İnsanlığa sorum var?

Arkadaşlar bir şeyleri net bir şekilde yazmak istedim. Ben Kürdüm, Müslümanım ve bir Kadınım. Kürt olduğum için bir çok şey yaşadım. Ancak her şeyi hem de her şeyi göz ardı ettim sırf insanlar hata yapar diye. Müslümanım diye "insanlar özgür olmalı" diye düşünen bir çok insan tarafından hakaret yedim göz ardı ettim beşer dedim. Kadınsın ve sen şöyle davranmalısın diyenleri duymadım kendi bildiğimi okudum azarlandım. Hep ama hep "Sana su bile vermeyene sen sütle git" anlayışı ile yaşıyorum. Mevlananın 7 öğüdünü kaderim bildim. Çoğu insan öfkeye öfke ile cevap vermedim diye beni sevmedi. Bana kızdı. Saf dediler. İyilik aptallıktır dediler. Hayır dedim kızdılar. Ben anlamıyorum hata gerçekten ben de mi yoksa o insalarda mı? İnsanı sadece insan olduğu için sevmem gerçekten neden enteresan gelir ki insanlara? NEDEN?

0|3
3|14

En İyi Erkek Görüşü

• Çok basit..

Cennet ucuz değil, Cehennem'de lüzumsuz değil..

Senin yaptıklarını herkes yapabilseydi, Cennet pahalı olur muydu?

İmtihan dünyasının maksatı da budur..
    EbuBekir ruhlu insanlarla EbuCehil ruhlu insanları ayırmaktır..

Sen kendine hangi safta olduğuna bak..

#Vesselam

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• İnsanoğlu gariptir
    Her bir lafı kaldırmaz
    Güzel kardeşim dersin kızar da
    Skersin aldırmaz

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Çünkü burası Türkiye. Hangi kesimden olursan ol eğer saygı görmek istiyorsan yanlış ülkedesin, burada insana saygı yok.

0|0
    0|0
  • bu hakaretleri kötü şeylere göz yumman ile kürt olmanı çok alakası yok onları yapanların insan olmadıkları ile alakası var yapılanlar yanlış sırfsen kürt olduğun için yapanlar ta insan değil

0|0
    0|0
  • Çevreni degiştir aga
    bu kdar basit

0|0
    0|0
  • ''İyiliği iyilik her kişinin, kötülüğe iyilik er kişinin hali'' anlattığına göre er kişisin... Kürt olarak bazı şeyler yaşadı insanlar gözümle gördüm... sen iyiliğinde kal gerisi boş kimin ne düşündüğününde önemi yok kardeşim iyi kal iyilik gibisi yok...

0|0
    0|0
  • Tebrikler. Gerçeği görmüşsün. Din, Irk, Cinsiyet hepsi yalan. Buna göre şekillendir hayatını, o tip insanlardan uzak dur. Eşini, sevdiğin erkeği iyi seç.

0|0
    0|0
  • Bu bencil, paraya/güce/hırslara kendini kaptırmış insan girdabının gittikçe büyümesi ve Zaman'la insanları yutmasından dolayı 👍👍

0|0
    0|0
  • hata sende değil insanlıkta ya niye sende olsun

0|0
    0|0
  • bir daha asla. asla ve asla. k*rde ü koyma. k*rde ü yok

0|0
    0|0
    • AL işte bak anlayamadığım insan tipi sendin. Galiba sizide böyle kabul etmek lazım. Yapacak bir şey yok.

• şşş lütfen

• Aslında bir insan olmadıkları için yani insani duyguları olmadıkları için diyeyim.

0|0
    0|0
  • Çook uzun bir konu😌

0|0
    0|0
  • Katılıyorum sana

0|0
    0|0
  • hata sende kardeşim bağır çağır küfret başa geçersin yeminle tecrübeden söylüyorum
    Hep ama hep "Sana su bile vermeyene sen sütle git" anlayışı ile yaşıyorum. Mevlananın 7 öğüdünü kaderim bildim. Çoğu insan öfkeye öfke ile cevap vermedim diye beni sevmedi. Bana kızdı. Saf dediler. İyilik aptallıktır dediler. Hayır dedim kızdılar. bu söylediklerini aynen bende yaptım hiçbir işe yaramadadı şimdi herkez beni seviyor çünkü kimseyi... lemiyorm

0|0
    0|0
  • Hdp limisin degilmisin

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Çevrendekilerin karaktersiz olması seni karakterinden şüpheye düşürmesin

0|0
    0|0
  • ne yaşadın kürt oldugun için orasına taktım ben

0|0
    0|0