Öğretmeninin Öğrencisine Vurma Hakkı Var mıdır?

Öğretmeninin Öğrencisine Vurma Hakkı Var mıdır?
Bir Öğretmen Öğrencisini Dövmeli mi?

Günümüzde Öğrencilerin Birçoğunun Nasıl Birer Bir... Oldukları Malumdur. :D

Hatta ve Hatta Öğrencilerin Öğretmenlerini Dövdüğüde Malumdur.

Dayak Yiyen Öğrenci Kadar Öğretmenin Psikolojisi ve İçerisine Düştüğü Durum Ne Olacak?

Karşılıklı Olarak Dayağı Bırakmaları Lazım.

Benim Görüşüm Katı Disiplin Kuralları Gelmelidir.

Dayağa Karşıyım.

Dayak Öğrencinin Psikolojisini Olumsuz Etkiler, Kin, Nefret Duyguları Pekişir, Korkaklık Ön Plana Çıkabilir, Yine Korkusuzluk, Genel Olarak Olmasa da Alışkanlık.

Netice İtibariyle Okul ve Sosyal Yaşamı Muhakkak Zarar Görür, Zamanla Her Şeyden Korkar.

#SerKan1923

@AsenaKrgzz @KntszmLq @siray @Tugbu

@mehcab @Bakırköylüm @Hüzün_Kovan_Kuşu @нейтральны @kaptanpırays @KurabiYe @RdvnSbs @TheKerim54

• Evet.
    12% (4)27% (8)19% (12)Oy Ver
  • Hayır.
    85% (28)63% (19)75% (47)Oy Ver
  • Diğer (Belirtiniz)
    3% (1)10% (3)6% (4)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

4|2
15|15

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Bak kardeşim ben okul ortamında çok uzun yıllar bulundum. Bulundum derken geçmiş tarihten bahsetmiyorum hala bulunmaktayım. Sana gördüklerimi sayayım. Sınıfta çöp tenekesi olmasına rağmen istisnasız tüm sıraların altı leş gibi yiyecek atıklarıyla dolu. Tuvaletlerde sadece sigara içilmiyor özellikle şebeke tıkansın diye deliklerine sigara paketi atılıyor. Kapı pencere kapı kolu vs gibi demir başlara ögrenciler, kırılıp dokulecek eğlence aracı gözüyle bakıyorlar. Ögretmenler sınıfta ders anlatırken baş çavuşun eşeği kadar ciddiye alınmıyor ve ögrenciler adeta küçük kardeşleriyle konuşur gibi saygısızca ve hadsizce cümleler kuruyorlar. Hatta hocası ders anlatırken hocaya gtünü dönüp sıranın üstüne oturup sıra arkadaşına bir önceki gece izledigi p*rno filmi anlatan eşşekler bile gördüm. Ögretmenler ögrencinin bir saygısızlığını gördügünde haklı olarak ses tonlarını yükselttiginde sokak serserisiymişçesine terbiyesizce el kol hareketleri yaparak, sanki...

1|1
    0|0
    • Öğretmenin maaşını kendisi veriyormuşcasına emir kipiyle ''Çok konuşma len'' diyecek kadar zıvanadan çıkmış durumdalar. Daha kötüsü okul idaresi ögrenci ders alsın diye ne ceza verirse versin ögrencilerin dilinde hep aynı türkü''Boş ver len nasıl olsa sene sonunda bütün cezalar affediliyor'' Sırf bu zihniyete dayanarak ögrenci daha terbiyesiz daha saygısız daha arsız oluyor. Hemen hemen tüm ögrencilerde aynı ruh hali var. Sanki asyayı titretecek orduları varmış gibi canlarının her istedigini yapma hakkını kendilerinde görüyorlar. Ne gariptir ki aynı terbiyesiz ögrenci sabah okula gelirken belediyenin minibüsünde yapmıyor, veya minibüs şöförüne karşı olabildigince saygılı davranıyor. Çünkü yemek yiyip pisligini minibüsün içine atarsa ya da kaptan kendisini uyardığında ''Sen kim oluyorsun da bana bağırıyorsun'' dediginde kaptanın kendsini parçalayacağını çok iyi biliyor. En kötüsü çocuklar okullardan kaçıyorlar. Ancak bu kaçış normal bir kaçış degil şöyleki:...

