Öğretmen maaşını beğenmeyenler neyin kafasını yaşıyor?

Öğretmen maaşı 3100 tl oldu halen beğenmiyorlar. Hakettikleri en fazla 2500 tl bence. Yazın net 2 ay tatil. Yıl ortası net 10 gün tatil. Bayramları tatil. Nöbetleri yok. Eğer kadınsa hamile olsa 6 ay tatil. Bide bizim lisedeki hocalar gibi hafta sonu özel ders veriyorsa ayda 300-500 de ordan gelse beleşe yaşıyorlar resmen. Daha nesini beğenmiyorlar?

1|0
18|9

En İyi Kız Görüşü

• Ulan beni söyletmeyin. Siz de ygs lysden yiyorsa eğitim fakültesisi kazanacak bir bölüm kazanın bitirin kpssyi kazanın gelin her sınıfta 20 30 öğrenciyle uğraşın 2.500 lira maaş alın küfür bu küfür. Zekanız bir eğitim fakültesi kazanmaya yetmiyorsa cır cır ötmeyeceksiniz. Ayrıca o tatil öğretmenler için değil öğrenciler için bunu o kafanıza bir sokun. 3100 lira maaş dediğin de en yüksek maaş. Kıskanmamayı öğrenin, yiyorsa siz de kazanın siz de o maaşı alın. Liseden çıkan hemşireler 2.500 3.000 alıyor onlara kimse ses çıkarmıyor, herkes öğretmenlere yüklensin ancak. Niye ne yaptılar size, sizin evde zaptedemediğiniz çocuklarınızı hizaya getiriyor diye mi bunlar.
    Herkes hak ettiğini bulsun inşallah fazla şwy demeye gerek yok.

1|0
    0|0
    • Haklısın canim 👍👍

• Amin :)

• Sen bir de kopmuş kol bacak topla, hasta yakınlarıyla uğraş. Sonra gelip biri dayağı gözünün üzerine indirsin. Eğitim fakültesi kazanmakta ne var 350 Alsan yerleşiyorsun. Senin bahsettiğin öğretmenlik eskidendi.

En İyi Erkek Görüşü

• Kardeşim hayatında kaç defa kendi başına yaşadın bak babamısın demiyorum ben tek başıma öğrenciyim ayda 1.500 lira gidiyor bu adamın çocuğunun giyimi yemesi içmesi tokluk sınırı 4000tl diye açıklandı 5 kişilik aile için hadi 6 ay önceki hesabı al 3500 de bu adam ayda 2 kilo et almıyorda 500gr alıyor anlatabildim mi arabası var ama benzin koyup gezemiyor sosyal hayatına para kalmıyor karın tokluğuna çalışıyor hayatını yaşamak isterse borçlanmak zorunda kalıyor kuzenim kalorifer tesisatçısı 3.000euro alıyor bilmem anlatabildim mi ha ben olsam beden eğitimi hocası müzik falan o az olan derslerin hocalarının maaşını 2.500tlye düşürürüm çünkü hepsi ek iş yerleri var zamanları bol olduğu için mat gibi çok yoğun ve kpssde yüksek yapmak zorunda kalan hocaların maaşını 4.000tl yaparım adaleti sağlarım bukadar basit

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 17

• Diğer ülkelerle kıyaslanıyor herhalde. Malum dünyadaki medeni ülkelerde öğretmenler büyük değer görür. ''Bundan öğretmen olmaz, gitsin mühendis olsun'' yaklaşımında ülkeler var. Öğretmenin, cidden öğretebilmesi için iyi maaş alması lazım ki sosyal faaliyeti olsun, kendini geliştirsin, okusun öğrensin.

Ha, ama Türkiye'deki öğretmen profili bu değil. Çoğunun haklarından fazla aldığı bir gerçek. Yetiştirdikleri profiller ortada, içler acısı. Türkiye'deki öğretmen fazla bile alıyor ama normal şartlarda öğretmen maaşı yüksek olmalıdır. Zira öğretmen dediğin o öğrenciyi iyi eğitemezse, ileride de maalesef o kimseden bir halt olmuyor.

