Ne yapmalı? Ne etmeli Siz söyleyin?

Bugüne dek çok hatalar yapmış ama hatalarını telafi etmeye çalışan tövbekar biri diyelim.. ama yine nefsi ile basbasa kaldıkça hata yapmaya yöneliyor tekrar tövbe ediyor yani kısır döngü? bir türlü toparlayamadı düzgün tertemiz bir yaşam istiyor ama artık umudunu kaybetmek üzere?

Güncellemeler:
Yardım?

0|0
1|2

Erkekler Ne Diyor 2

• nefsi-i levvame derler buna, kendini bırakırsan tepe taklak gidersin amman dikkat

1|0
    0|0
    • Bırakmamaya çalışıyorum ama geçmişte yaptıklarımı düşündükçe de olur mu artık telafisi diyorum..

• telafisi olmaz diye de koyvermez insan kendini. hiç bir günah Allah'ın affediciliğinden büyük değildir.

• Haklısın çok sağol.

• kendine çeki düzen vermeli onu harama götüren yolları bir bir tesbit edip ona göre gereken tedbiri alması gerekir

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Keşke karşına dinine bağlı seni de uzaklaştıracak biri çıksa.. Ama onun ötesinde dinle haşır neşir olarak sakinleşebilirsin sanıyorum..

0|0
    0|0
    • Çıktı aslında ama yine kaybettim.. haklısın sanırım arastırmak okumak teslim olmak tamamen en iyisi olacak.

• Vardır her şeye çözüm. Allah daha fazla pişmanlık vermesin. Bak bu aylar mübarek, bol bol dua et , tövbe et. Râb affetsin hepimizi..

• Allah razı olsun. Amin.

Yükleniyor...