Aranızda malı kıymetli olan var mı anormal bir şey mi?

ben istediklerimi seneler sonra elde eden biriyim. elimdeki telefon aldığım diğer teknolojik ürünler benim senelerdir hayalim olan şeyler. bu yüzden hepsine iyi bakmaya özen gösteriyorum ve biri sadece bu yazdıklarıma değil kitap olsun, kalem veya diğer eşyalarım olsun zarar versin ya da almaya çalışsın sinir oluyorum. hatta kendi eşyalarını hunharca kullanmalarına bile sinir olup düzgün kullanmaları gerektiğini sonuçta onlara para verdiklerini söylüyorum. abim ve yengemde aynı şekilde bir şeyi düzgün kullanamazlar. 1-2 sene önce birine Beşiktaş amblemli bir tesbih yaptırdım diğerine de güzel bir gümüş kolye aldım. kolyeyi nasıl becerdiyse tuvalet deliğine düşürmüş diğeri de tesbihi vitese sıkıştırmış mahvetmiş bende kızdım.
benim gibi olan var mı ya da şu yaptıklarım çok mu anormal

0|1
8|14

En İyi Erkek Görüşü

• baba parası yemeyi 15 yaşında bıraktım malım kıymetlidir ben için ama sevdiklerimden değil paramı iyi değerlendiririm boş yere harcama vs yapma alışkanlığım yoktur

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Malı kıymetliden ziyade, emek ve çaba ile alınmış şeyler senin için daha kıymetli. Bende de vardır o huy. Seni ancak senin gibi olanlar anlar. Sen kendi sahip olduğun şeylere gereken önemi ver gerisine hiç kafa yorma.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Bundan normal ne var ki. Şahsen bende çok dikkat etmiyorum eşyalara fakat yanlış olduğunu biliyorum. Keşke herkes senin gibi olsa. Sen birşeyi satın almanın ne kadar zor olduğunu anlamışsın. Bu yüzden kıymetini biliyorsun. Doğru bişe ve normal bir olay.

0|0
    0|0
  • Canın Sağ Olsun Gardaş.

0|0
    0|0
  • Duzgun ve ozenli korurum esyalarimi.

0|0
    0|0
  • Çok normal bende öyleyimdir

0|0
    0|0
  • Dünya malına değer vermem Dünya malına değer vermem kıymetini bilmeyen benden ikinci defa bir şey Alamaz

0|0
    0|0
  • Civim dahi degerlidir, emek ile alinan hersey degerlidir.

0|0
    0|0
  • Kefenin cebi yok.

0|0
    0|0
  • auhauha onların hepsi benim için yapılmış şeyler. hepsinin de bir ömrü var. ben cansız, para vererek aldığım hiçbir şeye gerektiğinden fazla özen göstermem...

0|0
    0|0
  • Canım daha kiymetli yemisim malını.

0|0
    0|0
  • Cana gelmesinde yoksunluk çekmeye razıyım

0|0
    0|0
  • Katılıyorum sana

0|0
    0|0
  • Alın teriyle kazanılan kıymetlidir

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 7

• Ben de aynı senin gibiyim, gayet normal. Mesela bir defterimi birine verirken kırıştırmadan sayfaları çevir diyorum. Veya çoğunlukla vermiyorum. Özellikle kendi kişisel eşyalarımı çok dikkatli titiz kullanırım ve genelde insanlar özensiz kullanır. Kimseye eşyalarımı vermem genellikle. Dediğin gibi malın çok kıymetli diyorlar ama napayım siz de özenli kullanın. Mesela bir tişört giyerken tırnaklarım çizmesin kumaş zedelenmesin diye ayrı bir özen gösteririm. Hele telefonumu sadece kardeşime veriyorum. Çünkü biliyorum ki benim huyumu bildiği için dikkatli hassas kullanır çünkü zamanında çok azar yedi benden. Biliyorum huyum kötü aklına gelebilecek benim ve çevremdeki kardeşim annem babam da dahil onlardan daha çok dikkat ederim onların eşyalarına da. Aklıma gelenler bunlar, bana göre anormal falan değil olması gereken o. Adidas ayakkabım var her gün sili giyiyorum lekelenmesin diye. Her gören yeni mi aldın diyor her seferinde dikkatli kullanırım. Ben de sinir olurum senin dediğin gibi

0|1
    0|0
  • Her şeyim kıymetlidir. kimse bana ait olana el süremez.

0|0
    0|0
  • Ben eskiden hiç özenli kullanmazdım eşyalarımı fakat büyüdükçe anladım ki babam sırf ben mahcup olmayayım diye bana herşeyin güzelini alıyormuş bu yoklukta bende bunu anlayıp elimden geldiğince ailemi zor duruma sokmamak için eşyalarıma güzel bakıyorum

0|0
    0|0
  • Dikkatli kullanmaya çalışırım eşyalarımı

0|0
    0|0
  • Yok ya gayet normalsin korkma bende öyleyim bir tane yastığım var bebeklikten beri kullanırım hiç vazgeçemem annem her seferinde atmaya çalışır yenisini alayım falan der yine de vazgeçmem yastığımı kapıcıya vermiş okula giderken onların balkonunda gördüm aldım kendi yastığımı başkasının evinden kaçırdım :D bazı insanlar kıymet bilmiyor mesela okuldaki arkadaşıma kalem verdim 1 gün içinde cücük kadar etmiş kalemi kemirmiş resmen :D

0|0
    0|0
  • anormal ya alt tarafı eşya

0|0
    0|0
  • mala onem vermem

0|0
    0|0
Yükleniyor...