0|0
    0|0
  • Benim de anlayamadığım bir durum. Sabah 8:30 öğlen en geç 14:00 da işleri bitiyor ve evlerine gidiyorlar. Bir hemşire 1 ay boyunca sabahtan akşama kadar çalışıyor, günlerce acilde yoğun bakımda nöbet tutuyor ve öğretmenlerle aynı maaşı alıyor hatta daha bile az alıyor. Oldukça komik.

0|0
    0|0
  • hak ettikleri maaş 2500 falan değil o kadr da abartma milletvekillerinin parasıyla kıyaslanınca hakettiğinden çok parayı alan kişilerin öğretmenler olduğunu düşünmüyorum

2|1
    0|0
  • ya açgözlü köpekler çoğu (şimdiden söyliyim yazdıklarım tamamen benim karşılaştığım tipler. hakkıyla işini yapana helali hoş olsun. gelip de bir örtmen çocuu atarlanmasın şimdi hgdsfkfjsdgflk). okulun önü araba galerisi gibi, millet asgari ücretle geçinmeye çalışırken bunlar kitaptan baka baka iki şey söylüyolar, ellerinde çayları kahveleri, zaten her şeye atarlanıp bize patlıyolar (stres topuyuz sanki anasını satim) bir de branş öğretmense hele, illa ki hafta içinde bir gün izin oluyo. oooh valla salla başını al maaşını

0|0
    0|0
  • ama onlar üniversite mezunu hemşireler ise lise mezunu madem hemşireler maaşlarını az buluorlar üniversite okusalardı kolaymı üniversite okumak çok saçma bir karşılaştırma

3|0
    0|0
    • Üniversite okumakla iş bitmiyor ki çevremden örnek veriyim adam 270 almış coğrafya bölümüne yerleşmiş. 270 ile de üniye yerleşebiliyor. Lise mezunu hemşirede dersen onlar sağlık meslek okuyanlar direk hemşire olabiliyor zaten üni eğitimini lisede almış oluyorlar ve işleri öğretmene göre çok ağır. Sağlık meslek okumayanlar yine 4 yıllık üni okuyup hemşire oluyor

• Tamam işte senin yaptığın işle hocaların yaptığı iş bir mi

• bu enayi öğretmenliği kolay bir meslek sanıyor. hergün 6 saat boyunca bağıra bağıra 3o ila 5o kişiye birşey anlatıp öğretmek kolay sanıyor.

• Evet ya hele bazı ögretmenler asla haketmiyor o maaşı dersleri boş geçirenerde var ama bazıları çok hakediyor

0|0
    0|0
  • Çok değil aslında.. Bir de hakkını verseler o maaşın..

0|0
    0|0
  • İnsan herzaman fazlasını ister, yetinmez ya o hesap.
    Aç gözlülükten başka birşey değil.

0|0
    0|0
  • Ülkemdeki öğretmenler istisnalar hariç gerek eğitimleri gerek bilgileri yetersiz olduğu için o maaşı hak etmiyorlar evet ama işini layığına göre yapan bir öğretmen olsa 5000 alması gerekir.

0|1
    0|0
  • Yeni öğretmen olanların vay haline. Doğnun ücra köyünden artık gelemiyorlar da. Doğudakilere az bile verilen paralar

0|0
    0|0
  • Haklısın

0|0
    0|0
  • İyi aliyorlar ben ce

0|0
    0|0
  • 3100 çok para mı?

1|0
    0|0
    • Onlara çok

• @1907ank iyi de o da iyi değil, zaten ülkede çok moda kötü olanı ornek gostermek. Su an bunu yapmaya hiç lüzum yoktu. Herkes iyi para kazansın kimse uç kuruşa köpek gibi çalışmasın.

• yok yok bu çalışsın buna müstehaq. akp nin davarı olduğu aşikar. tayyibin daşşanı sıvazlamakdan başka birşey bilmiyorlar. adamı peygamber ilan edecekler utanmasalar.

