Kaplumbağamın cinsiyetini nasıl anlarım?

Ya uzun bir süre önce bir tane tosbik aldım ama cinsiyetini biliyorum kuyruğu çok uzun uzunlar erkek oluyormuş diyorlar ama emin olamadım beesleyen varsa yardımcı olabilir mi? (Kırmızı benekli su ve kara kaplumbağası)

0|1
4|8

En İyi Erkek Görüşü

• Yetişkin kaplumbağanın cinsiyeti kolayca belli olur. Erkeklerin ön ayağının tırnakları dişininkine göre daha uzun, kuyrukları dişinin kuyruğundan daha kalın ve uzundur. Ayrıca erkek kaplumbağanın penisi arada bir görünür (bakınız çiftleşme videoları). Penisi kuyruktan çıkar, karnının yarısına kadar uzanır. Penisinin rengi siyahtır, baş kısmı kafasından oldukça büyük, diğer kısmı ince ve uzundur (şemsiye veya kırlarda bayırlardaki mantarlar gibi, videolarda çiftleşme sonrası penisini barınağına çekerken sadece baş kısmı torba şeklinde görünmekte).

Yavru kaplumbağanın cinsiyetinin anlaşılması oldukça güçtür. Benim araştırma ve incelemelerime göre bunun en kolay yolu, bağasının karın kısmındaki desenlerinden cinsiyetinin aşağı yukarı anlaşılması: Genelde erkeğin karın kısmındaki desenler daha koyu ve daha sık, dişininki daha seyrek ve daha açık renkte oluyor.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 7

Kızlar Ne Diyor 3

• arka ters kısmında girinti varsa dişi, düzse erkek

0|0
    0|0
  • Iyy korktum Şu an onlari nasil besliyosunjz ya

0|0
    0|0
  • Altina bak , delik varsa disi , hafif böyle bir penis benzeri birşey varsa erkektir. Çok küçük yalnız baya yakından bakmak gerek.

1|0
    0|0
Yükleniyor...