• Bizimde okuldan kaçtığımız oldu ama biz kaçarken okulu kırıp arkadaşlarla eğlenmek için kaçardık ertesi günü de dayağımızı yiyip yerimize otururduk. Ancak günümüzde dayak olmamasına rağmen ögrenciler sanki okulda kendilerini işkenceden geçiriyorlarmışcasına kaçıyorlar. Belli ki iyiyi doğruyu ve güzel olanı dinlemek onlara işkence gibi geliyor. Okul dışına gidip sigara veya esrar içmek veya grup halinde gidip itle uğursuzla kavga etmek daha eğlenceli geliyor. Son olarak şunu söyleyeyim , adice bir suç işleyip''Mesela temizlikçinin çekpasını alıp sapını kız arkadaşının hötüne sokmaya çalıştığı için disiplinlik olan öğrenci'' köşeye sıkışınca tıpkı aşağılık insanların yaptığı gibi kurtulmak için hep ağızlarını insan haklarından açıp ''Bana bunu yapmaya hakkınız yok'' diye ağlarlar. Gerçekteyse hiç biri insan hakları bildirgesinin tek bir maddesini bile bilmezler. Bu şartlar altında sence dayak gereksiz bir eylem mi?

• Haklısınız.

Kızlar Ne Diyor 14

• Hayır annesi babası vurmuyor çocuğunu eğitim için okula emanet ediyor onlar nasıl vurabiliyor? Suç bu!

0|1
    0|0
  • Bir öğrenci olarak ögretmenlerin çogunu sıra dayağına cekmek istedigim dogrudur evet 😃 Şaka bir yana dayağa karşıyım ama haddini aşan öğretmenle cıvıklaşan bir öğrencinin kulağı çekilebilir fakat öğrenci karşılık verirse ona da niye karşılık verdin denemez 😃 #ÖğrenciBirliği

0|1
    0|0
  • Ben bir öğretmen adayıyım ve şiddete karşıyım. Belki anne babaları bile dokunmuyordur. Ben hiç vuramam tabii vatan haini bir öğrenci karşıma çıkmazsa. Fakat Japonya gibi ülkelerde dayak eğitim için gerekli olduğu savunuluyor. Öğrencileri başarıya götüren bir yöntem olarak görülüyor 😀

0|1
    0|0
  • https://youtu.be/yOBKh5st2s4
    Böyle öğrenciye ne yapılmalı? Bazıları hak ediyor cok üzgünüm eskiden öğretmene saygı vardı cekinme vardı şimdilerde hiçkimsenin kimseye tahammülü yok bunlar anne babasına da asi olanlar grubu...

0|2
    0|0
  • Hayir yani o kimde bize vurabiliyor. Baslatmasin. derdi neyse gider idareye soyler sikayetini. Kimsenin oyle bir hakki yok. Zamaninda cok yedim dayk. Ah simdiki aklim olsa varya onlarin ogretmenlik hayatina bile son verirdim. O kimki o kadar kucuk bir cocuga toplum icinde el kaldiriyor. Ogretmek egitmek dayaklami oluyormus. ee oyleyse bende ogretmen olayim. ogretmenligin hakkini vercekler bir zahmet.

0|1
    0|0
  • bir öğretmen adayı olarak söylüyorum stajyer öğretmeni öğrencim bana el kaldırdığı oldu ama benim ona şiddet uygulamayı bırak aklımdan bile geçiremem öyle bir şeyi bazı stajyerler çocukların kolunu sıkıyor cimdikliyor çok şımardıkları zaman ama benim şuana kadar 3 sınıfım 67 öğrencim oldu hiçbirine şiddet uygulamadım uygulamamda

0|1
    0|0
  • Tabiki öyle bir hakki yok. Ama sistem o kadar laçkalaştı ki. Dediğin gibi artk utanmasa veliler bile hocalari dövcek.

