Açık giyenlere tecavüz edilebilir oda açık giyinmeseymiş diyenler?

Kuranda açık giyinene tecavüz edilebilir mi yazıyor? Inandiginiz din, O kız kapalı olmadığı için tecavüz etme hakkını size veriyor mu?

0|0
14|26

En İyi Erkek Görüşü

• Açana bakarım şahsen ama bunu fziki eyleme dönüştürmek insanlık dışıdır.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Hayır ancak bunların şöyle düşünceleri var, "bir kadın açıksa aranıyordur, zaten bakire değildir, insanları tahrik etmek için böyke giyiniyorlar". Kurbanı suçlamak kolay geliyor, plastik ördeğin, erkek kedinin, küçük çocuklar nasıl tahrik ediyor peki? Bu ülkede gayet kapalı kızlar da tacize tecavüze maruz kalıyor. Bu sapık beyinliler her zaman bir bahane bulur, açıksa tahrik olur kapalıysa gizemli bulur yine tahrik olur. Olay kadını tamamen cinsel obje olarak görmek, çoğu din de malesef bunu destekliyor. Kadına nasıl bakacağını bilmeyen erkek çarşafın altından görünen ayak bileğinden dahi tahrik olur.

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 25

• Hayır yok öyle birşey.

1|0
    0|0
  • bu lafı diyenleri neden sadece inananlar olarak irdeliyorsun ki ayrıca neden kutsal bir dinin kitabının adına ithamda bulunuyorsun onların dediği terbiyesizlik ama senin bu şekilde eleştirin ise çok büyük bir ayıp
    tecavüz her açıdan kabul edilemez bir durumdur açık olması sadece kapalı olması fark etmez
    bazen bunu yapan kadar maruz kalanda da suistimaller ve hatalar olabilmektedir. her zaman günahı tek tarafa yüklemek yanlış olur
    kesinlikle olması normal demiyorum hiçbir zaman tasvip etmedim ama günümüzde ahlaki değerler o kadar düştüki cinsiyet yaş ırk tanımadan herkesin bu konuda özverili ve dikkatli olması gerekir

0|0
    0|0
  • İslamda tecavüzün cezası idamdır. Açık veya kapalı bir kadının namusuna zorla sahip olmak tecavüz etmek haramdır çok büyük günahtır. Bunu yapan kişi aynı zamanda kul hakkınada girer.

1|0
    0|0
  • o düşünceyi savunanları töbe töbe bakmasın oda nefsine hakim olsun o kuranda var nefsini terbiye et diye hesabınıda soracak Allah.

1|0
    0|0
  • Umarım bunu hepiniz okursunuz çünkü geri zekalisiniz, çünkü anlamıyoyorsunuz.

Açık giyene tecavüz hak diye bir şey yok. Ülke erkeklerinin geneli abaza ister istemez tacize tecavüze uğrarsın. Bunun için erkekleri düzeltmenin bir imkanı yok, kendini korumak için edepli giyin deniyor sana. Tecavüzcü, tacizci zaten psiklolojisi bozuk yaratıklar, senin özgür kadın imajına saygı duymasını beklemen aptallık.
    Bu sadece açık giyinmeylede alakalı değil , aklına çarşafa gitmemi istiyor diye bir düşünce gelmesin. Olasılıkları göz önünde bulundur , kendi hayatını riske atma. Türkiye en az Afrikanın vahşi ormanları kadar tehlikeli.

Örnekle anlatıyım Afrika ormanlarında ben özgürüm diye elinde çiçek kırmızı başlıklı kız gibi gezersen , aslan - kaplan bir şeye yem olursun.
    Türkiye toplumu henüz avrupa i yaşama hazır değil, dayatırsan zararını sen görürsün.

0|0
    0|0
  • Üstünde hiç bir şey olmasa bile tacizde bulunmanı haklı kılmaz

3|0
    0|0
  • açık giyineneler yasadıgı ülkenin konumuna göre giyinip önlemlerinide alsınlar . tecavuz edenlerin açık ya da kapalı giyime baktıgınıda dusunmuyorum . kızlar biinçlenmeli kendini koruma konusunda . ve burda muslumanlar var diye tecavuzculerin onlardan cıkması normal bu inançlada bagdastırılamaz

0|0
    0|0
  • Diyenlerr akil tutulmasi yasiyor

1|0
    0|0
  • haklı olamazlar şunuda belirtmek isterim açık giyende düşündürüyor neden giydiği sonuçta tahrik etme diye bişey var her tahrik olanda tecavüz etme hakkına sahip değil ama onunda kimseyi tahrik etmeye hakkı yok diye düşünüyorum bunu yapanlarda zaten katil potansiyeli olan insanlar açık giyinmiş görmesi bahane dünyada hiç açık giyinmeyen olsaydı bu tecavüzler elbet yine olacaktı

0|0
    0|0
  • herkesin kendi hayatı saygı duymak gerekir..

