AB ve ABD sizce bu birleşmiş devletler Barış güçleri mi? Bildiğiniz bir ayıplarını söyler misiniz?

Kendi ülkemizin ayıplarına hakimiz, peki terörden para kazanan bu devletler sizcede görüldüğü gibi melek mi? Yoksa salağa yatıp inanıyor musunuz?

0|0
0|6

En İyi Erkek Görüşü

• Ben neredeyse tüm ülkelerin en az bir ayıplarını duydum. Özellikle 2. Dünya savaşına katılanların. Japonların Çinlilere yaptıklarını, Amerikanların Hiroşima'sını, Nagazaki'sini, Avrupadakilerin Berlin duvarını, insanat bahçelerini, hayvan fuhuşlarını, Hitler'ini, Mussolini'sini, Çavuşesku'sunu, Stalin'ini, Napolyon'unu Vlad'ını, Srebrenitsa'sını. İsrail'in Gazze'sini, Afganlar'ın El kaidesini duydum. Hiç bir ulus masum değil gözümde. Yalnız benim dikkatimi çeken noktalar ülkelerin bilimde eğitimde ilerleyişiyle ilgili. Münih kentinin savaş sonrası görünümünden sonra şimdiki Almanya'ya bakıyorum. Amerika'nın 1776'da kurulduğunu unutmamak lazım. Şimdi Nasa Mars'a koloni kursak nasıl olur? sorusunun yanıtı araştırıyor. Airbus A380'in tasarımları 1980'de çizilmiş. Şimdi neler çiziliyor siz düşünün. Tayvan'ın 1980lerde üniversitelerinin yapısını tümden değiştirip veri depolama ile ilgili çalışmalara o yıllarda başlarken bizim darbeden darbeye atladığımızı görün. "Batıdakiler ahlaksız. Temizliği bizden öğrendiler." geyiklerini geçelim. Allah çalışmayana yardım etmez. Bir an önce terör belasından kurtulup bir şeyler için çalışmalıyız. Önce dağdakinden ve dış güçlerden önce içimizdeki terörü bitirmeliyiz. Bu arada kendi geçmişimize eleştiride bulunmadım. Soru batıyla ilgili diye. Saygılarımla.

0|1
    0|0
    • Teşekkürler görüşün için. Takıldığım nokta her zaman ki gibi o geyik olayı oldu. Tabi her olayda bunu söylemek biraz garipte bir yandan da uyutulduk gerçeğini geçemiyorum diyelim. Çünkü bu olası bir şey. Senin geleceğin parlaksa ve benim ahlak umrum da olmazsa ben senin geleceğinden pirim alıp seni pek ala bitirmek isterim. Sana içinden çıkamayacağın sorunlar nakledip, bir yandanda sanki yardım ediyormuş gibi görünürüm.
      Diline, dinine, ırkınada bulaşırım ki, kaosun erken olsun.

• Gerçek şeriat dediğin şey her ne ise; eğer devletin başına Hz. Muhammed (s. a. v) gelmeyecekse kabul etmem. Günümüzde eğitim sistemini Finlandiya'dan alsak mı daha iyi olur, yoksa kendimiz bulmaya çalışıp gençleri heba etsek mi? Finlandiya'nın belki dünya siyasetinde önemli bir yeri yok. Ancak çöpten enerji üretiyor. Çöpleri bittiği için İsveç'ten üstüne para alarak çöp aldılar. Finlandiya'nın da Japonya'nın çoğunluğu ateisttir. Teknolojide geldikleri yere bak. Olay din değil yani. Gelelim medet umulamayan gençlere. Olay %90 ailede bitiyor. Şimdiki çocuklar "saldım çayıra" tarzında yetişiyor. Gençler daha önceden ya aşırı serbest bırakılmış, ya da aşırı baskı altında yetişmiş. İkisi de toplum ve İslam açısından çok zararlı. Aile çocuğa öyle bir dini ve ahlaki eğitim vermeli ki, nerede nasıl davranması gerektiğini bilmeli. Eğer laik düzen ayakta kalmazsa ne olduğuna bak. Suriye'de örgütler, İran'da devletin kendisi ne halde görüyoruz. Daha anlatacak çok şeyim var fakat yer kalmadı.

• Doğru diyosun ne diyeyim. Zaten bur da anlat anlat bitmez. O önderin izinden gitseydik şu an her şey daha farklı olabilir di.

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 5

• Yahu bunlar dünyanın a q koyan ülkeleri. İlk ısid belasi cikti askerdeydim ben. ABD vuruyor ya diyorlar helal olsun bilmem ne. Dedim ki abd cikardi israilin öncülüğünde diyorum ingilterwsi falan ayri tabi. Yok efendim öyle swymi olur.

Ne yaziyor kuranda müslüman muslumandan başka dost yoktur. Bunun gibi birşey. Yani kimseye guvenmemek akil kari.

İsrail büyük İsrail projesi için orak suriye midir bunlar bu hale getirdi. Ve büyük israilin projesinde kilis gaziantep falanca var roket mermilerinden de anlasilacagi üzere.
    Yani hepsi dümen. Geçen de abd askerlerinde ypg mi pyd mi ne armasi vardi elbiselerinde

0|1
    0|0
  • Barış gücü diye bir şey yok. Devletler çıkarlarına göre hareket eder.

0|1
    0|0
  • 2023'ü planlıyorlar bundan büyük ayıp var mı?

0|1
    0|0
    • İyide gelde anlat memleketin koyunlarına, hepsi komplo teorisine kurban gidiyor ki eski komplo teorilerinin gerçekleştiğini gördükleri halde.

• dinleyen yokki 2023'te hepsi ne demek istediğimi anlıycak uyumayın artık

• Bu gidişle o tarih anlamlılığını yitiriyor. Çünkü gençlik ilerliyoruz ayağına b*k çukurunda kaybolarak süreci kısaltıyor.

• Silahı üretenlerin satması için bir pazar gerek... en güzel pazar yeride eğitimsiz sömürülmüş Müslüman ülkeler...

0|0
    0|0
    • Yani şimdi sen bu durumda bunu normalleştirip, Abd yi melek yapar mısın? soru buy du

• Diyorum ki, bu durumda sen bu sapkılığı suçlar mısın, yoksa normal mi karşılarsın?

• Kesinliklr bu onların suçu... silah üretip satmak yerine başka bişey üretselerdi keşke...

• Dünya basını onların elinde istediklerini gösterirler daha ne tartışması yapıyoruz?

0|0
    0|0
Yükleniyor...