Müslümanım Elhamdülillah ama Müslümanlardan nefret etmeye başladım, ateist kardeşlerim iddialarınızı kanıtlar mısınız?

Gerek bu sitedekiler olsun gerek başka sosyal ağlarda olsun gördüğüm Müslümanlar hakikaten beni Müslümanlıktan soğuttular. Ateist kardeşlerim iddianızı nasıl kanıtlarsınız?

Lütfen "Allah olsaydı dünyada bu kadar kötülüğün olmasına izin vermezdi, afrikada çocuklar açlıktan suriyede ise savaştan ölmezdi gibisinden" ilkokullu gibi konuşmayalım. Dünyada kötülük olmasa Allah insanları imtihan edemez ve bahsedilen bu felaketlerin sorumlusu Allah değil; insanoğlunun kendisidir.

Buna göre iddianızı nasıl kanıtlayacaksınız? Beni ikna etmenizi istiyorum eğer mümkünse.

0|0
5|4

En İyi Kız Görüşü

• "Müslümanlardan nefret etmeye başladım o yüzden Allah'a küstüm. O yüzden ateist olmaya karar verdim."
    Bu hiç ilkokullu gibi olmadı zaten.

0|0
    0|0
    • Allah'a küstüm demedim bu insanlarla aynı dinden olmak istemiyorum dedim.

• Açıkçası evet zor geldi ama bu zorluk İslamın zor olmasından kaynaklanmıyor bu zorluk Türkiye'de kendine Müslüman diyen zombilerle iç içe namaz kılmak, ibadet etmekten geliyor.

• O zaman kendin gibi Müslümanlarla beraber ol.
      Şayet mükemmel olsaydın böyle bir soru sormazdın.
      Bir kere imanda kopukluk var senin. Onu bir bantlamak gerek.

En İyi Erkek Görüşü

• İlk olarak ateizm olmayan birşeyin yokluğunu kanıtlamak için uğraşmaz bunu bilmelisin.

İkinci olarak sende dini insanlara göre yaşayan birisisin. Müslümanlar beni müslümanlıktan soğuttular diye bir kelime doğru gelmiyor bana. Eğer kuranı okuyup , anlayıp çelişkiler ile dolu olduğunu söyleseydin anlardım.

0|0
    0|0
    • İslam güzel ama Müslümanlar kötü

• Kötülüğün dini yoktur. İnsanın içindedir. Müslümanlar kötü diye bir kelime doğru olmaz. Milyarlarca insan var he kötülük akıyor her bir koldan. Sen müslüman bir ülkede yaşıyorsun ve çevren doğal olarak çoğunlukta islam dinine inanan insanlarla dolu. Başka bir ülkede yaşasaydın başka insanların kötülüğünüde dine bağlıyacaktın. İnsanlar kötü'yü anlarım evet doğru.

Kızlar Ne Diyor 4

• Baskasininlafi ile bir yola girme. Senin aklın mantığın yok mu denemeden ikna edelim ya da etmeyelim ki. Bu senin suzgecinden geçmeli bizim değil

0|0
    0|0
  • Ama şu da var ki; melekler Allah'a insanoğlu kan dökecek, felaket getirecek neden yaratıyorsun, diyor? Yani bu belli bir şey. Allah her şeyi bilerek yaratıyor. İnsan iradesiyle ilgili değil.

0|0
    0|0
    • Müslümanlar olmasa İslam çok güzel aslında.

• Teşekkürler :)))

• Bak senin nefret ettiğin şey Müslümanlığını yerine getirmeyen kötü insanlar. Sen bu nedenle Rabbından vaz geçeceksen yazıklar olsun. Senin sayende bir Müslüman diye gezen birinden daha nefret ettim.

0|0
    0|0
  • Elhamdülillah kardeşlerim kanıtlarmısınız ilginççç

0|0
    0|0
    • Ateistleri Türkiye'de kendine Müslüman diyenlerden daha çok seviyorum yalan yok.

• Tercih meselesi tartışılabilir bir konu

Erkekler Ne Diyor 3

• Pireye kızıp yorgan yakmak seninkisi. Müslümanlardan nefret ediyorum ateistlerede poponu yiyiym ayagı ne güzellan.

0|0
    0|0
    • Ateistleri Türkiyede kendine Müslüman diyen çoğu kişiden daha çok seviyorum bunu inkar etmiyorum.

• ALLAH karşıtı insanları sevmek kafirlik alemetidir. Netice itibariyle peygamber efendimiz s. a. v bir hadisi var Kişi sevdiğiyle beraberdir.

• Sarayda yasayani imtihan etmek icin, fakir neden acliktan ölüyor?
    Konu sadece dünyadaki kötülükler degil, kime geldigi gibi durumlarda önemli.

Neyin kimin imtihanidir 3 Aylik bebegin acliktan ölmesi, ya da AIDS hastaligi ile dünyaya gelmedi.
    Hayatini mutlu ve parali yasayan zengini imtihan etmek icin Fakir neden bu perisanligi ceksin?

0|0
    0|0
  • İşte imanı zayıf olan insan kendini belli ediyo hemen o kötülük yapan yaptıran sebep olan vesile olan bunların hepsi ahirette hakkına düşeni alır dünya bir sınav yeridir sınavı veren müjdelenir

0|0
    0|0
Yükleniyor...