Lanet Ülkede Neden Kendime Uygun Bir İş Bulamıyorum?

Arkadaşlar merhaba.. kamu yönetimi 4 yıllık lisans mezunuyum.. hayatımda bir işyerinde 3 aydan fazla çalışmadım hiç.. özel sektöre dayanamıyorum özellikle mağazacılık tarzı satış gerektiren yerler kasiyerlik tarzı işler denedim ama kendime bir türlü yediremiyorum.. iş esnasında psikolojim konsantrasyonum bozuluyor.. allahım üniversite okudum o kadar neden böyle bir şey yapıyorum diye.. o işi yapanlara büyük saygım var ama ben yapamıyorum.. kpss de mat olmadığından kötü geçti... bir yere girmek için torpilimde yok... ne yapim ben bir fikri olan var mı? ya da benim gibi olan var mı?

1|0
4|6

En İyi Kız Görüşü

• Üniversite okumak tek başına bir şey değildir çünkü. Lanet olsun ki, sırf sürü yüzünden ben de üniversite okuyarak hayatımın 6 yılını kaybettim.

Üniversite okurken ne yaptınız? Mesela yabancı diliniz nasıl? Bilgisayar becerileriniz nasıl? İletişim gücünüz nasıl? Girişken misiniz? Zira herkesin zaten ünv mezunu olduğu bir ortamda artık bunların önemi var. Bir alana yönelip o alanda kendinizi geliştirmeniz gerekiyor.

Okurken iş teklifi alanları hakikaten tanıdım. Ama hiçbir şey yapamayan da onca kişi tanıdım. Tek başına diplomaya sahip olmanın değeri yok, yanındakiler önemli. Empati yapın, herkesin diploması varsa birilerini seçmek için yanında neler arardınız? Bu doğrultuda gitmek gerek. Her halükarda yabancı diliniz çok iyi olsun. Bu ülkede akıcı İngilizce bilen aç kalmaz.

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Universite okuyunca bisey olundugunu sanmaktan bunlar hep.

0|1
    0|0
    • bişey olduğumu sanmıyorum... üniversiteli bir yana milyonlarca işsiz lise mezunu ya da okumamış insanlarda var.. ben sadece lisans mezunu olduğumu belirttim.. bu ülkede yaşıyorsan az çok bilirsin en alt tabakanın okumaktan başka bir çaresi olmadığını.. ama nerde sizin gibilerde o empati?

• çünkü sen azarlanılcak bir tipsin.. buraya tahrik amaçlı yorum yaptığın her halinden belli... üniversite okudun diye kendini bişey sanma diyorsun.. bende dedim ki kendimi bişey sanmıyorum sadece hakkım olanı istiyorum... sonra başladın lan lı lun lu konuşmaya birde zeytinyağ gibi üste çıkıyorsun.. ordan fake adresin biride seni arkalamaya çalışıyor komedi dans üçlüsü... böyle görüş öneri olmaz git kendi çöplüğüne

• Haziktor lan bu zeka seviyesiyle cok ac kalirsin.

Kim sana ise girmeyi hakettigini soyledi? Universitelerin cogundan niteliksiz adam cikiyor.

Var mi hakkaten okudugun alan ustune ciddi kendini gelistkrdigin bir konu? Seni ozel yapan bir yanin mi var?

Kendin diyorsun milyonlarca kole var. Seni onlardan ayiran sey bir universite diplomasindan ibret oldukca hicbiseyi haketmis sayilmiyorsun.

Kızlar Ne Diyor 3

• Kamu yönetimi okuyanlar ne is yapıyor? Ayrıca kaç puanla atanıyorsunuz?

0|0
    0|0
  • Farki bir bölüm secerek tekrar baslayamazmisin okula daha cok istedigin bisey mesela?

0|0
    0|0
  • Daha beter olacak. Suriyeli doldu taştı, işsizlik diz boyu, turizm sektörü ağlıyor, hala çoğu bu adama tapıyor. Torpil olayı varsa akıllı zeki insanlar hayatta istediği yerde olamazlar.

0|0
    0|0
    • torpilde istemiyorum ki.. sadece hakkım olanı istiyorum.. bir kamu mezunu olarak bir kamu kurumunda çalışmak.. bu kadar fazla bir isteğim yok.. ama gel gör ki dediğin gibi tüm kamu alanlarını yandaşlar yalakalar doldurmuş...

• Bu sistem daha beter olcak bak gör. Torpil ve ruşvete alışan bir toplum yılarca çıkmaz bu yolundan izin verilmez. Geç olmadan onları devrilmek gerek.
      Senin isteği anlıyorum ben de istediği yere gidemedim bam başka alana gittim.

• Aynen öyle.. bend onu demeye çalışıyorum ne güzel söyledin.. ama bazı embesiller bir türlü anlamıyor sıkıntı orda

Erkekler Ne Diyor 5

• Bende calisamiuorum özel sektörde o c o cü g u çok. Her girdigim yerde sikinti yasarim ortaligi karistirim:) 2 saat calisip ciktigimi bilirim adam yok piyasada

0|0
    0|0
    • ben hiçbir yerde sıkıntı yaşamadım... fakat özel sektördeki üst güruh o kadar alışmış ki bazı şeylere... hiçbir şeye hiçbir duruma cevap verme hakkın yok.. he cevap mı verdin.. hadi yolun açık olsun.. bak kapıya yüzlercesi bekliyor bu işe girmek için... işte ülkenin hali...

• kapitalizme boyun eğmeyip para kazanmanın sırf üni. okumaktan ibaret olmadığını anladığın gün, iş sahibi olmaya ve para kazanmaya başlayaksın.

0|0
    0|0
    • zengin iş adamlarının ya da durumu iyi olup empati kuramayan tiplerin, milyonlarca alt tabaka kölenin gazını almak için söylediği tipik klişe sözler...

• herşey para değil, yeteneklerini kullanıp 5 parasız ve sermayesiz deli gibi pararalar kazanan bir ton adam var.

• bankalara başvur ;) özellikle garanti bankasında alım fazla bu sene

0|0
    0|0
    • başvurdum mülakatlara gittim yazılı sınavı kazandım sözlü mülakatta elendim hem ayzılı hem sözlü sınavda akıl alır gibi değil 100 lerce köle var sırada bekliyor hepsi..

• haklısın :) ama yapacak bir şey yok :)

• Devir ensar vakfi devri. Bu ülke namussuzlarin oldu.

0|0
    0|0
  • Kolsuzlara masturbasyon yap kanka

0|0
    0|0
    • hımm bu işlerde bayağı kaşarlanmışsın galiba.. bu ne tecrübe... nasıl iyi para kazandırıyormu?

Yükleniyor...