Açık kız vs kapalı kız?

Açık kız vs kapalı kız?

Bu iğrenç reklamlar genelde araplar tarafından yapılır açık kızın ustune sinekler ususmus kapali kiz tertemiz falan... acik kasar kapali melek anlayisi var bu cok yanlis bir algi 9 ay oncesine kadar bende aciktim ablam kardesim vs acik ve hepimizde namusa onem veririz bu giydigin ile degil yetistirilmen ile alakali. Tanidigim kapali insanlar icinde elletenler var acik kizlarin yapmadigi edepsizlikleri yapanlar var. Aciga taciz ederlermis kapali tacizden korunurmus vs bir kac ay once tacize ugramistim bunun aciklik ya da kapalilik ile ilgisi yok sapik zihniyet ile ilgisi var. Kapali olup her halti yiyen bir kiz sirf basi kapali diye gormezden gelinir ama acik yapinca hemen kasar denir. Aciginda kapalilinda edeplisi/edepsizi olur bu degerleri insanlarin giyinisi degil aile egitimi belirler.

5|5
6|27

En İyi Erkek Görüşü

• Örtünmek HZ. ALLAH ve Resulü Peygamber Efendimiz HZ. Muhammed (S. A. S.)'in Emridir.

Herkes Kendi Amelinden Sorumludur.

Biri Başı Kapalı, Diğeri Başı Açık Olan 2 İnsanın Aralarında Dağlar Kadar Fark Olabileceği Gibi, Aynı Düzlemde de Olabilirler.

Başı Kapalı Olan Kız Anasından Kaplı Olarak Çıkmadı ki?

1|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 26

• ''MUhammed kadınlarına söyle, karşılarındakilerde şehvet hissi uyandıracak göğüs uçlarını örtsünler ve ziynetlerini saklasınlar.''Buı ayetin tam tercümesi ama Yahudilerin adeti şekline sokulmuş durumda.. Kalbi temiz olmadıktan sonra neresini örterse örtsün hiç faydası yok.

2|1
    0|0
  • Kesinlikle çok doğru. Ama bir şey eklemek istiyorum. Açık kız öpüştüğünde normal gören zihniyetin kapalı öpüştüğünde eliyle koluyla bacağıyla diliyle orayı işaret edenlerde aynı zihniyetin yqvşaklarıdır. onlaeda genelde arap değil batı dünyasında mevxuttur. Söylediklerine katılıyorum öyle insanlar tanıyorum ki özellikle kapalı kadınlardan tabrik oluyorlar. Dekolteliye dönüp bakmazlar kadının tenini göremeyeceksin neredeyse abi şuna baksan kimbilir içinde ne cevherler var gibisinden sözler sarfederler. Zaten günümüzde kapanan zihniyetin çoğu aile baskısı ya da aileden gelmw gelenek diye kapanıyor dini için Allah ı için değil. bir allah için birşeyler yapıp insanların desteğini bekleriz onlar aileleri istediği için kapanıprabbim senin için kapandım derler. Zihniyet ekaik bunlar yüzünden de sıkıntı yaşayan kesim maalesef çoğunlukta

2|0
    0|0
  • 2|1
    0|0
    • Oha anasini

• Bunlar paralel hocam. :) Sonuçta ülkede kuş düşse. Bakın paralel kalbini durdurdu diyorlar :) Bunlar hakkında bir yorumda vardı. Bunları bilerek yapıyorlar falan diye :) :) :) Gülmüştüm baya

• O sinekler kendileri, açık kızların peşini bırakmayanlar da zaten bu kendini namuslu zannedenler. Araplar namussuzdur kendi ülkelerinden çıkıp avrupaya felan gittiler mi paraları ile oranın kızlarını yedirir içirir sonra sevişirler. Parasız olanlar da diskolarda kızları taciz ederler.

4|0
    0|0
  • Aile eğitimi, Kitap okumak, Düşünmek ve Okul eğitimi. Ne yazık ki insanlarımızın çoğu cahil. En kısa örneği Osmanlıyı geri istemeleri. En büyük kanıtı budur. Her açık/kapalı kötü gibi bir genelleme yapılmaz. Herkesin kendi vicdanı tabi ki kapalı olan insanların dine inandığına göre biraz daha dikkatlı olması gerekli ve böyle işler yapıcaklarsa o güzelim başörtüsünü çıkarmaları gerekli. Dinimiz kirlenmesin. Din-Dinsiz ayrımıda olmaz. O kadar ateist var. Müslümanlardan daha çok insanlara değer verip, daha insanlar. Bu yüzden genelleme kötüdür. Zihniyet kötü bir kere. Yazık bu ülkeye balık baştan kokar. Anayasamızı yapan insana ayyaş diyen bir yönetim varken. Bu olayların olması hiç şaşırtıcı olmuyor.

2|0
    0|0
  • Son derece haklisin ne kapalilar var ne aciklar var herkese saygili olunmali benim sulalemdede acik kapali hepsi var bu namus gostergesi degil icinden gelmedikten sonra pek bir ise yaramiyor bu yobaz dusunceden kurtulunmali kız gibi kız olsun kapali acik farketmiyo bnde oyle ne kapalilar gordum..

1|0
    0|0
  • Ateist biri olarak senin gibi aklı başında kapalı kızları seviyorum..

Objektif bakabiliyorsun çevrene, olaylara.. Saçma sapan yorum atan asalaklar türemiş yine..

