Sizce ülkemizde eşcinsel veya biseksüel insanlara bakış açısı nasıl?

Ben kendimde bir eşcinsel olarak söylüyorum, çektiğimiz çilenin haddi hesabı yok. Toplum baskısı çok fazla. Ya sizce?

1|0
15|31

En İyi Erkek Görüşü

• ben lgbt bireyi değilim destekçisiyim ona rağmen lgbt bireylerine karşı bu tür cahilce önyargılar kafayı yedirtiyor bana. insanlar hiçbir şey bilmeden onun bunun eşcinselleri karalamak için uydurduğu şeyleri doğru kabul edip saldırmaya başlıyor. eşcinsel insanlar heteroseksüel insanlar tarafından sürekli hakarete uğruyor, iş verilmiyor, şiddet görüyorlar... daha birçok şey var ona rağmen kötü olan yine eşcinseller oluyor gerçekten iğrenç bir durum.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Ne yazık ki toplum lgbt'li bireyler için olgunlaşmadı
    Sistem ne yazık ki o tür insanlara düşman gözüyle baktırıyor
    Empati yapma şansı bulanlar ise ne yazık ki dışlanıyor
    Ancak şunu da belirtmek istiyorum tepki verenlerin haklı olduğu tek husus
    Eşcinsel bireylerin bazen kendini kaptırıp sokak ortasında öpüşmesi vb şekilde insanlara absürt geliyor
    Elbette İstedikleri gibi yaşabilirler ancak elele gezmelerinde
    Sarılmalarında vs bir sıkıntı yok ancak iş sevişme boyutuna geldiğinde
    Sokakta ne yazık ki güzel görüntü olmuyor
    Bunlar benim şahsi düşüncelerim İnşallah insanlar bir gün empati yapmayı öğrenip onları dışlamaktan vazgeçer

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 30

• Herhangi bir önyargım yok. İnsanların kendi istek ve arzularıdır. Bir hetero'nun karşı cinse hissettiği duyguları bir başkası kendi cinsine hissediyor. Duygular aynı duygular , hisler aynı hisler. Fakat ülkemizde ' HER ' farklı bakış açısı gibi buda bir ayrıştırma sebebidir. Ve yine acıyarak söylemek zorundayım ki çoğu insan sadece cinsellik üzerinden değerlendiriyor bu konuyu. Başkalarının doğruları umurumda değil.

2|0
    0|0
  • İsteyen evinde istediği cinselliği yaşasın, kimseyi ilgilendirmez, ama toplum milletin bel altına yorum yapmaktan utanmıyor malesef

0|0
    0|0
  • Bana Bulaşmadığı Sürece İşim Olmaz.

0|0
    0|0
  • Güzel

0|0
    0|0
  • sen ne ayaksın önce onu söyle :)

0|0
    0|0
  • ne desem bilemedim uzun uzun birşeyler yazardım da üşendim.

1|0
    0|0
  • normal bakarım kınamam

0|0
    0|0
  • Saygim var ama toplumun yok
    laf anlatamazsinda, bunun kişinin tercihi olmadiğini anlatamazsin. Laftan anlamazlar.

0|0
    0|0
  • İşleri zor, bu yüzdendir ki kimliklerini açıklayamıyorlar. 21. yüzyılın rezaletlerinden bir tanesi de bu.. Modern falan değiliz, Ortaçağ karanlığında sürüklenip duruyoruz işte

0|0
    0|0
  • Toplum denilen şeye takilmamak lazim
    Herkesin kendi özel hayati.

0|0
    0|0
  • Herkes dilediği gıbı yasamali biseksuelinden tut homosuna transeksuelinden tut travestisine kadar her türlu arkadaşım var sonuna kadar saygiliyim

0|0
    0|0
  • Olmasanız daha iyi

0|1
    0|0
  • Toplum icinde yapmayin sizde

0|0
    0|0
  • @nenickmişbee beni bikiyor ben gayet saygiliyim :)

0|0
    0|0
  • Homofobi çok yaygın

0|0
    0|0
  • Müslüman bir ülkedeyiz tepki görmen doğal değilmi?

0|1
    0|0
  • Severim

0|0
    0|0
  • Sahsen normal bakiyorum

0|0
    0|0
  • biseksüel ne demekti?

0|0
    0|0
  • valla hiç dışlamıyorum o dışlayanlarda insan değil kendileri iyi birşeymiymiş

0|0
    0|0
  • Evet çok fazla. Ama benim açımdan sıkıntı yok herkes özgür.

0|0
    0|0
  • Bence toplum kendi yakin ailesinden olmadigi sürece hic bir fark görümüyor, hatta kadinlar homoseksüel erkeklere cok daha rahat yaklasiyor..
    Ama ailesinde olan icin cok zor birsey, evladininin ailesini göremk istiyor, torun görmek istiyor ama yooookk..
    Escinslede magdur, aileside... Ama bu inan bana heryerde böyle, Almanyada yasiyorum, almanlarda homoseksüelleri disliyor...

0|0
    0|0
  • Hepsini katli vaciptir.

0|0
    0|0
  • Güzel

1|0
    0|0
  • İnsan bunu içinde yaşamalı. O yürüyüşler falan hiçbirini doğru bulmuyorum.

Toplum ahlakını bozacak her türlü eyleme karşıyız.

0|0
    0|0
  • umrumda değiller ama pek haz etmem ya onlardan

0|0
    0|0

4 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 14

• ben eskortum. bir arkadaşım biseksüel. onun yaşadıklarını vs çok iyi biliyorum. toplumun bakıç açısı düşünüldüğünde zor evet

0|1
    0|0
  • Ben dogal bakamiyorum bu duruma acikcasi. Olmamasi gerek dogustan gelen birseyboldugunada asla inanmiyorum. Gizlicene ne yapiyosaniz yapin ama toplumunda bir kurallari vardir ahlaka aykiri seyler yapilmamalidir. Ayni sey normal sevgililkler icinde gecerli. Toplum boykece dahada kotuye gidiyor uzum uzume baka baka kararir diye bosuna dememisler

0|0
    0|0
  • kimse kimsenin hayatına karışmasa daha yaşanabilir bir toplum olabiliriz bence :)

0|0
    0|0
  • Kötü

0|1
    0|0
  • İnsanlar size çok fazla itici bakıyor sanki insan değilmişsiniz gibi. Sürekli dinsel açıdan yargılanıyor bu konu ya da hastalık deniyor. Hep söylemişimdir şimdide söylüyorum EŞCİNSELLER VARDIR

0|0
    0|0
  • Ne çilesi çekiyorsunuz acaba?:dd karşıyım.. benim için normal birşey değil!

0|1
    0|0
  • Maalesef berbat.. Saygı denen şey yok..

0|1
    0|0
  • Maalesef öyle. allah yardimciniznolsun

0|0
    0|0
  • Bakmıyorlar ki

0|0
    0|0
  • burda ısım olmaz dıyenlerın yarısı emınım pasıf sıkmıstır

0|0
    0|0
  • Babam ve abim bunu normal bir şekilde karşılamıştı bu sebepten diğerlerini umursamıyorum.

0|1
    0|0
  • Kötü

0|0
    0|0

2 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...