''Davul bile dengi dengine'' midir sizce?

''Davul bile dengi dengine'' midir sizce ?
Her anlamda eşit mi olmak lazım birlikte olmak için?

Güncellemeler:
...

0|0
19|25

En İyi Erkek Görüşü

• Yazarım derdimi kendime
    Kaderin benle bu derdi ne?
    Fakir yar olmuyor zengine
    Diyo davul bile dengi dengine

2|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Bence evet. Gerçi, eşit değil de yakın diyelim. O da mühim konularda.

Sizin için çok önemli bir konuda siz 8 skalasında iken, karşı taraf 3 skalasında ise bu problemdir. Sonuçta ilişkilerin sürmesinde en önemli şey uyumdur, aşk değil. Bu fark arttıkça ilişkiyi yaşayanlar da eninde sonunda dışarı açılır diye düşünüyorum.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 24

• Birlikte olmak için belirli kriterler belirleyenler var bunlarla hiç ilgilenmeyenler de var. Eşit olması gerektiğini düşünenler olduğu gibi aksini iddia edenler de bulunmakta, ben ise sadece aşık olmak gerektiğini düşünüyorum belki aşkın ömrü vardır ama o da yerini kocaman bir sevgiye bırakır. Aşk hiç bir kriter düşünmez, nedeni yoktur, tamam odur işte ondan başkası olmaz, olmayacaktır. (Yıl 2016)

2|0
    0|0
  • "Eşler birbirine küfüv (denk) olmalı..
    Bu denklik ise en mühimmi diyanet noktasındadır.."
    (Bediüzzaman Said Nursi)

#Vesselam

2|0
    0|0
  • Zıt kutuplar birbirini çekiyor yalanına inanmıyorum, yok şöyle olsada evlenirim felan boş iş :)

Davul bile dengi dengine kimseyi kandırmayalım

1|0
    0|0
  • Ben eşitlikten yanayım

1|0
    0|0
  • İki kibrit ucu bir birine değer ise ateş büyür lakin barut kibritin ucuna değer ise o ateş, alev olur büyür ve patlar. Bizimkisi de böyle bir aşk hikayesi

1|0
    0|0
  • Davuldan davul ile ses getiremezsin bu hayatta. Farklılıklarla bir bütün olmalıyız. Bir çok şeyde denk olmak gerekir ama her şey de değil.

1|0
    0|0
  • Aynen, katılıyorum.

1|0
    0|0
  • Kesinlikle hayir bence sevgi uyumsuzluktur didismedir :)

1|0
    0|0
  • Her durumda geçerli olduğunu sanmıyorum bu denklik işinin. Tamam küfüv diye bişiy var hak veriyorum da hani her zaman böyle midir? Bence değil.

1|0
    0|0
  • evet öyle davul bile dengi dengine ; ben bunu çok ağır bir şekilde 13 yaşımda öğrendim

1|0
    0|0
  • yani evet

1|0
    0|0
  • Bılsen nasıl sevdım senı
    Şimdi o parmakların , başka parmakların arasına denk gelmez ki !!!

1|0
    0|0
  • Fakir yar olmuyor zengine Asdf Bu aralar bu şarkıyı duymaktan harbi illet geldi.

1|0
    0|0
  • tencere kapak misali olmali

1|1
    0|0
  • esitligin ne yonden olduguna gore degisir...

1|0
    0|0
  • İlla değil. Ama çok fark olursa anlayamazsınız birbirinizi.

1|0
    0|0
  • hayır, sadece olgun davranmayı öğrenmiş kişiler başarılı bir ilişki yürütebiliyor.

2|0
    0|0
  • kesinliklr oyle. olmali

1|0
    0|0
  • Bu söz maddiyat için söylenmiş , zengin aileler fakir gelin , damat istemezler.

1|0
    0|0
  • Sanirim oyle...

1|0
    0|0
  • Dengi dengine

1|0
    0|0
  • günah benim suç benim
    şarkısını dinleyip gelmiş

1|0
    0|0
  • Davulun yanında zurna olması gerektiğini düşünüyorum ama sizden bir cacık olmaz

1|0
    0|0
  • katılmıyorum

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 18

• bazı konularda eşit bazı konularda değişik... ama genel itibaritle etik siyasi ve ahlaki fikirlerinin birbirleriyle paralel olması gerekiyor çiftlerin.

1|0
    0|0
  • Evet

1|0
    0|0
  • Evet oyledir

1|0
    0|0
  • Hayir gonul bu nereye konacsgi belli olmaz. Ama ben benden cok farkli fikirlere sahip olan birini istemem mesala. Din ve ideoloji konusu ozellikle

1|0
    0|0
  • kesinlike öyle olmalıdır bir taraf bir tarafı hor görebilir hor görmesede öbür tarafta aşağılık kompleksi olabilir

1|0
    0|0
  • Bilemem. Esler bir birini tamamlayici olmalidir da derler. Birinin eksigini oburu kapatmali. Ama cok fark olmamali tabi 😊

1|0
    0|0
  • Bazen birbirinizin eksiklerini kendi fazlalıklarınızla tamamlamaktır aşk. Eşit olmak zorunluluk değildir.

1|0
    0|0
  • Kesinlikle.. Herşeyin bir dengi var.

1|0
    0|0
  • Tabi ki yani.

1|0
    0|0
  • Aynen öyle, davul bile dengi dengine 😏

1|0
    0|0
  • Karikatür çok komik

1|0
    0|0
  • Öyle

1|0
    0|0
  • Evet mutlaka ya da yakın

1|0
    0|0
  • Fakir yar olmuyor zengine
    Diyr davul bile dengi dengine ))

1|0
    0|0
  • öyle

1|0
    0|0
  • Kimse eşit değildir ki

1|0
    0|0
  • Karikaturu okuduk ve kustum

1|0
    0|0
  • Denk mi bilmem
    Bizim akraba ortaokul mezunu bir kadrolu ogretmenle evlendi kiz zengin degil denk mi bazilarinda sans var
    Bizim burda kiz uni okuduysa atanamadiysa kalkipda tahsilsiz adam istiyor tip yakisiklulikda yokkiz kabul etmedi ama burda denklik var mı
    Kader kismet diyeli. m sans

1|0
    0|0
Yükleniyor...