Hangi ülkede doğmuş olmak istedin?

Ben ABD. Çünkü orası özgürlüklerin, çalışkanların, insanın kim olduğuna değil;ne iş yaptığını önemseyen bir ülke. Orada doğmuş olmak, oranın vatandaşı olmak isterdim. Ama Türkiye doğumluyum. Olsun bu durum beni özel kılıyr diye de ara sıra düşünmüyor değilim. Peki ya sen? Hangi ülkede doğmuş olmak istedin?

0|0
23|12

En İyi Kız Görüşü

• ABD, modern dünyanın Roma İmparatorluğu'dur. Nasıl bir vakitler Roma vatandaşıyım dediğin an dokunulmaz oluyorsan, günümüzde de ABD vatandaşı isen dokunulmazsın, oh ne ala.

Amerikan olup olmamakla ilgilenmiyorum, aslında kuzey Akdeniz ülkelerini tercih ederim. Ama kesinlikle ABD doğumlu olmayı isterdim, ABD vatandaşlığına sahip olmak büyük prestij.

0|2
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Türk olarak rusyada doğmak isterdim

1|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 22

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Erkekler Ne Diyor 11

• Artısıyla eksisiyle yine bu güzel ülkemde doğmak isterdim. Elbette her ülkede, her yerde iyi ve kötü insanlar var. Mühim olan kendimiz çevremize örnek birisi olmamız. Ayrıştırıcı olmak çok basit, mühim olan yapıcı olmak, birleştirici olmak. Ahmet'in gözünde Mehmet iyi biri olmayabilir ama ya Allah'ın gözünde iyiyse. Nereye gidersen git insanların negatifliğinden kurtulamazsınız. Yine diyorum önemli olan yapıcı olmak.

0|1
    0|0
  • "Özenti"nin tanımı bu kadar güzel yapılabilirdi. ABD hakkında tam tersi şeyler biliyorsun ben gülüm... Defalarca gittiğim bir ülke..

0|1
    0|0
    • bildiğin bir şeyler, oraya gittiğinde gördüğün şeyler varsa bizimle paylaşmak ister misin?

• uzun hikaye uğraşamam... Ama ABD filmlerde gördüğün gibi bir ülke değil.. aldanma.

• Amerika mı özgürlüklerin ülkesi?

Bu kadar sığ olduğunu belli etmesen keşke.

2|2
    0|0
    • insanları küçümsemeyi ne zaman bırakmayı düşünüyorsun pişkin surat?

• @berkp O ülkeyi sana karşı savunmayacağım. Tamam.

• Savunmana gerek yok dostum. Çünkü amerika filmlerdeki anlatılan özgürlükler ülkesi değildir. Bu sebeple savunmani da gerek yok. Ha eğer dersen ki insanlara verilen değer açısından gelişmiş bir ülkedir katilabilirim bir nebze ama özgürlük kavramı başka birşey.

• Eşcinsel evliliğin serbest olduğu bir ülke olsunda hangi ülke olursa olsun. Tercihen ABD😊

0|1
    0|0
  • Finlandiya

0|2
    0|0
  • Mekke-i mükerremde doğmuş olmak isterdm ❤️

1|2
    0|0
  • Her ne kadar her bk bu ülkede olsada. Yinede memnunum.

0|1
    0|0
  • Türkiye de doğmak isterdim ki öyle oldu.

0|2
    0|0
  • Japonya.

0|1
    0|0
  • Amerika Birleşik Devletleri :)

0|1
    0|0
  • Batiya olan ozentin batiyi gormeyisinden canim

0|0
    0|0
Yükleniyor...