Suriyelilere Vatandaşlık Verilmesi Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Suriyelilere Vatandaşlık Verilmesi Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?
Suriye'de yaşanan savaştan kaçıp ülkemize sığınan Suriyeli mültecilerin vatandaşlığa alınmayacağını söyleyen dönemin Hükümet sözcüsü Numan Kurtulmuş "Suriyeli mültecilerin Türk vatandaşlığına alınması kesinlikle söz konusu değil. 2 milyon 700 bin Suriyeli sığınmacı var. Dolayısıyla bunların hepsinin vatandaşlığa alınması gibi bir çalışmamız yok.

Ancak nitelikli çalışma imkanına sahip olanlarla ilgili bir takım çalışma izinleri çıkarttık, çıkartıyoruz. Ayrıca, belki bazılarıyla ilgili burada oturma izniyle ilgili çalışmalar yapılabilir.” demişti. Fakat Mersin'in Mezitli ilçesinin nüfus müdürlüğünden onaylı ortaya çıkan bu nüfus cüzdanı gerçeklerin hükümet yetkililerinin dediği gibi olmadığını gösteriyor. Üstelik Kilis nüfusuna bağlı ve 98 doğumlu, doğum yeri Halep olan Suriyeli mültecinin kimliğin veriliş nedeni "doğum" olarak gösteriliyor.

Kaynak

#SerKan1923

@AsenaKrgzz @KntszmLq @siray @Tugbu

@mehcab @Bakırköylüm @Hüzün_Kovan_Kuşu @нейтральны @kaptanpırays @KurabiYe @RdvnSbs @TheKerim54

• Verilmeli. (...)
    18% (5)5% (1)12% (6)Oy Ver
  • Verilmemeli.
    82% (23)90% (18)85% (41)Oy Ver
  • Diğer (Belirtiniz)
    0% (0)5% (1)3% (1)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

2|1
11|17

En İyi Kız Görüşü

• Verilmemeli. Yıllar once saddamdan kacanlar bugun o kimliklerle özerklik peşinde. Türk 3 çocuk yapiyor mülteci 10-15 tane yapiyor para yok pul yok cocuk yapiyr tek amac Türk nufusu asimile tehlikesiyle karsi karsiya getirmek.

1|2
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Verilmemeli , verilirse pişman olunur

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Kesinlikle karşıyım. Yardım edebiliriz fakat bu kadarı fazla. Biz başka devletlerden vatandaşlık almaya kalksak bir tarafımızı yırtarız, kırk takla atarız. Burası Türkiye Cumhuriyeti yol geçen hanı değil. Avrupa ülkesine almamak için kırk takla atıyor. Biz de vatandaşlık veriyoruz. Siyasi emeller için yapıldığını düşünüyorum. Umarım emellerine ulaşamazlar ve bunlarda çekip giderler.

1|1
    0|0
  • Biz suriyeye gidelim bari.

1|2
    0|0
  • İrkci değilim hicte olmadım fakat hastane önlerindeki dilenci Turklerden sonra. dilenci suriyelilerden gercekten cok sıkıldım. Ben istemiyorum şahsen benim görüşüm ha barinirlar bu ulkede ona sözüm yok 😊

1|1
    0|0
  • Ya tamam verilmesin de bu niye bu kadar takılacak bir konu?
    Bizim ülkemizde laz, çerkes, kürt bir sürü ırktan insan var.
    Kim gerçekten saf türk?
    Kimseye kimlik vermeyelim o zaman?

0|1
    0|0
    • türk türkçe konuşan kimseye denir lazı çerkesi ne demek ya bu ne ayrıştırmacılık hangi partiyi desteklediğiniz belli bölücülük sadece toprak istemekle olmuyor sizin gibi zihniyetlerle de oluyor. arapların bizim kültürümüze yetişmeleri mümkün değildir pis insanlardır net şimdi hümanistliğini başka yerde yap.

• @cadcad Akpli kesinlikle değilim, Suriyeli de değilim (ama olsam bir şey olmazdı). En korkulacak insan stili suizanda bulunanlar. İyi günler.

• derhal geldikleri gibi gidecekler gitmezlerse getirenin... burası arap devleti değil.

• bıktım bu suriyelilerden verilmesin tabiki

0|3
    0|0
  • Versinler versinler sonra 20 sene sonra onlarda özerklik ister. Ne güzel ☺

1|1
    0|0
  • Vatandaşlık verilmesine karşıyım.

0|2
    0|0
  • Ninesi dedesi Turk olan Suriyeliler vatandaşlık için başvurabilirler, sinir komşumuz olduğu için Turkiye ile bağı olan çok fazla Suriyeli var. Tabi her işte biraz katakulli dönüyor o konuyu konuşmaya bile gerek yok...

0|1
    0|0
  • Defolup gitsinler

0|2
    0|0
  • Defolup giderlerse mutlu olacağım.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• Yarın seçim zamanı gelsin bir gecede hepsini oy karşılığı yaparlar.. Hangi dine mensupsa bunlar her şeyleri yalan dolan.. Yahudi düzmecesi ancak böyle olur.

0|4
    0|0
  • Bu ülkenin adı neden "TÜRK"iye? Türk olmayanın bu devlette işi yok!

0|3
    0|0
  • İte kopuğa vatandaşlık verirsen 3 gün sonra önce kendisine özel haklar, sonrada hiç şüphesiz toprak ister.

0|1
    0|0
  • Verilmemeli. Zaten ülkemize sığınmışlar ve bazılarına da iş hakları tanındı. Toplu olarak Suriye vatandaşlığı verirsek ileri de Suriye milliyetçiliği bile yaparlar bize.

0|1
    0|0
  • Ermeni zulmü çeken azeri türklerine veya çin zulmü gören doğu Türkistan türklerine edilmeyen yardim Suriyelilere ediliyor
    Ne özelliği var bu suriyelilerin anlamış değilim

0|1
    0|0
  • bir türk ile evlidir belki
    verilmesi dahilinde maaşlarının kesilmesi talebindeyim
    çalışıp kazansınlar

0|1
    0|0
  • Vatandaşlık almalarına karşıyım. Ülkeye giren mülteci sayısı azımsanıcak düzeyde değil. Hatta ben kapıların açılıp mültecilerin Avrupaya salınması gerektiğini düşünüyorum.

0|1
    0|0
  • Oy toplama ayaklarından başka bişe değil :)

0|1
    0|0
  • Ulan dilenciye bile süriyeli misi diye soruyorum değilse para veriyorum düşün irkçilik seviyemi.

1|2
    0|0
  • Verenin de göz yumanın da ta dıbına...

#inciheryerde

0|1
    0|0
  • böyle giderse kötü olacağı kesin ama daha anlayamadık bunu

0|1
    0|0
  • Vatanını satanlara kimlik verenlerin taa dibini bulayım

0|1
    0|0
  • Bize ihanet edeni besliyoruz.

0|2
    0|0
  • yani ülkemizde barınabilirler ama vatandaşlık verilmesini kesinlikle doğru bulmuyorum.

0|1
    0|0
  • Ulkenin cogunlugu erkek zaten birde bunlar geldi

0|0
    0|0
  • verlsin n'olucak. kocaman ülke. çalışın kazanın, tembelleşmeyin

0|0
    0|0
Yükleniyor...