Kalabalık Kürt aileleri nasıldır diye merak eden var mı?

12 amcam 2 teyzem var. Amcalarımın en az çocuğu olan 3 çocuk var biz 7 kardeşiz 4 kız 3 erkek. bir tane amcamın 11 oğlu var. Sülalede okul bırakmak yasak ciddiyim okul bırakırsanız bir nevi dışlanıyor çürük elma muamelesi görüyorsunuz. Ben inşaat mühendisiyim babam avukat annem ilkokul öğretmeni. Kuzenlerimin içinde tıptan 2 yıllığa kadar her türlüsü var ama çoğunluk sayısalcı. Birinin çocuklarının eğitimi ile ilgili paraya ihtiyacı olursa herkes yardım ediyor. Babam her ay şehir dışında okuyan kuzenlerime belli bir miktar para yatırıyor. Siyasetin içinde bir aileyiz. Yakın akrabalarımdan biri hdp milletvekili uzak akrabalarımdan biri chp milletvekili. Onun dışında amcalarımdan biri belediye başkan yardımcısı ve diğerlerininde çoğu aktif olarak farklı noktalardalar. 2 teyzemi merak eden olabilir. Bir tanesi ev hanımı okuması için herşey yapılmış fakat okumak istememiş evlenmiş diğeri hemşire. Hemşireliği kazanınca bizzat babam tarafından okutuşmuştur kendisi. Sanılan aksine akraba evliliği yok denecek kadar az. Ailede şuanda kuzeniyle ilişkisi olan bir tek ben varım (evet doğru duydunuz kuzenimle birlikteyim ve seviyorum kendisini uzun yıllardır evlenmek istiyorum kimse bizi baş göz etmedi) ailemle gurur duyuyor muyum duyuyorum. Birbirimize çok bağlı olduğumuz birbirimizi koruyup kolladığımız doğrudur. Bazı kafatasçı arkadaşların yaptığı yorumların aksine kimse kendi kız kardeşiyle aynı odada yatmaz ensest ilişki falan yoktur. Sanırım bu yorumları yapan çoğu arkadaştan daha medeni bir aileyizdir. Bir düğün olunca salonun önü mercedeslerle bmwlerle dolar. Genelde müstakil evlerde yaşarız. Ben ankarada yaşıyor olmama rağmen çayyolu tarafında 2 katlı bir evde yaşıyorum. Babam hala yemeğini yer sofrasında yer bu da bir ek bilgi.

0|0
8|11

En İyi Kız Görüşü

• Allah'ım sen beni güldürdün Allah'ta seni güldürsün.
    Medeni ailesiniz, düğün salonu önü Bmv, mercedes.
    Medeniyet anlayışına hayran kaldım. Kuzeninle ilişkin var, göğsünü kabarta kabarta söylüyorsun. Çoğu kürt kusura bakma ama akraba evliliklerinden dolayı pek sağlıklı bir yüze sahip değil, bu benim görüşüm, pkklılardan biliyoruz fotolar belli, yargılamam kimseyi tipine vs göre de...
    Kürt aileleri merak etmiyorum bizzat içinde yaşadım.
    Evet yeni nesil Kürt gençler gümbür gümbür geliyor, çoğu okuyor.
    Metropollerde bu böyle ama bir de köye git, millet aynı evde birbirine kayıyor.
    Aynı odada yatmakla ensest ilişki olmaz.
    Ben kardeşimle aynı odada uyudum küçükken.
    Neyse komiksin hdpli isen kötüsün değilsen iyi birisin.

1|1
    0|0
    • Dobra kadın.. iyice saçmalamışsın bu yorumunda.

• Anlamadın ben şu an kürtlükten türklükten bahsetmiyorum senin aslında başka şeylere duyduğun nefreti bu yolla ifade ettiğini düşünüyorum. Belki sorunlu bir çocukluk geçirdin ya da başka birşey. Ama belliki öfke dolu mutsuz bir insansın ve bunun sebeplerini aramalısın diyorum. Şöyle bir felsefe vardır derki "birisi sizinle boş bir park yeri için kavga ediyorsa park yerini ona bırakın ve devam edin. Çünkü arabasını parkedebilmek için kavga eden bir insan mutsuz bir insandır". Dolayısıyla park yerini sana bırakıp çekiliyorum :) tartışmanın anlamı yok yorumlarından sonra çünkü öfke dolu ve üzgün bir insansın sen :) dediğim gibi bir psikolog ile görüş ve ona buraya yazdığın şeyleride anlat :) sevgilerim ve saygılarımla :)

• sdfdfdffgf seni takmam bile. boşa yorma kendini :D

En İyi Erkek Görüşü

• Boşver be kuzum.. Bazı pisliklere kendini anlatıp kanıtlamak zorunda değilsin. İnsanlıktan, eğitimden nasiplenmemiş olanları değiştirmek mümkün değil.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Merak ettiğim şu ki...

