Yalan söyleyememek hakkında ne düşünüyorsunuz?

Yalan söyleyememek bir eksiklik ve yeteneksizlik mi yoksa cesaret mi?

2|0
19|14

En İyi Kız Görüşü

• Yalan söyleyememek bir eksiklik değildir. Bence cesaretin simgesidir. Ama insan yalan söylüyorsa ve herkes de inanıyorsa o kişinin de hakkını yememek lazım. İyi oyuncuymuş derim.

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Fena söylerim istesem ama ihtiyacım yok

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 18

• Eksiklik değil. Söyleme gereği duymadıysa ya da doğruyu söyleyecek kadar cesaretliyse yalana başvurmamıştır. Ama inandırdığı taktirde söyleyebilmek zeka belirtisidir. Tabi bu söyleyemeyenleri aptal yapmaz.

2|1
    0|0
  • Yalan söyle-YE-memek eksikliktir, beceriksizliktir. Baksana, yapamamak demiş orada. Hani dünden razı da yapamıyor yazık...

Yalan söylememek ise cesaret olabilir.

0|0
    0|0
  • Yalan soyledigimde unutuyorum
    Sonra pot kiriyorum filan
    Toparlamak icin tekrar yalan soyluyorum
    Bissuru tantana

0|0
    0|0
  • Bence söyleyememekten çok söylememek daha büyük bişey. Irade konuşuyor çünkü, bir yerde tercih hakkı sunuluyor ve dürüst olmayı seçiyoruz. Işte bu babdan Cesarettir. Şöyle ki; birini kandırmak kolaydır, aptal yerine koymak vs vs. Ama gerçekleri ancak biz bilebiliriz. Ve bildigimiz bu gerçekleri tüm şeffaflığıyla itiraf etmek ancak cesurların işidir. Sonuç ne olursa olsun, velev ki büyük ve sıkıntılı neticelere yok açsın hepsini göze alabilmek bir korkağın yapabileceği şey değildir asla. Aynı şekilde saflıktır da. Dürüstlüğümüzün getireceği olumlu sonuçları tüm masumiyetinle beklemektir. Bütün umudunla, bütün kalbinle, tüm benliğinle, Tamamınla.

0|0
    0|0
  • Kişisine bağlı değişir.

0|0
    0|0
  • Yeteneksizlik ve cesaretsizlik olsa gerek.

0|0
    0|0
  • Erdemdir

0|0
    0|0
  • Soyleyemiyosa soylemesin mecbur degil sonucta niye ugrasiyo

0|0
    0|0
  • Cesaret bence :/

0|0
    0|0
  • Cesaretmiş öyle dedi bana adp 😛😛

0|0
    0|0
  • En son yalan söylediğimde gerçeği ağlayarak itiraf etmiştim

0|0
    0|0
  • biraz vicdan, biraz yeteneksizlik, biraz andavallik.

0|0
    0|0
  • Bende yalan söyleyemyen biriyim dürüstlüktür

0|0
    0|0
  • güçsüzlük

0|0
    0|0
  • Dürüstlük abartiliyor ene. Bazen yalan zarardan cok yarar getirir. At gozluklerini cikarmak lazim

0|0
    0|0
  • Saflığın göstergesi.

0|0
    0|0
  • Tercih meselesidir.

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Erkekler Ne Diyor 13

• Kafamda süper yalanlar oluşsa bile söyleyemiyorum. kendime söylenmesinden hoşlanmıyorum. Bir de rahatsız hissediyorum söyleyince. Neyse onu söylemek lazım.

0|0
    0|0
  • yalan söyleyip yakalananlar gereksiz boş insanlar . ama yalan söyleyip söylediği yalan hakkında herşeyi her detayı düşünüp ve söylediği yalanı unutmayan insanlar çok zeki insanlardır ancak farkında değillerdir.

0|0
    0|0
  • Yalan bir ihtiyactir aksini dusunen aciklayamaz.

0|0
    0|0
  • olumsuz kipinden dolayı kesinlikle cesaret olamaz. Eksiklik ve yeteneksizliktir haliyle, yalan söylememek deseydin farklı olurdu.

0|0
    0|0
    • Düz düşünüyorsun.

Yıllar içinde, düşündüğünü pat diye söyleyebileni kıvırma gereği duymayan insanlar, haliyle yalan söyleme yeteneğini geliştiremez.
      Hiç koşmamış birinin hızlı koşamaması gibi.

Bu yüzden doğrucu insanları kararlı ve cesur bulurum. Ki birçoğu gerçekten her konuda öyledir.

• Aslına bakarsan yalan söyleyebilmenin yetenek olduğuna da düşünmüyorum bu çok yalan söylediğim için değil; basit olduğu için.

Bence sen düz düşünüyorsun fiziksel yetiler ile zihinsel yetiler böyle bir şekilde kıyaslanamaz.

• Zor durumda kalındığında büyük yardımı dokunuyor. Tabi çok büyük yalan olmadıktan sonra olmazsa olmaz.

0|0
    0|0
  • Dogrulari söylemek Mantıklı bir hamledir

0|0
    0|0
  • Yalan söylemek kimi zaman kaçış, kimi zaman kaçışa zaman kazandırmak, kimi zamanda aptallıktır.

0|0
    0|0
  • Yalan zeka işi
    Dürüstlük cesaret işi

0|0
    0|0
  • Yok öyle bir dünya

0|0
    0|0
  • Sanırım bende beceremiyorum yalan söylemeyi :)

0|0
    0|0
  • bazen öyle saçma sapan sorular soruyorunzki allasen şu başlığa bir baksana hele ne kadar çocukca

0|0
    0|0
  • yalan söylemek kötü bir kabiliyettir. jest ve mimiklerinin ele vermemesi lazım. ayrıca yalanının ortaya çıkmaması için yeni yalanlar bulman lazım.

0|0
    0|0
  • Bir insanda olması gereken en güzel huydan biri doğruyu söylemek

0|0
    0|0
Yükleniyor...