Düzgün bir şekilde kapanan bir bayanın toplumda ki yeri?

Herkes kapalı kızlar için laf diyor yok yarım olmasın yok şöyle olmasın. Ama bir feraceyle gidip de okulda ders anlatan bir öğretmen görmedim, ya da hastane de bir doktor. Olsa, vay efendim benim öğrencime sığ görüşlü bakamaz, istemiyorum o hocayı... Bu böyle uzar gider. Diyeceksiniz kadının erkekli kızlı ortamlarda çalışması caiz değil ama onun da bilinçli bir birey olmasın lazım okuyup öğrenmesi ve kocasına muhtaç hale gelmemesi lazım (günümüz şartları). Neyse o ayrı mevzu, yani saygı ve tesettürü layıkıyla yapın deniyor da feraceli bir şekilde çalışanlar hoş görünmüyor. Bazılarınız diyebilir sen çalış, haklı olabilirsiniz. Kapandıysan bunları göze almış olman lazım da diyebilirsiniz ama o psikolojiyi lütfen bir düşünün.

0|0
1|4

En İyi Erkek Görüşü

• Kapanmayı siz başkası için yapmıyorsunuz. Kendi inançlarınız gereği bunu yapıyorsunuz. Allah ve sizin aranızda, o yüzden dışarıyı görmezden gelebilirsiniz. Sonuçta imtihan olan bir dünyada yaşıyoruz. Buda sizin imtihanınız olarak görebilirsiniz.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Işıdci bu vurduruyor derler panpa

#inciheryerde

0|0
    0|0
  • Herkes demiyeydin iyidi bu ne onyargi? Kocaya muhtac hale gelmek ezik bir durum degil.

0|0
    0|0
    • Tamam çoğu insan, ön yargı demeyelim de genel bir algı. Kocaya muhtaç olmak kötü bir şey değil tabi ama koca da kocalığını layıkıyla yapıyorsa. Günümüzde öyle insanlar bulmakta zor o yüzden kadının koca adayını beklemesi gerektiğini düşünmüyorum.

• Tesbitin dogru layikiyla beklemis olsa keske filorten abuk subuk islerden kendinin ne istedigini dahi bilemeyen ruhen olmus insanlar varki hal ve hareketine goninisine isine yuh artik detirten tiplerin hismi durut insalara yasidini disinuyorum kedimi bu yuzden haric tutum

• saygı duyulur

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Siz neden bu kapalilara taktiniz bu kadar musluman bir ulke burasi kapali gormek istemiyirsaniz tutan yok ulkemizde

0|0
    0|0
    • Kapalı bayanlara karşı olumsuz bir eleştiri yaptığı mı düşünmüyorum. Acaba sormak istediğim şeyi yanlış anlamış olabilir misiniz?

• Birde soruna cevap veriyim cunku kimse carsafli bir kafini calistirmaz veya feracesi onlarin icin gorunus onemli sanki ellerindeki urunu degilde elemanlarini pazarliyolar boyle kendini cagdas sanip aslinda cok cahil olan isverenlerimiz var

• Sen de haklısın.

Yükleniyor...