Bu ateistler nerden türedi böyle moda olmuş?

Kime sorsak ateist olmuş ezberledikleri cümleler var herkese aynı şeyi söylüyorlar aklı sıra üste çıkıyorlar. Arkadaş var ailem haberi yok yoksa para göndermezler falan diyor. Cool mu oluyorlar böyle?

1|2
1626

En İyi Kız Görüşü

• kurandan ezbere konuşan adamlar gelmiş ateistlere laf ediyor. Ateistim, en azından düşünüyorum!

3|6
    0|1

En İyi Erkek Görüşü

• Kardeşim dedesi şalvarlı çarıklı ninesi, annesi başörtülü baba eve para getirip çocuğunu okutma derdinde çocuğuda ateist. Bunların zayıf halkaları s. a deyince a. s der orta seviyeleri yalan söyleme lan deyince vallaha der üst seviyelerde Allaha emanet deyince sende der sadece lafta ateistler bu ipneler ha şunu diyorum sadece haşa Allah yoksa ben bişey kaybetmeyecem ama eğer varsa sen inanmadığın için ömür boyu cehennemde yanacaksın bu durumda ben zararlı çıkmıyorum ama sen çıkıyosun diyorum sonra bişeyler geveleyince konuyu degistiriyorum

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 15

• Allah herkese akıl vicdan ve özgür irade verip onlara yaşam vermiş. ateist birinin de Allah'a inanmama gibi bir özgürlüğü var. Allah tarafından verilmiş bu da. herkes kendi sınavını verir. kıyamet gününde kimse kimseye yardım edemez. İnsanları yargılamak da senin görevin değil. Allah'ın görevi. Senin görevin sadece Allah'ın iradesine uymak yani onların ateist olma tercihine saygı duymak ve müslümanlığı kırıcı olmadan güzel dille anlatmaktır.

0|0
    0|0
  • Jdjdjdjjd agladim ulan

0|0
    0|0
  • Bende şunu sormak istiyorum küçük çocukları Kur'an kursu yerine felsefe kursuna yollayıp düşünmeyi öğretseydik bu kadar insan düşünerek Allah'ı yine bulur muydu?

0|1
    0|0
  • Havalı olduklarını zannediyorlar aykırı olmak hoşlarına gidiyor. tamamen beyinsizlikten ileri gelen bir durum

1|1
    0|0
  • Hahaha haklısın valla benim öğrencilerden biri ateist aynı şeyleri tekrarlıyor sonra laf dalaşına giriyor maksat ilgi çeksin ateist falan değildir bile😊

0|0
    0|0
  • İnsanların manevi düşünceleri cool olmak için bir şart olamaz. Aksine ben de çoğu dindarin cool olmak için dindar olduğunu dusunebilirim.

0|1
    0|0
  • Birisi olmuş digerleri de sürüye ayak uyduruyor işte, çarpılacaklar haberi yok

0|0
    0|0
  • Hayir sadece kolaylarina kaciyor seytan gidikliyor

0|0
    0|0
  • İnsanların dini düşünceleri ne zamandan beri moda haline geldi :D o zaman Müslümanlık da moda herkes Müslüman oluyor yaa Kuranı bir kere okumadan mealine bakmadan cool olmaya çalışıyorlar

0|0
    0|1
  • ateizm yükseldi çünkü sanal alemde ateistler kendilerni ifade ede ede mantıklı olanları da ateizme çekti. özellikle gençler arasında iyice yayılıyor nedeni de sanal alem.

0|0
    0|0
  • Ahahah gülme krizine girdim ulan s. s.

0|0
    0|0
  • Evet cok fazla olmaya basladilar

0|0
    0|0
  • insanlar daha bilincli artik. ne oldu zorunuza m gitti?

1|0
    0|0
  • Dikkat çekmek için yapıyorlar 😅

0|0
    0|0
  • moda için ateist olanlar arttı evet. ama anlayarak ve bilinçli ateistlere laf ediyorsan şu müslümanlarda tecavüz hırsızlık yobazlık neden bu kadar arttı diye sorarlar

4|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 25

• Ateist forumlarda müslümanlığı savunmak için gecemi gün eden bendim. Sonunda ne mi oldu? Ateist oldum :D Evet, hiçbir şey mantığın önünde direnemez.

4|3
    0|0
  • Gösteriş olsun diye ateizmi savunanların oran bakımından az olduğunu düşünüyorum çoğunluğu ahlaki mantıklı ve vicdanlı bulmadıkları için dine inanmıyorlar Türkiye de de ateistlerin oranı artıyor ama özellikle avrupa Amerika ve Japonya da ateizm fırtınası esiyormuş. peki ben sana kurani aciklamali mealinden okumus müteşabih ayetlere tefsirden bakmis biri olarak bir soru sorayim sen bu yaşına kadar kuranı bir kere okurun mu?

1|0
    0|0
  • Zamaninda islam da modaymis. Şimdi moda değişti aslanım. İnternet denen icat senin o sakallı cübbeli sahtekarlarin insanlarin beyinlerini yikamalari engellendi. Olay kisaca budur. İster inan ister inanma.