Kürtler neden bu kadar çocuk yapıyor? Çok mu zenginler? Nasıl bakılıyor bu çocuklara... Yoksa tarlaya adam mı yetiştiriliyor? Yahu cidden anlam veremiyorum, ne olur deyin hele.

0|0
    0|0
    • herhalde bereket göstergesi tarzı birşey ciddiyim. Babam okumuş adamdır ama benden 5-6 çocuk istiyor.

• Benim ailemin çocuk bakma konusunda bir sıkıntısı yok çünkü büyüklerde bile okuma oranı yüksek ve maddi olarak güçlü bir aileyiz. Babamlarda okumayan kardeşler genelde köyde toprak sahibi olanlar onlarda şu "tarlaya adam yetiştirme" saçmalığının aksine çocuklarının bir tanesi tarlada çalışmış değil. Hatta büyük şehirde yaşayanların çoğundan iyi bölümlerde okuyor o tayfa. Okumamış olan köydeki bir amcamın 4 çocuğu tıp okuyor. Dolayısıyla çocuklara bakılması konusunda sıkıntımız yok bizim. Yoksul olduğu halde fazla çocuk yapan kürt bir aileden bahsedeceksek sanırım bu şekilde türk ailede oldukça fazla. Köyde yaşayan bir ailede genel olarak kendi temel ihtiyaçlarını kendisi ürettiği için kalabalık olsada kendisini idame ettirebiliyor.

• Yanıtlarınız için çok teşekkür ederim.

• Kürt değilim lakin , bir önemi de yok.
    Severim aile kavramını iliklerine kadar yaşayan insanları.
    Allah ağzınızın tanıdını bozmasın.

0|1
    0|0
  • Hey maşallah 😃

0|0
    0|0
  • way be

0|0
    0|0
  • Tavşan gibi ürüonuz. Bizim ünide bir çocuk vardı hazırlıktaydık ingilizce akrabalarımızı anlatıoduk çocuğun ingilizcesi yetmedi akrabalarını anlatmaya. Hocam geçen bayramda bir çocuk geldi elimi öptü dedi meğersem yiğenimmiş dedi şok oldum 😕

0|0
    0|0
    • Sizin sorununuz bu işte zenginliği medeniyetle karıştırıyorsunuz. Benim en yakın arkadaşım kürttü hukuk okuyordu ve aşırı zenginlerdi holdingleri vardı. Oturup konuştuğunda kızdan cahillik akıyordu. Bilimden sanattan bahsettiğimde cevap veremiodu kültür seviyesi benle denk değildi. Yanlış anlama ama bunu bizzat yaşadığım için söylüorum.

• Helal olsun, canımsın, iste bu!

0|0
    0|0
  • Bunu neden anlattin dertli gibi olmuş

0|0
    0|0
    • bir kaç kez "aşiretlerde herkes kendi kız kardeşini şey yapıyormuş doğru mu" diye soru gördüm az öncede o tarz bir soru gördüm ondan açtım. dertli değilim

• Yok artık saçmalık ilk kez duydum

Erkekler Ne Diyor 10

• Helal olsun kardeşim ama beş parmağın beşi bir değildir. kültürü birey toplum hepimiz için gurur vericidir sen kürtte olsan ben arapta olsam Türkiye Cumhuriyeti’nin çocuklarıyız kendinizi dışlamayın lütfen.

0|0
    0|0
  • merak eden yok

0|0
    0|0
  • bizim bir arkadaşın 30 tane kardeşi vardı

0|0
    0|0
  • gayet yakından tanıyorum birçok kişinin aksine. Pişman da değilim. Bu ülkede hiçbir etnik kesim diğerine ırkçılık yapmadı ve yapmıyor da. Irkçılık, yapanların kendi bireysel ayıplarıdır.

0|0
    0|0
  • Merak etmedim hiç :D

0|0
    0|0
  • sen de 10 tane çocuk yapçan mı

0|0
    0|0
  • Aşiret ağasiyim.

0|0
    0|0
  • Biz 8 kardeşiz erkek 3 ü içerde

0|0
    0|0
  • Bende kürt asıllıyım ama hdp ye oy veren ne kadar kürt varsa a k onların ben siz kürt olamassınız bölücüler birğün belanızı bulursunuz inşallah

0|0
    0|0
  • çokta mikimdeydi.

0|0
    0|0
Yükleniyor...