30 yaş üstü evlenmeyi düşünen bayanlar ve erkekler?

En güzel çağlarımız okuyarak, çalışarak, birikim yaparak, borç ödeyerek geçiyor. Evliliğin bile ruh sağlığı açısından zamanı var. Hadi erkekler 30 yaş üstünde evlenmesi biraz normal karşılanabilir dönemimiz ekonomik koşulları değerlendirilecek olursa. Peki kızlar neyi bekliyor? Ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında.

0|0
3|2

En İyi Erkek Görüşü

• Kimse benim özgürlüğümü kısıtlayamaz taam mı. Ben gezcem tozcam gençliğimin tadını çıkarcam taaamm mı. Bu yaşta ev kadını falan olmam ben. Gerici falan derler taam mı. conconluk çıktı mutluluk gitti birader.

0|1
    0|0
    • Haklısın..18 yaşında bir bebek tam bahsettiğin gibi bir yorum attı. Bir oku istersen. :D Bu tarzda kızlar olduğu sürece toplumun dengeleri daima bozulacak..

• Büyüyecekler abisi, Erkeğim kız tarafının hiç durumu yok ki zaten bu tip şeylerde erkek taşın altına kolunu bacağını sokar, benim de gellirim belli, bu yüzden 3 4 senedir erteliyorum yaşım doğru yazdığı gibi. Bir yandan anneme bakmakla yükümlüyüm bir yandan kardeşimi okutuyorum birde evlilik için birikim yapmak karınca adımlarıyla ilerliyorum sen zaten bu tip durumları göz önünde bulundurarak ekonomik durumlardan dolayı erkeğin ki normal demişsin de bebelere anlatamazsın. Onlar mutlu onlar huzurlu anne baba finansman, avukat olcak doktor olcak yönetici olcak onlar sonra anne olup vizyonsuz annesine bırakacak cocuğunu büyütmesi için miğdem bulanıyor daha fazla konuştıkça ıyhh conconlar...

• Helal olsun. Yorum tam yerini bulmuş.. :) Bu arada Allah kolaylık versin. Onlar kendi dünyalarından görüyorlar yaşamı. Zorluklar oysa dört koldan bize doğru savruluyor.. Evlilik zamanı gelince de yorgun bir savaşçı oluyoruz.. Empati yapan insanlar oldukça anlayış seviyesi artacaktır.

Kızlar Ne Diyor 3

• 3-4 yıl önce, 3-4 yıl içinde evlenmeye hazır olurum daha erken derdim. Şimdi yine 3-4 yıl içinde hazır olurum şimdi erken diyorum.

Günümüz gençleri hayatlarını erteliyor. Onca zaman boyunca, kötü bir sistemde kendi tercihlerimi değil de bana sunulanı yaşadım. Şimdi nihayet bir noktada kendi ekonomik bağımsızlığımı kazanınca kendi yoluma gitmeyi arzu ediyorum. Zira hala gerilerde eksikler var, onları tamamlamadan ev bark kurmak zor geliyor, o sorumluluğu almak zor geliyor.

En yakın arkadaşlarımla son 1 ayda yaptıklarımız uçurtma uçurma festivaline katılmak, üniversite şenliklerine gitmek, kamp yapmak, işten kaytarıp şehir dışına kaçmak, promosyon kovalamak... hepimiz 24-25 yaşlarındayız, ama nedense ruhumuz büyümedi. Demek bir şeyleri eksik yaşadık ki 20li yaşların başında yaşıyoruz hala. Bu halde nasıl evleniriz? Günümüz gençliğinin sorunu yaşını kabul edememek zaten. Ben 24 yaşında bir kadın gibi hissetmiyorum ki.

Öte yandan beden yaşım da geçiyor. Kesinlikle çocuğum olsun istiyorum ve 4-5 yıl içinde evlenmezsem çocuk yapmam sıkıntı olacak. Bunun farkındayım. Ama yukarıda yazdığım sorunlar bu isteğimden daha ağır basıyor. Burada bir sorun var.

1|1
    0|0
  • 30 yaşından önce evlenen vizyonsuzdur.

Ayrıca "Hadi erkekler normal karşılanabilir" zihniyeti de ancak Türkiye vb. ortadoğu ülkelerinden çıkar zaten, cehaletiniz şaşırtmıyor.

0|0
    0|0
    • Daha küçüksün.. Büyümen lazım. Erkekler istedikleri yaşta çocuk sahibi olabilir. Kadınların vücudu bu konuda sıkıntılı. Biraz bilimsel eğitim al öyle gel karşıma.

• Yaşam ortalaması 78, benim yaşandığım yıllarda 80'lerde olacak.

30 yıl öncesinin argümanı bu. Bırakın artık. @Pearttt

Ayrıca aynı mantıkla erkeklerin daha erken evlenmesi lazım.

• Yanlış düşünceler
      Bir gün anlayacaksın.

• Çocuğu ne ara yapmayı planlıyorsunuz peki?

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• benım gıbı 35 yası devırınce artık evlenmekte heyacan vermez sanırım olsada olur olmasada olur modundayım :) ancak genel olrak bır erkek kesınlıkle bır aıleye bakacak durumda olmalı yanı bır evın ıhtıyaclarını karsılmak cunkı boşanmaların %90 maddıyatsızlık dırek olmasda para kaynaklı en son zaten patlak vermeye başlayınca kaşının üstünde göz var dıye boşnan mılyonlarca çlft var aşk meşk hepsı hıkaye

0|1
    0|0
Yükleniyor...