2|2
    0|0
    • Beynimiz yıkanmış ha? Kimin beyninin yıkandığı belli

• @tncz9 6-7 yaşında zaten iyi -kötü yargıların gelişir , bu yaşta verilen şeyler öğrenilmez , benimsenir , kurandan korkan öteki ölmesi gereken lanetli kitleler de eş cinsel ve trans ve öteki ozgur bireylerdir, ki bu yargilarca yaşamları kisitlanir...

6-7 yaşında birisini aile eğitiminden çıkarmak mantık işi değildir

• @Ascidea aile eğitiminden çıkarmak mı sence aile eğitimini oluşturan temel esas ne :D bak kardeşim kuranda korku sevgiden çok daha az yer alır dolayısıyla kurandan korkulmaz ha tabi insan bir şeyin hep kötü taraflarına odaklanmayı sevdiğinden bunu da görmesi zor olur.

• Herkesin ezberi olmuş. Kur'an dan ezbere konuşyan düşünmeyenler falan filan. Dini bütün ailem yok Kur'an kursuna gitmedim. Felsefeyi severim. Dinin özünün felsefe olduğunu bilirim. Sadece kendilerinin düşündüğünü ve bilinçlendiğini zanneden ateistler hodri meydan! Hadi benim düşünmediğim şekilde beni düşündürerek ikna edin hodri meydan. Mesaj atın. ;)

0|0
    0|0
  • Onlara göre 1 trilyon beyin hücresi, 100 milyar beyin nöronuda tesadüfen oluştu zaten. 7 milyar insanin beyinlerinde. Nasil bir tesadüfse bu.

2|0
    0|0
  • Cennete de gider miyim bilmiyorum. Ama inanç konusunda ateistlerle aynı boktan yargılanmayacağıma eminim.

0|0
    0|0
  • Moda olarak görmek sizi rahatlatiyor degil mi?

Bu ülkede Ateistler birak cevreyi, Ailelerine bile Ateist olduklarini söyleyemiyorlar, cünkü söylerlerse terk ediliyorlar.
    Bu ülkede kactane Ateist ya öldürüldü ya da öldürülmek istendi, hemde tekbir esliginde. Ateist olmanin bu ülkede bir kisiye toplumsal katkisi yok.

Islam dini uydurmadir bu gercegide herkes inkar edemiyor ve sonra bu Dini terk ediyor. Ateist orani dahada artticak bundan kacis yok.

0|0
    0|0
  • ateistler çoğaldı çünkü insanlar düşünmeye başladı. Artık her söylenilene direk inanmıyolar sorguluyolar araştırıyolar mantıklı mı bakıyolar. Herkes öyle söylüyo diye onu direk doğru kabul etmiyolar ondan canım yoksa cool falan olduğu yok kimsenin sadece yobaz olmuyolar

0|0
    0|0
  • Müslümanım En azindan düşünüp cevap verebiliyorum.
    Yok saymayı marifet haline getirmiş insanalar; siz, Yaratan ALLAH A inanmıyorsunuz peki tesadüfe inanmamak ne haddinize (!)

Bunu #-Angeliciouss- a iletir misin lütfen :D

0|0
    0|0
  • sümme haşa hangi dine mensup olursan ol bir yaratıcının varlığı gerçektir bunlar yolunu yordamını kaybetmiş dikkat çekmek amaçlı sorunlu insanlardır. tak çelmeyi yere düşsün ya Allah der ya Anam der boşver öyle düşünsünler bu ara sevgilim ateist diyen çok mal görüyorum etrafımda... bir yaratıcının varlığı asla inkar edilemez mantığın alsın ya da almasın keza yaradan cezayı bu dünyada vermek zorundada değildir elbet hesap günü geldiğinde bu arkadaşları göreceğiz

0|0
    0|0
  • ataist olanlar neden ataist olduklarını bilmiyolar bence. ataist olanlara sorsak Kur'an'dan akıllarına yatmayan iki ayet görmüştür buna da adam akıllı cevap bulamayınca kısa yolda ataist olmuştur:)) özenti durum bence

0|0
    0|0
  • Cehenneme odun olmak için oluyorlar

1|1
    0|0
  • Moda mı bilmiyorum ama tayyibin dinsiz yaptığı toplum gittikçe artıyor.

0|0
    0|0
    • Tayyiple ne ilgisi var kardeş sabit fikirli olmayın

• Din din diyerek lider olması paraları götürmesi dini kötü emellerine alet etmesi.

• 2023'e kadar yuk derler ya sonra

0|0
    0|0
  • Bahane bol isin kolayina kacmak icin

1|0
    0|0
  • Ozenti

0|0
    0|0
  • Herkesin kendi inancı. Onlara göre de müslümanlık saçma geliyor. Bir arada yaşayabilmek için önce saygı duymasını öğrenmeliyiz.

0|0
    0|0
  • niye sana allahtan vahiy mi geliyor sende ezber konuşuyorsun?

0|0
    0|0
  • Keyfine düşkün insanlar fark yaratmak için saçmalayanlar işte. :)

1|0
    0|0
  • Katli vacip olan insanlar.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    5
Yükleniyor...