0|0
    0|0
    • Tecavüze uğrayana iyi olmuş diyenlere saygım olamaz benim

• şiddete karşı savaş açın. Şiddet yanlılarını kurşunlayın..

• Saçma sapan konuşma ya! Bu yaklaşımları gösteren şerefsizler yüzünden dine niye bu eleştiri? Veya biz diğer erkeklere ne bu önyargı? Gereksizsin.

0|0
    0|0
  • Bu sözü söyleyenleri tecavüz ediyor gibi yansıtıyorsun. Evet bu ahlak ile alakalı bir şey, katılıyorum. Ancak senin gibilerin tecavüz ettiğini unutma.

0|0
    0|0
  • hayır ama nasıl bir toplumda yaşadığımızı herkes biliyor o kadar cesur giyinenler her türlü sonuca hazır olmalı

0|0
    0|0
    • Neden Türkiye peki? Avrupada kızlar istediği gibi açılıp sacilirken neden bu vakalar yaşanmıyor?

• Dediğime cevap değil hic bir Avrupalı acik giyinenlzre dönüp bakmazlar bakanlar genelde araptir sürekli denk geliyorum laf atanlarda hep araptir neden muslumanlardan cikiyor bu tur şeyler?

• Aga şöyle bir şey etrafında çarşaflı hiç kimseye tecavüz etmezler genellikle tecavüz edinlenler vücut hatları belirgin şekilde gezenlerdir Bence bir kadın bu şekilde giyinirse karşısındaki erkeği taciz etmiş olur erkeğin duyguları daha farklıdır yani Kuranı katma bak ayar etme adamı

0|0
    0|0
  • Siz nerenizle okuyorsunuz anlıyorsunuz.

0|0
    0|0
  • Ne alaka Kuran anlamadım?

0|0
    0|0
  • Öyle birşey yok.

0|0
    0|0
  • Istwr hic bise giymesin bikinesiyke gezsin tecavuz olmaz isteyen istedigini giyer karisamaz kimse ama istekli olursa iki taraf bu sefer baska

0|0
    0|0
  • Yok öyle bişi gotunuzden ayet hadis uydurmayın :)

0|0
    0|0
    • Bende var mı diye merak ettim Hayır tecavüzculeri birçok insanimiz haklı buluyorda

• Müslümanlığı Nasıl kendimize göre yorumlasak derdindeler herkes imanlı olcak die bir kaide yok

• Beyinsz mhluktlar

0|0
    0|0
  • Sende de iyi mal vardır ha :D

0|0
    0|0
  • Bunu islama niye bagliyosun. Sadece muslumanlarmi tecavuz ediyo

0|0
    0|0
    • Ben tecavüz edip tecavuzcuyu haklı bulan yobaza seslendim bir nevi.
      Sadece müslümanlar tecavüz ediyor gibi bir cümle kullanmadim tekrar okursan anlarsın.

• Kuran diyosun. Kuran muslumanlar icindir. Dinsiz olupta tecavuz edenlerde var. Seninki islama saldiri. Paylasimini bir daha oku istersen

• Öyle bişey olmaz safsata düşünceler bunlar Hak dini islam kadına değerin en büyüğünü bahşetmiştir

0|0
    0|0
  • Ne saçmalıyon sen

0|0
    0|0
  • metro turizim :Dd:DASdasasdsa

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• Kızsa açık giyinenleri yediremeyen,
    erkekse tecavüzcü adayı bir varlıktır.

1|0
    0|0
  • böyle düşünenlere edecek hakaret bulamııyorum

1|0
    0|0
  • Herkes bildiğini okuyor. Kimsenin düşüncesi değişmiyor. O yüzden diyecek bir şey bulamıyorum

1|0
    0|0
  • Bunu nereden çıkardın, öyle şey yazar mı hiç haşa. Ben kapalıyım ama tacize uğruyorum yinede. Kafalar boş olunca sen ne kadar örtünsen kapansan da boş insan yine boş. Alakası yok.

1|0
    0|0
  • Erkeklerin akli bel altindaysa kiz napsin

1|0
    0|0
  • Çıldırıyorum abi çıldırıyorum

1|0
    0|0
  • Bunlar uçkurlarına sahip çıkamayan insan müsveddeleri :/

1|0
    0|0
  • onlar mallar

1|0
    0|0
  • Kim kime tecavuz etmis anlamadim

0|1
    0|0
  • tecavüz adayı pisliklerdir

1|0
    0|0
  • Yobaz hoşgorusuz tiplere laf anlatamazsin boşuna yorulma

1|0
    0|0
  • Dini doğru anlayin İslam mantik dinidir , senin dediğin olayla bir alakasi yok

0|0
    0|0
  • Açık giymeyin yaziyor kanka, hem ayrıca bu durum her yerde var bize öz bir eylem değil kadinlar olarak yapmamiz gereken tek sey kendimizi savunmak icin kaslar yapip erkekleri dovmeliyiz

0|0
    0|0
Yükleniyor...