2|0
    0|0
  • İyi de burada hangisi daha temiz dememiş ki. Bak sinekler üşüşmüş. Şimdi dekolte giyen bir kadına mı üşüşürler, yoksa Allah için kapanan kadına mı? Abazanların salyası kime akar?

Namus, temizlik elbette bunlarla ölçülemez.

2|0
    0|0
    • Al iste mini etek giymis o yuzden tecavuz ettiler diyen zihniyet gibi bir gorus paylasmissin ne alakasi var ya tacize ugradim diyorum ! Sapiklar acik ya da kapali diye ayiriyor mu saniyosun ya... Şu sacmalayan hallerinize bitiyorum.

• Off Allahımm Peygamber sabrı ihsan eyle bana.
      Ben teşekkür ederim, haklısın.

• 😂😂😂😂 amiin

• Tabiki açık ya da kapalı olmakla namusun ilgisi yoktur. Bazı kızlar çevresi, ailesi ya da sevgilisi için kapanıyo mesela. Ama biz ne diyoruz kul için yapılmamalı bu. İbadetler nasıl Hz. Allah için yapılıyorsa buda onun rızası içindir. İçinden gelerek olmalı. İçinden gelmeden kapanınca ne oluyo? İşte böyle kötü şeyler yapıp kapalı kızların adını da kötüye çıkaranlar oluyo. Yani özetle dış görünüşe bakarak kimseyi yargılamayın içini bilin ona göre konuşun.

1|0
    0|0
  • Açık olup da en ufak bir şakada bile kıpkırmızı olan, tertemiz, inançlı bir arkadaşım da vardı. Başı kapalı olup ağzı her tür söze açık olan arkadaşım da. Yani baş örtüsü tek başına kıstas asla olamaz. Namaz bile tek başına kriter değildir. Mesela; şu adam 5 vakit namaz kılıyor öyleyse iyidir; bu namazlarını aksatıyor öyleyse kötüdür diyemediğimiz gibi. İnanç ve saflık, önce insanın kalbinde başlar. Namazla, baş örtüsüyle, ibadetle tamamlanır.

1|0
    0|0
  • Emin ol bu zamanda açık olan kızlar yani tesettürlü olmayan kızlar tesettürlü olanlarlardan bile daha kapalı. Bu gün gördüm kızın başında eşarp var ama yirtmacli etek giymis dizine kadar belli. Kapalı kiza bakıyorum uzun etek bir sandalet. Üst kısmı ne dekolte ne transparan ama kapalilar öyle değil bu hallerine acıyorum.

1|0
    0|0
  • Araplar ne ki onların söylediği şeye önem veriyorsun dünyadaki en sapık ülkelerden birtanesidir araplar bak zenginlerine hep yabancı ünlü bayanlar için para karşılığında ses talep ederler

1|0
    0|0
  • Sen zaten detayda herseyi yazmissin onun uzerine daha ne deyim ki. Ne aciklar gordum namusundan taviz vermez ne kapalilar gorduk selam verikten yarim saat sonra veren :/

1|0
    0|0
  • Tam bir saçmalık

1|0
    0|0
  • Kimi kapalılar var sinekler bile konmaya utanır
    Kimi açıklar var o çarşaftan türbandan daha çok örtünmüş...

Olay örtü değil delikanlılığa bakar birazda...

1|1
    0|0
  • bakın.. anlayın.. kapalı kızların hepsi sanki dini içinmi kapanmış..

1|0
    0|0
  • cok dogru her sakallıyı hoca her tesetturluyu tam dindar sanmamak gerek

1|0
    0|0
  • İnsanıni içinde olacaki içinde gerisi hikaya

1|0
    0|0
    • İnsanın içinde olduktan sonra gerisinin önemi yok zaten kapalı açık farketmez ama şu zamanda kapali lar daha fena gibi geliyor bana. Kapandiysan bunlara karsi gelmen lazım çoğu kapanmanin anlamını bilmeden kapanmış ailesi zorlamış falan filan

• Ahlaklı kız

1|0
    0|0
  • şimdiki kapalılara bakınca açıklardan daha seksiler. yani istediğin kadar açıl çıplak gez o kapalılar kadar seksi olamazsın

0|0
    0|0
  • Tabikide kapali. Markete gitttkgini farz et acikta satilan urunumj alirsin yoksa kapaliyi mi

0|0
    0|0
  • hayırlısı be gülüm

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • nedense kapalı fobım var

1|0
    0|0
  • Aynen senin kapanması boş yani

0|0
    0|0
  • Tabiki de senin Gibide kapalı olmasın 1 kilo boya sürmesin 😀😁😁

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Bu reklamlar bence dinini tam yaşayan kapalı kızlar ve ciddi anlamda kaşar yaftası koyduğumuz kızlara yönelik ya da ben fazla iyimser bakıyorum bilemedim

1|0
    0|0
  • İçiyle dışı bir olmalı insanın gerisi sadece kandırmaca oluyor

4|0
    0|0
  • Soru bunun neresinde anlayamadım. Sadece içini dokmussun ama bu yazdığın şeylerin şu anda gunumuzde herkes farkında yani açıklık kapalılık meselesi olmadığını herkes biliyor aksini idda eden cikmaz heralde burda

1|0
    0|0
    • Açık kız vs kapalı kız soruydu digeride detay. Yorumlara bakarsan acik urun kapali urun muhabbeti yapan var... malesef

• Yalnız bu soru olmamış bence olarak yazabilirdin ayrıca haklısın yazdıklarında

1|0
    0|0
  • Iste ennnnnnnn sinir oldugum konuya deginmissin bravo

1|0
    0|0
Yükleniyor...