• Iyı ya bence

0|0
    0|0
  • Bence de 😠

0|0
    0|0
  • Off dimi hepsi sidikli remziyeler köle gibi çalış o maaşı al

0|0
    0|0
  • aynen bencede ya. Senin mesleğin ne

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• -öğretmenlık kadar zor bir meslek yok o cocuklarla bır sene boyunca ugrasmak beceri ister helekı sınıf ogretmenıysen
    -ogretmensen guzel gıyınmen kendıne bakman gerekir cunku ogretmensın toplumda her zaman kendıne bakman lazım bunlar para
    -birde atandıgın şehirdeki ev kiraları var bunlar para
    -eger yenı baslamıssan bılmedıgın bır sehırde otobus dolmus surunursun bunlar para
    -her zaman kıafetın duzgun olmalı-para
    -her işyerinde yemek verilir ama okulda verilmez başının çaresine bakarsın para
    ÖĞRETMENLİK ZOR MESLEK ARKADAŞLAR ONLAR OLMASA BURALARA KADAR KIMSE GELEMEZDI LUTFEN OGRETMENLERIMIZIN DEGERINI BILELIM

0|0
    0|0
  • Kanları bozuk

0|0
    0|0
  • oku sende öğretmen ol birader. öğretmenin polisin aldığı maaşı sorgulayacağına verdiğin verginin karşılığını siyasilerin maaşını makam arabalarını kutu kutu penselerini sorgula. öğretmen olmak kolay mı sanıyorsun sen insanın kafasında saç kalmıyor. millet bakmak istemediği bakarken zorlandıgı sıpalarını okula yolluyor okulda onlarla öğretmen ilgileniyor. birde en ufak bişey olsun öğretmeni şikayete geliyorlar.

0|0
    0|0
    • öğretmenlere çamur atma hakkın yok. sırf adamların izinleri çok diye kıskandığından mıdır bilmiyorum ama adamları karalamaya çalışıyorsun. sorgulayacaksan eğer öğretmenleri değil düzeni sorgula, ülkende adalet olsa zaten 1300 liraya çalışmazsın.
      günümüzde almanya liginin maçlarını izliyorsun adamlarda amacı olmayan ligi ortada bitireceği kesin iki kulubun maçını izliyoruz stad full, bizim kuluplere bakıyorsun rize gençler osmanlı kasımpasa vs stad boş. bunların sebebi ne düşündün mü sen hiç, hadi kalk maça gidelim sinemaya gidelim diyebilecek bir brey yok ülkede bunun sebebide ülkendeki adaletin eşitsizliğinden kaynaklanıyor.
      sana müstahak kardeşim sana 1300 de çok. sana 500 lira verip 15 saat çalıştırsalar da müstehaq.

• Lan veled arabayi bir ustaya goturuyon bir tekeri sokmeye 50 tl istiyo sizin gibi 3000 takoz egitmeye calisan bu insanlara 3000 carpi 50 tl maas lazim koca kafani calistir kpssden 90 alda atan bakiyim yiyosa

0|1
    0|0
    • sitede en sinir olduğum soruyu sormuş arkadaş. kolay sanıyor 2 ay tatil yaptı diye. bu adam lisede başarılı ünide başarılı sınavlarda başarılı olmak zorunda herşey bitti atandın bu sefer milletin veletleriyle uğraşmak hatta milletle uğraşmak zorunda bu öğretmenliği basit sanıyor.

• bunlara 1300 lira verip sabaha kadar çalıştıracaksın bunlara müstehak.

• @1907ank 1300 bile cok bunlara

• sanki hepsi alıyo devlete girene kadar zaten 30 olursun dershanelerde 1.7 veriolar beğenmiyosan çalısma dio adam mezun oldugun üni önemli değil

0|0
    0|0
  • Haklısın :)

0|0
    0|0
  • Doktorlara mühendislere özeniyorlar hep ondan bence

0|0
    0|0
  • Herkesin derdi başka

0|0
    0|0
Yükleniyor...