Kapat

Günlerdir Aleviler ile ilgili sorular görüyorum. Aleviler aslında nedir kimdir işte cevabı?

Diyanetin sürekli aleviler ile ilgili kararları, gündeme bomba gibi düşmesi ve aslında hep gündemde olan ve çoğunun merak ettigi, Aleviler aslında kimdir ve necidir?
Bizler uzayliyiz arkadaşlar, o yüzden toplum zor kabulleniyor. Bütün olay bu. Başka sorusu olan?

0|0
3|4

En İyi Erkek Görüşü

• http://s33.postimg.org/m65atghov/hqdefault.jpg

Alevilik Ehl-i Sünnet Bir Tarikattır!

Aleviler Kadim TÜRK Kültür ve İnancının İslam İle Harmanlaşarak Oluştuğu Günümüzde de Dünyanın Her Yerinde Yaşayan Kimselerdir.

Adı da Bektaşiliktir! Tarikatın Piri de Sultan Hünkar Hacı Bektaş-i Veli Hazretleri'dir! Ayin-i Cem Denilen Şey de Tarikatın Zikir Şekli ve Ayinidir.

Tıpkı, Mevlevi Tekkesinin Ayin ve Zikir Şeklinin Sema Oluşu Gibi..

Ayin-i Cem'deki Semah Benzeri Bir Şeydir.

Bektaşi ve Nakşibendi Tarikatı Silsileleri İncelendiğinde: HZ. ALİ [R. A.] Efendimizden Gelen Kol Silsile Olarak Yusuf Hamedani Hazretlerine Kadar Aynılık Göstermektedir.

Daha Sonra İki Kola Ayrılır! Yusuf Hamedani'nin İki Halifesi Var, Biri Ahmet Yesevi Hazretleri, Diğeri de Abdülhalik Gucduvani Hazretleri'dir!

Bektaşilik Ahmet Yesevi Hazretleri'nden! Nakşibendilik de Abdülhalik Gucduvani Hazretleri'nden Gelmektedir.

Dolayısıyla İkiside Aynı İnanç ve Kökten Gelmiş Tarikatlardır! Birinin Zikri Cehri (Açık) Diğerinin Zikri Hafi (Gizlidir) Bütün Fark Bundan İbarettir.

Sünni Müslümanlığın Hakim Olduğu Bölgelerde Tarikatler Sünni İslam Akidesine (Anlaşmasına) Bağlıdır.

Bu Akideye En Aykırı Görünen Bektaşilik Bile Şeriatı Esas Alır.

Birçok Tarikatlere Alevi Denilmesinin Onların Silsilelerinin HZ. ALİ [R. A.] Efendimize Dayanması Yüzündendir.

Nitekim Alevilerin, Sünniliğin Karşısında Bir Yol Tutturduklarını Göstermez!

Ayrıca! Alevilik Ayrı Bir Din Değildir! Din Olmadığı Gibi Bir Mezhep de Değildir!

Aleviler Müslümandır!

Ve Aleviler Ehl-i Sünnet Vel Cemaat Müslümandır!

Osmanlı Padişahı II. Mahmut Han Bektaşi Tarikatından Korktuğu İçin Sayısı Fazla Olan Cahil Olan Sünniler İle Devletin Arasının Açılmaması İçin Şeyhülislam'dan Fetva Alıp 11 Ocak 1827'de Bektaşi Tarikatını Yasaklar!

Hünkar Hacı Bektaş-i Veli Hazretlerine Duyulan Saygıdan Ötürü Hacı Bektaş'taki Pir Postu Hariç Tüm Bektaş-i Tekke ve Dergahlarını Zorla Kapattırır!

2|1
    0|0
    • Tüm Vakıf Mallarına El Koyar Bazı Alevi Büyüklerini İdam Ettirir.

Bazılarıda, Çorum, Tokat, Sivas, Yozgat, Malatya, Erzincan ve Elazığ'a Sürgün Edilir..

Bektaşilik Hak ve Ehl-i Sünnet Bir Tarikat Olduğu Hususunda İnsaf ve İlim Sahibi Hiçbir Kimsenin Zerre Kadar Bile Bir Şüphesi Yoktur!

• www.ozelliklerinedir.com/.../...l%C4%B1c%C4%B1.jpg

Zülfikar'dan Başka Kılıç, ALİ'den Başka Yiğit Yoktur!

Lâ Fetâ İllâ ALİ, Lâ Seyfe İllâ Zülfikâr

Ya ALLAH! Ya Ali! Ya Muhammed!

Hak La İlahe illallah ALLAH!

• Adamsın emeğine yüreğine sağlık can helal sana 👏

En İyi Kız Görüşü

• Aleviler CANdır. Her daim Sünnilerin üzerinde tuttum.

Geleneklerini, güler yüzlü dedelerini, tasavvufa yatkınlıklarını, her insana CAN demelerini, farklılıklara karşı hoşgörülerini... hepsini seviyorum. Yıllar evvel bir Alevi foruma üye olmuştum. Sünni aileden geldiğimi ve dinlere inanmadığımı da yazmıştım. Herkes çok iyi niyetli yaklaştı bana, ''olsun sen de bir CANsın'' demişlerdi. Güzel sohbetler etmiştik... O günlerden beri CAN kelimesi dilime takıldı, çok severim çok kullanırım, her kullandığımda da Alevileri hatırlarım.

Her insan bir candır, ama Aleviler ayrı bir CANdır. Ben seviyorum.

2|2
    0|0
    • Bizde sevgi saygı ve hoşgörü ile seni ve kötülük düşünmeyen inanç ve insan ayrımı yapmayan herkesi seviyoruz şiddete şefkatle cevap veren savaş kin ve nefret değil barış ve kardeşlik besleyen bizlerden sizlere selamlar saygılar :)

• @Saffet3458 Teşekkür ederim, sizlere de selamlar ve saygılar :)

• Günaydın Rica Ederim Efem Can sın Sen :)

Erkekler Ne Diyor 3

• Beni ilgilendirmiyor

0|0
    0|0
  • benim var sorabilir miyim

0|0
    0|0
  • 100 bin tane alevi grubu var
    aleviler nedir nedeğildir soruları saçma geliyor artık

0|0
    0|0
    • Din hakkında bişey bilmeyenler gelip alevilerin neci olduklarını soruyor. Velev ki kafiriz kime ne?

• Bu sitede bilgilenmek için sorana hiç denk gelmedim. "Hem şöyle yapmayip hem böyle yapmayip hem ibadet emteyip muslumaniz diyorlar" diyip soru soruyorlar. Bilginlenmek değil açıklama istiyorlar bir nevi.

• onlara söylenen o gerçekliğini merak ediyorlar geniş bak olaya

Kızlar Ne Diyor 2

• Bu konuda cok laf soyleyebilirim Alevilerin kafir gorulmesinden dislanmasindan bunaldim hepimiz insaniz neye inandigimiz onemli degil bunu da bir Alevi olarak soyluyorum.

0|1
    0|0
    • Velev ki kafiriz kime ne yahu.

• @SerKan1923 ederiz 😊

• Etiketlemeyin Soru Linkini PM Olarak Atın. Eyvallah.

• Kotulemem umrumda da degil nefret etmem ama haz da etmiyorum notr herkes kendinden mesuldur.

0|0
    0|0
    • Haz etmem diyip herkes kendindzn mesuldur demen cok saçma değil mi? Sivas maras corum yüzünden tüm sunnilerden nefret edeyim o halde? Mantıklı.

• Et kardesim banane. Benim fikrimi mi degistircen burdan. Kimin ne oldugunu biliyor herkes merak etme.

Yükleniyor...