadaş abartmış bence.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Sen gayet normal bir fikir atmışsın ortaya
    Biz erkek arkadaşımla 1 sene tamamen ayrı kaldık ve bana dedi ki ayrı kalınca özleyince asabi ve paranoyak oluyorum Sanki ben yokum diye herkes fırsattan istifade edecekmiş sana yaklaşmak için sen de iyi niyetli olduğun için onlara konduramayacakmışsın gibi geliyor derdi
    Mesafe bazı erkekleri böyle paranoyak ve huysuz hale getirebiliyor yapı meselesi Kimisi de etkilenmiyor Ancak senin ortaya attığın fikir tamamen normal o kendini dizginlemeyi bilecek öyle huysuzlaşsa bile kibarlığını medeniliğini koruyacak

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• O sevgilin bilet alsin gelsin kendisi tasisin. Dinleme kiz onu

0|0
    0|0
  • Çocuk doğru söylemiş sana alternatiflerde sunmuş seç birini despotça yaklaşmamış bile, ayrıca yardım istediğin çocuğun aklına karpuz kabuğu düşsün istemiyor, sen belki o niyetle istemiyorsun ama karşındaki onu öyle anlamayabilir, risk almaya gerek yok. Yolla kargolarını erkek arkadaşına dediyse öder zaten...

0|0
    0|0
    • Neden evli olmadığım adamın parasını yiyeceğim?

• Düşünceni takdir ettim, ama bu çocuk seni seviyorsa seni koruyup sakınmak zorunda ki aynen öyle yapıyor, bence onun yapmak istediklerinin içinde kargo parasını ödemek çok büyük bişey olmasa gerek. Ayrıca nerden biliyorsun belkide evlenceğin çocuk? uzlaşmacı bir politika izlemek yerine mücadele etmek ne kadar doğru?

• o kendi taşıyosa bu konuda senden izin almasına gerek yok ayrıca parasını yollasın işte salak sonra sen götür onu yersin parayı allam ya üf slk. s. s. s.

0|0
    0|0
  • Kötü oldun tabi kızım başka çocukla valiz çekmek ne ya çekicek kimsemi kalmadı çocuğun yerinde olsam sana ızdırap olurdum valla

0|0
    0|0
  • Haklısın da işte erkek milleti mal biraz

0|0
    0|0
  • Evet kötüsün çinkü hayatına bu kadar müdahale ettiriyorsun.

0|0
    0|0
  • bence sevigilin haklı

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Kötü bir şey yapmamışsın. Boş ver biraz kıskansın 😅

0|0
    0|0
  • Demek sana güvenmiyor

0|0
    0|0
    • İsin içinde iki kişi olduğuna göre iki ihtimal var. Direkt yapıştırmayın sana güvenmiyor diye.

• Neden hemen kendini savunmaya geçiyorsun ben burda sana kötü birşey demek istemedim olası birşey bu erkekler kızlara öyle hemen güvenemezler niye diye sordun bende cevaplamaya çalıştım

• 3 yıllık ilişkiden bahsediyorum. Birçok şeyi aştık biz. Güvensizlik söz konusu bile olamaz...

• Bize göre sana göre normal olabilir ama ona gpre değildir bakış açısı bu ve kişide kıskançlığın boyutuna göre değişir seni tanımıyorum ama biraz empati yaparsan belki sana da hos gelmeyebilir sevgilin baska bir kiz arkadaşına yardim etse mesela? Şahsen ben aşırı kıskanç bir insanım aslanmusade etmem

0|0
    0|0
  • İzin isteme. miyim li konusma. Yapiyorum de

0|0
    0|0
  • gelsin kendisi taşısın o zman :D

1|0
    0|0
  • Zekasız bu erkekler

0|0
    0|0
  • Haklı