Lozan Antlaşması bilen bir bakabilir mi?

Öncelikle Lozan sınırsız bir antlaşma değil mi?
Bu arkadaş ne diyor
http://www.haberturk.com/yazarlar/murat-bardakci/761647-iste-lozanin-gizli-maddeleri

Güncellemeler:
Güncelleme #1

0|0
1|9

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 1

• Siteye girmedim de Lozan sınırsız değil diye biliyorum. Bizi kısıtlayan bazı maddeleri var. 2023 fe bitiyor sanırım

0|0
    0|0
    • Lozan sınırsız :)

• 2023'te lozan'ta tükenen-biten bir madde yok. Sadece eğer Hükümet bu antlaşmayı fesh etme hakkı oluyor. Eğer fesh ederse ki zaten türkiye cumhuriyeti diye bişe kalmaz.

• Dediğim gibi ben bilimci değilim. Tahminimi dedim o da okulda gördüğüm tarihten

Erkekler Ne Diyor 8

• Kaba etlerinden uyduruyor.

0|1
    0|0
  • Tam Murat Bardakçıyı bir tarihçi olarak beğeniyorum o bunları yazdıysa yuh olsun diyecektim, yalan olduğu ortaya çıktı. Bu konu hakkında birbaşlık açan ve benimle uzuuuuuuuunca tartışan bir denyo vardı artık nereden okuduysa aşağı yukarı aynı köşesinde yazdığı yazıların aynılarını savundu bana. Baya cahil felan filan deyip engellemişti beni. Ben lozandaki gizli anlaşmaların şunlar olabileceği öngörüsnde bulunuyorum. Sevrin düzenlenmiş halidir lozan. Servdeki lehimize olan bir kaç maddeyi değiştirmişler. Mesela musul kerkük 100 sene sonra Türkiye'ye bırakılacak maddesi. Hiç bize bırakılacak gibi duruyormu sence? Bu tip düzenlenmiş maddeleri var gerçektende çok dillere dolandırılmamış.

0|0
    0|0
    • Fakat Türkiye'nin antlaşmayı fesh etme yetkisi var. 2023'te büyük olay bu olabilir mi? Halk'ın tepkisi ne olur? Daha bugün adam Lozan bizi kısıyor onu fesh edersek süper güç'üz, bağımsız olucaz diyordu

• 2023 te antlaşma hükümleri sona eriyor zaten. Bütün antlaşmalar 100 seneliktir ömür boyu sürmezler.

• geçiniz efendim, uluslararası bir antlaşmada gizli madde olabilir mi?

http://sam.baskent.edu.tr/belge/Lozan_TR.pdf

40 sayfa 143 madde oku bakalım bulabilecekmisin sona eriş tarihini :)

neyse sık dişini 7 yıl sonra bakalım Türkiye karun gibi zengin olabilecek mi yoksa fos mu çıkacak :))

0|1
    0|0
  • Uluslar arası antlaşmalarda gizli madde olmaz

0|1
    0|0
    • Atatürk'ü karalama kampanyası diyorsun.

• Şaşırmıuorum artık bugün bile insanlar çıkarı olmayana selam vermeyen millet durumuna düşmüşken vatan armağan eden Atatürk emi minnet duyacaklar boşlaf

• her anlaşmanın ömrü var. Devlet güçlüyse isterse şimdi yırtıp atar. Gizli maddeleri var

0|0
    0|0
    • Uluslararası antlaşmada gizli madde olur mu? Yırtıp atarsa sence Türkiye diye bişe kalır mı

• eğer hava savunması ve füzeleri güçlüyse yırtıp atar. O zaman bizi denemeye sataşmaya kalkrlar. Rusyaya yanaşırsa avrupa dengesiz bir ortama döneceği için boğazlarda söz konusu sürekli bir çekişme olacak 50 küsür ülke bize ambargo uygulayabilir. Devletin dinini İslamdır yaptımı aşırı bir propoganda ile iran gibi olabiliriz. İster istemez üçüncü güç Türkiye olur

• Alt tarafı okumamışsın herhalde, trollemiş kendisi de diyor.

0|0
    0|0
  • Lozan sinirsiz bir anlasma degil. Anlasmalarin gecerlilik sureleri vardir.

0|0
    0|0
  • 100 yıl geçerli bir antlaşmadır.

0|0
    0|0
Yükleniyor...