Neden çocuk istemeyenler anormal karşılanıyor?

bu sitede gördüm kız soru açtım çocuk sahibi olmadan evlilik olur mu diye herkes aşırı tepkiler vermiş hep?

neden bu kadar sertsiniz bu konuda herkes çocuk yapmak zorunda mı?

1|0
4|10

En İyi Erkek Görüşü

• Dini ve kültürel olarak yapışmış bir ön yargı, eğer o bazda bir evlilik hedefinde isen tamamen haklılar,
    Yok eğer ben çalışıp kendi kariyerimi de yurutup ev temizleme robot u olmayacağım dersen , bana bir bakıcı değil bir"eş" lazım dersen o zaman haksizlar

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Farklı olanı ötekileştiren bir toplumuz. Her konuda olduğu gibi bu konuda da dar düşünüyoruz.
    Eğer üreme sistemin sağlıklı ise sen de çoğunluk gibi üremek zorundasın, neyine senin kuralların dışına çıkmak !

Ben de bu konuda o şekilde düşünüyorum. Dünya git gide berbat bir hal alıyor. Bu kadar berbatlaşan bir dünya masum bir canı hak etmiyor bence. Yeterince insan popülasyonu var zaten, yenisini ekleyip onu da bu kadar pisliğin içinde yaşamaya mahkum etme hakkımın olduğunu düşünmüyorum..

Ha ilerde anne olmak istersem biyolojik anne babasını kaybetmiş bir çocuğu evlatlık edinebilirim, bu gayet mantıklı geliyor, ama asla yeni bir can meydana getirmicem.

4|2
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Kimse zorunlu degil

1|0
    0|0
  • dimi ya , istemiyorum abi çocuk gerçi ben evlenmekte istemiyorum :D

1|0
    0|0
  • Zorunlu değil.
    Ama çok var çocuk için baskı yapan erkek.

1|0
    0|0
  • bakamayacaksa yapmasin bence. yazik cocuklara.

1|0
    0|0
  • en az 3 çocuk istiyorum 2 kızım bir oğlum olsun istiyorum. evlilik ile olur evlilik olmadan olur bunu bilmem ama çocuk sahibi olmak süper bir duygudur.

0|0
    0|0
  • evlenmek cocuk yapmakdir kisaca.

0|0
    0|0
  • Cocuk sevmeyenin kalbi kurudur.

Cocuk sevilmezmi ya.

0|0
    0|0
  • Çocuk yapmayan , çocuk sevmeyen bir kadın ne eş olur ne hatun olur
    Ancak kadıncık olur

0|0
    0|0
  • valla sevgilim benden cok istiyor :D

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Herkesin cocuguna kimse karisamaz ayku

2|0
    0|0
  • Çünkü cahiller, çünkü insanların hayatlarına saygıları yok, çünkü hayatta tek amaçları ve bildikleri evlenip çocuk falan yapmak. peh

2|0
    0|0
  • Degil tabi ama evlilikte iki taraftan biri mutlaka cocuk ister

0|0
    0|0
Yükleniyor...