0|1
    0|0
  • Ne öğretmen
    Ne öğrenci
    Dovemez

0|1
    0|0
  • Hayır !

0|1
    0|0
  • Hayır.

0|1
    0|0
  • Her türlü şiddete karşıyım.

0|1
    0|0
  • Abartiya kacmadan vurur yoksa iflah olmazlar kusura bakmaynda o kdr cocukla ugrasmak kolay degil

1|1
    0|0
  • Tabiki hayır.

0|1
    0|0
  • Hayır yok ben daha birinci sinifa giderken okuldan soğuttu bu serefsiz öğretmenim beni hergün dövdü nerdeyse

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Biz okula başladığımızda ''Eti senin kemiği bizim''diye öğretmene teslim edildik.. Öğretmen dövdü dediğimizde bir de evde papara yerdik.. Yalnız öğretmen bir hafifi tokat atar veya avuç içlerine hafif darbeler ile cetvel vururdu.. İntikam duygusu ile incitmek ve yaralamak için değil.. Bu neden ile öğretmene saygı duyardık..

0|1
    0|0
  • Kesinlikte yoktur. Tabi öğretmenin kişisel hayatına, ailesine haksız yere ki haklı da olsa bunu yapamaz, argo kelime kullanması durumunda öğretmenin attığı dayağa hak veririm. Hatta o ellerin dert görmesin hocam derim. Onun dışında sınıfta işlediği bir kabahat üzerine dayak atılmamalı. Bazı öğretmenler de çok ufak bir hatada öğrenciye ''salak, canım, aptal'' gibi kelimeler de kullanıyor. Bir hata ile bir öğrenciye bu tür kelimeleri kullanmakta doğru değil. Sınıfta diğer arkadaşları var. Utanır. Gurur denen bir şey var sonuçta. Bunun yerine ağır disiplin güzel fikir. Ama disiplini artık takmıyorlar pek.

0|1
    0|0
  • Bizim lisede çocuğun biri derste bilerek osurmuştu ve tepki gösteren öğretmene de "oh rahatladim ya" filan demişti
    Ve hoca da onu disipline vermişti
    O gün hoca o çocuğu dovseydi eline sağlık derdim

0|1
    0|0
  • Zamanında yemediğim dayak kalmadı artık benim açımdan olup olmaması fark etmiyor lakin olmaması gerek sağlıklı bir kuşak açısından

0|1
    0|0
  • Dayak olmaz. Okulun kuralları vardır bunun içinde dayak yoktut. Öğrenci öğretmene saldırdıysa da artık bu konu okulu aşar ve mahkemede görüşürler.

0|1
    0|0
  • Samimiyet ve sevgi olsun dayak zaten olmaz okulda...

0|1
    0|0
  • ögrenci mal olursa hoca her şeyi yapar . bana vurcak hocayı ambulansla cıkartırlar okuldan ..

0|1
    0|0
  • Çetrefilli bir konu ama sağlam eğitimci sözleriyle yola getirir

0|1
    0|0
    • Gelmez Birkaç Gün Önce Şahit Oldum Zor Tuttum Ağzını Burnunu Kırmamak İçin Çocuğun..

• Öğrencinin Darp Edilmesine Karşıyım Ama Öğrencinin Darp Etmesinede..

• Sorun işte akla darp gelmesi.
      Öfkeli bir toplum olduk

• Dayak şart abi 😀

0|1
    0|0
  • öğranci piçin tekiyse vurulur. ama ayda yılda bir şımarıyosa vuran ögretmene vurmak sevap sayılıyor aedwwqd

0|1
    0|0
  • vurmadan akıllanmıyan öğrencıler var vurucaksınkı zamanı geldıgınde serseri olmasın her köşe başı serseri Şu an bundan cok rahatsızım

0|1
    0|0
  • hiçbir şekilde eğitmen öğrenciye şiddet uygulayamaz

0|1
    0|0
  • Hayır. Çok net.

0|1
    0|0
  • yoktur.

0|1
    0|0
Yükleniyor...