Feminizm hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bu konuda kadınların ve erkeklerin düşüncelerini merak ediyorum

Güncellemeler:
Feminizm erkek düşmanlığı mı, kadın erkek eşitliği mi?

1|1
9|12

En İyi Erkek Görüşü

• Güzel bir ideoloji. Kendimi feminist adlandırıyorum. Ama maalesef bazen bazı kişiler tarafından erkeğe düşman olduğu halde veya öyle konuşma yapan kişilerde kendilerine feminist diyor ve bu akım erkekler ve kadınlar tarafında sert tepki görüyör. Bu kişiler misandiristler yani erkek düşmanı. Kadın düşmanı erkeklerler de var. Bunlarda mizognistler :) Maskulism ve feminism ise cinsiyyetçiliğe karşı. Feminismin tanımı ve faeliyetti artık belli.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Şayet "erkekleri öldüreceğiz" diyen feministleri göz önünde bulundurursak, hem erkek düşmanlığı hem kadın erkek eşitliğini içinde barındıran ciddi bir ideoloji olduğunu düşünüyorum

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• http://i.hizliresim.com/aE5G3B.jpg
    bu geliyor, her yerde bu paylasiliyor da bu aralar :)

3|0
    0|0
  • Feminizm bizim ülkede çoğu kişi tarafından yanlış biliniyor. Erkek düşmanlığı ike feminizme ayni kefeye koyan insan çok

1|0
    0|0
  • Kadın> erkek e tekabül ediyor,
    Kadını hangi alanda üstün tutuyor ise tipi ona göre değişiyor
    Kadın =erkek ise egaliteryanizm oluyor

Bilelim bildirelim...

0|0
    0|0
  • Hayır feminist değilim. Kadınlarla erkekler eşit değil Kadınlar daha üstün. Öyle değilse neden kadınlar daha zeki? Okulda hep en zekiler kızlar oluyor. bir kadın kolayca bir erkeği idare ede biliyor.

1|0
    0|0
    • Erkeği yönetmeye indirgemesekde, kadınlar daha güçlü canlılar diyebiliriz.

• :) ipleri elde tuttuğunun farkınan varabilmekte mesele.

• Aynen. Ama sonuçta üstü olsanız da geçlü olsanız da biz de insanız ve bu gerçeği değiştirmek mümkün değil. Hem bizi siz doğuruyor ve büyütüyorsunuz. Sizin parçanızız :) O yüzden aynı haklara sahib olmazlıyız bence. Hiç kim acı çekmek istemez ve doğarken cinsiyyetimizi kendimiz belirlemiyoruz

• Hergün feminizm soruları bıktık mk bir sürü bence yazılıyor soruluyor bilerek yapıyorsunuz cevabım hep aynı nefret ediyorum!

0|0
    0|0
  • Kafayı sıyırmak.

0|0
    0|0
  • Dominant hükmeden kadınları severim

0|0
    0|0
    • böyle de olmalı sanırım bir kadın için.

• kölelik başka boyut amai dominant kadın iyidir.

• Tm işte kadın dominant olunca erkeğe hükmedicek her dediğini yaptırıcak köpeği gibi

• Humanities daha iyi bence

0|0
    0|0
  • Saçma

0|0
    0|0
  • Feminist kızlari severim hepsi verici

0|1
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 8

• feminizmin tanımına bakarsak
    "kadının siyasal ve toplumsal haklar bakımından erkekle eşit olması gerektiğini öne süren ve bunu gerçekleştirmeye çalışan akım"
    anlaşılan feminizm sadece siyasal ve toplumsal haklar bakımından eşitliği savunuyor. ben eşitliği 2 konuya sığdırmam. benim için kadın erkek tamamen eşittir.

0|0
    0|0
  • Feminizmi araştırmadan konuşanları sevmiyorum savunmaya kalkınca gerçek anlamı ile toplum algısına göre oluşan anlam karmaşası yaşanıyor ve kaos çıkıyor.
    Bu tıpkı tdk nın toplum algısına göre kelimelere anlam yükleyip "kirli" kelimesini regl gören kadın olarak tanımlaması ile eşdeğer.

0|0
    0|0
  • Olması gereken bir şey

1|0
    0|0
  • Hayır feministliği sevmiyorum, her türlü ayrımcı düşünceye karşıyım bu da onlardan biri

0|0
    0|0
    • feminizm bir ayrımcılık mıdır bilemem, kadınla erkeğin eşit olduğunu vurgulamak adına ortaya atılmış ve kabul görmüş bir fikir. tabi uygulanan başka.

• saygı duyuyor, başarılar diliyorum :)

• Teşekkürler

• Sevmiyorum. Eşitlik adı altında ayrımcılık yapıyorlar.

0|0
    0|0
  • Her insan feminst olmalı bence.

0|0
    0|0
  • Erkeklere ölüm!

0|0
    0|0
  • Fenimizm faşistliktir net.

0|0
    0|0
Yükleniyor...