İsim hakkında çok önemli, ikinci ismim ne olmalı?

2 sene sonra başka bir yere taşınıyorum. Oraya taşınınca kendime kısa, ama güzel, yaygın ama anlamlı, DİN İLE İLGİSİ (yani KURAN'DA geçse bile arapçaya çok yakın olmayan) OLMAYAN, herkesin sevdiği dalga geçilemeyecek bir isim (berrak olmasın mesela ya da başak yoksa dalga geçebilirler.) bir 2. isim ekleteceğim. şu anki ismim uzun bu yüzden kısa istiyorum. KESİNLİKLE NUR, NAZ, ELA gibi olmayan (ÜÇ HARFLİ OLABİLİR AMA DİNLE İLGİSİ OLMASIN LÜTFEN), Anlamı olan ama iki kelimenin birleşmesinden OLUŞMAYAN (göksu ve günsü gibi mesela) bir isim arıyorum. UNİSEX OLMAYAN, VE NADİR OLMAYAN BİR İSİM ARIYORUM. LÜTFEN SAÇMA SAPAN YORUM YAPMAYIN.

Güncellemeler:
ARKADAŞLAR HERKESİN (NEREDEYSE) GÜZEL BULDUĞU VE ARAPÇA, FARSÇA OLMAYAN BİR İSİM LÜTFEN. KULAĞA HOŞ GELMELİ EN ÖNEMLİ KISMI İSE HİÇBİR ŞEKİLDE DALGA GEÇİLEMEYCEK DEMODE BİR İSİM OLMAYAN, AYÇA OLMAZ MESELA ÇÜNKÜ KUZENİM ADI!!!
Arkadaşlar EZGİ adı nasıl?

0|0
17|3

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• İnci nasıl

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

Kızlar Ne Diyor 16

• neden böyle bşye gerek duyuyorsun?

0|0
    0|0
  • Ezgi, Çisil, Erin, İlkyaz, Lina, Gece, Melodi, Lana, Lara, Belen, Beril, Çisem

0|0
    0|0
  • Lara , idil, Amber

0|0
    0|0
  • Yasmin, Güneş, Asya, Alin, Lara, Defne, Alya, Ilgın, Deniz, Lavin, Melisa, Esila, Ayliz, Pelin, Başak, Simay, Sahra, Elvin, Leyla, Beren, Bade, Kumsal 😊

0|0
    0|0
    • defne ve lara favorim. Simay ablamın adı, Deniz annemin adı.

• Defne ve Lara çok hoş 😊ama bana Güneş daha hoş olur gibi geldi.

• Eda, Ezgi, Seda vs vs

0|0
    0|0
  • Miray

0|0
    0|0
  • Niye Kuran da geçmesin? Bulunacağın ortam o kadar mı pasif?

1|0
    0|0
    • aile yapıma uygun değil.

• anlamak zorunda değilim, herkes aynı dinde olmak zorunda değil. Hoşgörülü ol.

• bir insan Allahın varlığının bin bir delili olmasına rağmen halen gereklerini yerine getirmiyosa bu da senin benim inancımı kabul etmediğin anlamına gelir. Hangi ismi takarsan tak benligine sen ailenin sana taktığını dahi begenmiyosun Allahın lutfettigi dini yaşamaman şaşırtıcı değil.

• bence Açelya yap çok güzel bir çiçek ismi

0|0
    0|0
  • defne sever misin adaş oluruz :)

0|0
    0|0
    • harika bir isim :) ama idil olabilir diye düşünüyorum.

• idil isminde çok yakın bir arkadaşım var gayet alımlı hoş bir isim gerçekten :) Ama çok düşün bir süre sonra sıkılacağın banel isimlerden uzaklaş ve sana hitap biçimleri eski ismin olacağı için hafızadan kazımak biraz zor olucak

• Azra , arzu , banu , seçil , irem , maral , gökçe

0|0
    0|0
  • Buse

0|0
    0|0
  • Maysa

0|0
    0|0
  • Öykü

0|0
    0|0